Skocz do zawartości

W8 nie widzi HDD w biosie ok Inicjowanie dysku ?


Recommended Posts

Witam!
 Mam podłączone 2 dyski ssd (system) i hdd 3 partycje na inne rzeczy do wczoraj wszystko ok ale odinstalowywałem sterowniki gforce bo mam ati ale testowo podłączałem gforce..

Podczas instalacji na C czyli na dysk ssd komputer zaczął "zamulać" aż całkowicie się zaciął nie mogłem nic kliknąć na pulpicie ale najechałem na prawy róg W8 opcja "zamknij" czyli wyłączanie pc nie działała więc wylogowałem ok po wylogowaniu dałem wyłącz i dalej przez 5-6 min nic..
nie reagował już na nic więc przytrzymałem przycisk POWER i koniec dziś włączam PC i nie ma HDD w menadżerze zadań pokazuje tylko dysk 0 (ssd) i dysk1 zamiast jak wcześniej 3 partycje dysku podpisane jako HDD 
W zarządzaniu dyskami wyskoczył komunikat o tym że należy zainicjować "dysk 1" opcje MBR i GPT ..

O co tu chodzi czemu tak się stało i co robić aby przywrócić moje dane z HDD ( z 3. partycji 1 i 3 były czyste - sformatowane ale na 2 miałem moje dane )

Link to post
Share on other sites

Spróbuj wypiąć dysk przy wyłączonym komputerze. Potem w menadżerze dysków usunąć wolumin odpowiadający dyskowi. Wyłączyć komputer i podpiąć ponownie dysk. Po włączeniu komputera sprawdź, czy coś się zmieniło. Jeśli nic się nie zmieni, to możesz spróbować  użyć narzędzi do odzyskiwania partycji, np. EaseUS Partition Recovery lub MiniTool® Partition Wizard Home Edition lub czegoś podobnego.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
 
znalazł dwie partycje 2. i 3. i jest git bo na 2. miałem wszystko reszta pusta była lecz 3. teraz jest przed 2. tzn. oznaczeni się zmieniło z G na D i struktura dysku jest nieczytelna ( format i bedzię ok?) to co było kiedyś 1. w ogóle nie odnalazło jest jako nieprzydzielone miejsce teraz je przeszukuje głębokim skanem 75% i nic nie znalazło...

edit: 100% pełnego skanu i nic nie znalazło

Co zrobić z tym 50 GB ? nieprzydzielonymi? dołączyć do jakiejś partycji czy to namiesza jeszcze bardziej i np następnym razem się już nic nie będzie dało zrobić..

Co mogę zrobić z tym dyskiem ? moje dane odzyskałem w całości mogę je gdzieś zrzucić i sformatować cały dysk ? to coś da ? będzie"zdrowszy" ?
Edytowane przez NObel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...