Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jako że zamieżam kupić laptopa to potrzebuje także internetu dla niego. Router miałby służyć do owego laptopa, telewizora, kilku smartphonów. Aktualnie posiadam bezprzewodowy internet w 4mb/s w jakości 5Ghz, jednak za jakieś 2-3 miesiące w mojej miejscowości planowana jest instalacja światłowodów, prawodopodobnie zdecyduję sie na 30 mb. Jaki więc router pasowałby do moich potrzeb najbardziej? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak masz zakończony ten internet? Jeśli ethernetem to potrzebujesz routera xDSL. 30Mbps przeroutuje praktycznie każdy nowy router, określi się co do konkretnych wymagań/potrzeb po stronie LAN.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
Jak masz zakończony ten internet

tak, ethernet

 

określi się co do konkretnych wymagań/potrzeb po stronie LAN

Już chyba wszystko wypisałem do czego będę używał.

 

Fajnie by było gdyby ktoś podał jakiś link do konkretnego routera, żeby mieć jakiś punkt zaczepienia. Pozdrawiam

Edytowane przez misiek710
Link to post
Share on other sites

No właśnie od strony (W)LAN-u nie wypisałeś nic. Nie wiadomo czy potrzebujesz 5GHz, czy potrzebny Ci LAN Gigabit, jakie masz wymagania co do funkcjonalności routera itd.

 

Jeśli chcesz linka to proszę - nieśmiertelny TP-Link TL-WR1043ND: http://www.komputronik.pl/product/146663/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_TL_WR1043ND.html

Link to post
Share on other sites

 

 

No właśnie od strony (W)LAN-u nie wypisałeś nic. Nie wiadomo czy potrzebujesz 5GHz, czy potrzebny Ci LAN Gigabit, jakie masz wymagania co do funkcjonalności routera
Chyba błąd z mojej strony, że nie powiedziałem że jestem "troszeczkę zielony" w tych sprawach. Wiem że dużo wymagam ale czy mógłbyś sprecyzować co masz na myśli ? (W)LAN-u ?
Link to post
Share on other sites

 

 

TP-Link TL-WR1043ND

z czystym sumieniem mogę go polecić. Posiadam od kilku dni i jest na prawdę rewelacja. Jeśli nie jesteś wymagającym użytkownikiem to wystarczy Ci wbudowany soft. Natomiast jeśli oczekujesz "czegoś więcej" to zmieniasz softa na nieoficjalny i zabawa się zaczyna;)

Link to post
Share on other sites

WLAN = Wireless LAN - bezprzewodówka.

 

Co do wymagań - nie wiem czy chodzi tylko o dostęp do netu czy może zamierzasz intensywnie użytkować sieć lokalną w zakresie przerzucania danych (udostępnianie dysku przez USB albo NAS w sieci) czy jakiś innych potrzeb.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
czy może zamierzasz intensywnie użytkować sieć lokalną w zakresie przerzucania danych

nieee :) nic z tych żeczy. Chce tylko dostęp do internetu, na teraz (4mb/s) i za 2-3 miesiące, gdy będę miał swiatłowód 30 mb.

Edytowane przez misiek710
Link to post
Share on other sites

 

 

na teraz (4mb/s) i za 2-3 miesiące, gdy będę miał swiatłowód 30 mb.

na 4Mb/s to wystarczy najprostszy router DSL z MediaMarkt za 70-80zł. Ale jeśli planujesz 30 "mega" to lepiej dołożyć do wspomnianego TP linka i mieć pewność że będzie latać bez zająknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...