Skocz do zawartości

Pytania do redaktorów


Recommended Posts

Coś Ty, za cenne uwagi się nie banuje :rudolph: Chcemy poprawić ten system współpracy, na przykład wprowadzić automatyczne powiadomienia o konieczności wprowadzenia poprawek itp. Myślę, że to bardzo usprawni przepływ informacji i nie będzie takiego bałaganu.

Powstał też nowy wątek (jest przyklejony) z zasadami pisania newsów viewtopic.php?f=3&t=13550.

Acha, gootek - nie widziałam Twojego newsa, ale nie zawsze uwaga "zbyt kwiecisty" powinna powodować diametralną zmianę w stylu pisania na "suchy jak pieprz". Nie myśl tak skrajnie :lol:

Link to post
Share on other sites

W sprawie newsów już kiedys pisałem moją propozycje. Chodzi o inny system rezerwowania, w którym zintegrowane byłoby również powiadamianie o stanie newsa (opublikowany, do poprawy, czekający itd.) itp. Jeżeli redakcja jest chętna przeprowadzić wieksze zmiany w tej kwestii to mogę rozwinąć mój pomysł, można na ten temat podyskutować i wprowadzic (lub nie, zalezy jak wyjdzie w dyskusji) zmiany. Problem w tym, że do tej pory takie propozycje pozostawały bez odzewu ze strony redakcji.

Link to post
Share on other sites

"Od czego zależy pokazanie się minirecenzji na głównej (zestawienie pod "testy i recenzje")?"

 

Od tego, czy ma wystarczająco dobry poziom językowy i merytoryczny.

 

"Niezależne od przeglądarki, skrypt PHP przetwarzający dane z FCKeditora po prostu wycina znaczniki odpowiadające za indeksy górne i dolne. Czy można coś z tym zrobić?"

 

Na razie nie, indeksy górne i dolne proponuję sobie odpuścić.

 

"Jakiś czas temu zapowiadana była modernizacja zakładki "Moja strona". Zmian jednak nie widać. Na jakim etapie stoją sprawy?"

 

Projekt jest, chęci są, czasu brak. Ale jeszcze do tego wrócimy. Planujemy też coś atrakcyjniejszego, ale na razie nie mogę wyjawić szczegółów.

 

"Właśnie.Przydałoby się nieco odświeżyć benchmark.pl.Zmodernizować zakładki.Zmienić wygląd i system oceniania."

 

Pracujemy nad tym.

 

gootek...

Mój tytuł 'Stacjonarny gigant - Acer Predator AG7750' został poprawiony na 'Acer Predator podoła każdej grze'. No przepraszam, ale jako czytelnik wielu portali o tematyce TI uważam 'poprawiony' tytuł za pozbawiony sensu. Po 1, modeli Predator jest kilka i wypadałoby zaznaczyć, że jest to coś nowego, po 2 po przeczytaniu tego tytułu przeciętny człowiek powie 'Aha' i ominie newsa szerokim łukiem.

 

Twój nagłówek był fatalny i został poprawiony na taki, który zainteresuje większą grupę czytelników. Uwagi:

- stacjonarny gigant - dla wielu to niezrozumiałe połączenie słów "stacjonarny" i "gigant"

- Acer Predator AG7750 - sucha nazwa sprzętu, nikt nie przeczyta tego oznaczenia "agiesiedemsiedempięćzero"

 

Nagłówek został poprawiony na znacznie lepszy:

- wiemy że Acer Predator podoła każdej grze, pokazując już zastosowanie tego komputera w nagłówku i dajemy do zrozumienia, że to komputer dla gracza, a nie "stacjonarny gigant", czyli nie wiadomo co

- nie podajemy oznaczenia sprzętu w nagłówku i nie trzeba "wyginać" języka przy czytaniu; oznaczenie jest za to podane w treści newsa, więc się nie straciło

 

Jako czytelnik masz swoje zdanie i możesz uważać, że poprzedni nagłówek był lepszy, ale twoja wiedza z zakresu tworzenia nagłówków jest przeciętna. Polecam lekturę kilku opracowań "Jak tworzyć skuteczne nagłówki".

Link to post
Share on other sites

Nie jestem niemiły, a konkretny - nie mam czasu na lanie wody, dlatego ograniczam wypowiedzi do konkretów. Poza tym gootek napisał "Jak coś poprawiać, to z głową.", sugerując że nie znamy się na tym co robimy.

 

Jeśli jednak brzmi to jakoś niemiło - przepraszam, na pewno nie miałem zamiaru kogoś urażać, przekazałem tylko uwagi.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem niemiły, a konkretny - nie mam czasu na lanie wody, dlatego ograniczam wypowiedzi do konkretów. Poza tym gootek napisał "Jak coś poprawiać, to z głową.", sugerując że nie znamy się na tym co robimy.

 

Jeśli jednak brzmi to jakoś niemiło - przepraszam, na pewno nie miałem zamiaru kogoś urażać, przekazałem tylko uwagi.

Teraz zabrzmiał Pan poważnie i rzeczowo.

Pozdrawiam :rudolph:

Link to post
Share on other sites

- stacjonarny gigant - dla wielu to niezrozumiałe połączenie słów "stacjonarny" i "gigant"

Z całym szacunkiem, ale mogę tylko pogratulować, jeśli ktoś pomyślał o czymś innym, niż o wydajności komputera (nie wiem, o co innego mogłoby chodzić, chyba nie o rozmiar obudowy :rudolph: ).

