Skocz do zawartości

Spadki FPS w Counter Strike Source


Recommended Posts

Witam.

Postaram się krótko.

Sprzęt w sygnaturze, na W7 x64 i driverach 13.12 whql jak i 14.4 beta miałem ciągle 250-290 fps. Rzadko spadało do 230. Rozdzielczość 1680x1050.

 

Kupiłem W8.1 x64, zainstalowałem najnowsze sterowniki do wszystkiego (do grafiki 14.4 WHQL), zmieniłem też monitor na fullhd i w takiej rozdzielczości gram. FPSy potrafią spadać nawet do 100, niezależnie od mapy. Ustawienia gry te same.

 

 

Czym to może być spowodowane? Mogę spróbować usunąć te sterowniki i wgrać 13.12, powiedzcie mi tylko jak to najlepiej zrobić. DDU w trybie awaryjnym?

 

Pozdrawiam


EDIT: Uruchomiłem DDU w trybie awaryjnym, usunąłem sterowniki i wgrałem 13.12 whql, problem występuje nadal. Wydaje mi się, że jeszcze niedawno go nie było, nawet na W8.1.

 

Może update Steama coś zepsuł? Albo któryś z update'ów Windowsa?

Link to post
Share on other sites

1680*1050=1764000

1920*1080=2073600

To normalne że karty tego pokroju przy tak dużym FPS będą tak "skakać"(w sensie że nie utrzymują stałe 240-250fps przy fhd)

Jaki masz monitor lub odrazy ustaw vsync :P

Link to post
Share on other sites

Vsync powoduje input lag u mnie niestety.

A mnie po prostu denerwują te spadki, bo wcześniej fpsy trzymały się rewelacyjnie. Poza tym zmieniałem rozdzielczość na tą poprzednią i klatki nadal lecą w dół.

 

Monitor to LG Flatron E2360.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że się nie da, ale to dla mnie coś jak OC procka - przyrost nie jest kosmiczny, ale skoro można.. Po prostu jeśli wcześniej było tyle, to teraz chciałbym mieć odpowiednio mniej z racji rozdzielczości, ale bez spadków. Spadki o 200 fps nie są normalne.

Refresh:

 

Wywaliłem config.cfg - bez zmian.

Starsze drivery - bez zmian.

Kombinowanie z ustawieniami - bez zmian.

 

Co jeszcze zrobić? Sytuacja mnie wkurza, bo chodziło tak jak powinno a teraz nie.


Nikt nie ma żadnych pomysłów? FPSy schodzą nawet do 70-80 i nie mówcie, że "tego się nie widzi więc nie ma znaczenia" - ja te spadki widzę. Poza tym nie po to składałem nowy komputer by nadal grać w 60-90 fps jak na 4letnim laptopie.

 

Szkoda, że nie można wrócić z W8.1 na 7, tam było mniej problemów..


EDIT:

 

Uruchomiłem właśnie CS:Global Offensive, który również posiadam. Tam nie występuje takie zjawisko. Stałe 120-140 fps, przy mocnej akcji grając na botach spada do 100. Gdy jest ujęcie przeciwnika który mnie zabił - wtedy tylko podskakuje do 270-280 fps, ale to samo miałem na laptopie w CSS, może dlatego że to po prostu statyczne ujęcie, jakby zdjęcie. Podobnie jest w budynkach - dochodzi do 200-220 fps, ale to chyba zrozumiałe. Ważne, że nie ma tak drastycznych spadków bez powodu.

 

Wina gry?


REFRESH.

 

Grając z botami jest to samo - fpsy spadają nawet do 70, widać to, są takie mikroprzycięcia.

Jutro zrobię 3dmark11, przeinstaluje CSS i zrobie update Windowsa (w końcu mam normalny internet), jeśli nie pomoże to format pewnie mnie czeka.


3DMark i 3DMark11 zrobione, wyniki w sumie w normie. Odbiegają od niektórych R7 260x, są na poziomie podkręconego 7790, może dlatego że Sapphire R7 260x ma fabrycznie dość niskie taktowania.

 

Jakieś pomysły?


Przeinstalowanie gry też chyba nie przyniosło efektów, sprawdzę dokładniej jutro.

Może monitoring programem MSI Afterburner coś wykaże?

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...