 

- Acer Predator AG7750 - sucha nazwa sprzętu, nikt nie przeczyta tego oznaczenia "agiesiedemsiedempięćzero"

I całe szczęście, bo ze szkoły podstawowej można wynieść wiedzę, że 7750 czyta się "siedem tysięcy siedemset pięćdziesiąt". Wystarczy delikatnie się skupić, żeby zapamiętać.

 

dajemy do zrozumienia, że to komputer dla gracza, a nie "stacjonarny gigant", czyli nie wiadomo co

Jak nie wiadomo? Burj Dubai...

 

Jako czytelnik masz swoje zdanie i możesz uważać, że poprzedni nagłówek był lepszy,

Ciągle tak uważam, ale nie ja tu decyduję. W sumie to tyle w temacie.

 

 

 

Aha, też nie mam zamiaru nikogo urazić, to moje subiektywne i złośliwe przemyślenia.

Link to post
Share on other sites

A co powiecie o tym

 

Corsair wprowadza AX1200W, AX850W i AX750W zasilacze Professional series

 

Corsair wprowadza 1200W, 850W i 750W zasilacze Professional Series Gold posiadające certyfikat 80 GOLD PLUS. Wyróżnia je bardzo wysoka sprawność w granicach 90%, odsetek ten wzrasta do ponad 92% wydajności w przypadku korzystania z napięcia 230V AC charakterystycznego w Europie.

 

Nowe w pełni modularne zasilacze jak twierdzi producent zostały wykonane z najlepszych dostępnych podzespołów, posiadają 4 warstwową płytkę PCB i mogą pracować w temp. do 50'C. Jak powiedział Jim Carlton, wiceprezes ds. marketingu Corsair. "Wierzymy, że stworzyliśmy jedne z najbardziej trwałych i wydajnych wysokiej mocy zasilaczy obecnie na rynku."

 

Aby osiągnąć wydajność, stabilność napięcia oraz niezawodność, Corsair wdrążył wiele zaawansowanych technologii. Należą do nich Zero Current Switching redukujące zakłócenia elektromagnetyczne oraz Zero Voltage Switching odpowiadająca za eliminację strat przy przełączaniu, a także DC-DC do regulacji napięcia na liniach 3.3V, 5V i mocnej pojedynczej lini 12V.

 

Wersja 1200W bedzie objeta 7 letnia gwarancja a jej cena wyniesie $300.

Jeśli można to powytykać mi w tym błędy żebym mógł następnym razem ich nie popełnić :DD

Link to post
Share on other sites

gootek....

Z całym szacunkiem, ale mogę tylko pogratulować, jeśli ktoś pomyślał o czymś innym, niż o wydajności komputera (nie wiem, o co innego mogłoby chodzić, chyba nie o rozmiar obudowy

Nie wszystkim "stacjonarny gigant" kojarzy się z wydajnym komputerem.

 

I całe szczęście, bo ze szkoły podstawowej można wynieść wiedzę, że 7750 czyta się "siedem tysięcy siedemset pięćdziesiąt". Wystarczy delikatnie się skupić, żeby zapamiętać.

W internecie nikt nie czyta w ten sposób. Nagłówki są wręcz "skanowane" wzrokiem. W podstawówce nie uczą jak tworzyć nagłówki w serwisach internetowych. ;-)

Link to post
Share on other sites

@Terrorek

 

Corsair wprowadza AX1200W, AX850W i AX750W zasilacze Professional series

Corsair wprowadza 1200W, 850W i 750W zasilacze Professional Series Gold posiadające certyfikat 80 GOLD PLUS. Wyróżnia je bardzo wysoka sprawność w granicach 90%, odsetek ten wzrasta do ponad 92% [u]wydajności[/u] (usunąć) w przypadku korzystania z napięcia 230V AC charakterystycznego w Europie.

Nowe w pełni modularne zasilacze - jak twierdzi producent - zostały wykonane z najlepszych dostępnych podzespołów, posiadają 4 warstwową płytkę PCB i mogą pracować w temp. do 50*C. Jak powiedział Jim Carlton, wiceprezes ds. marketingu Corsair: "Wierzymy, że stworzyliśmy jedne z najbardziej trwałych i wydajnych wysokiej mocy zasilaczy obecnie na rynku."

Aby osiągnąć wydajność, stabilność napięcia oraz niezawodność, Corsair wdrożył wiele zaawansowanych technologii. Należą do nich Zero Current Switching redukujące zakłócenia elektromagnetyczne oraz Zero Voltage Switching odpowiadająca za eliminację strat przy przełączaniu, a także DC-DC do regulacji napięcia na liniach 3.3V, 5V i mocnej pojedynczej lini 12V.

Wersja 1200W bedzie objeta 7 letnia gwarancja a jej cena wyniesie $300.
Chyba wszystko :rudolph:
Link to post
Share on other sites

Corsair wprowadza AX1200W, AX850W i AX750W zasilacze Professional series

-> nagłówek jest za długi, zawiera trudne w wymowie oznaczenia i niepotrzebnie wkradł się jeszcze angielski. Powinien być znacznie krótszy - maksymalnie 24 znaki ze spacjami (twój ma 72). Powinien też informować o korzyści lub czymś ciekawym - aby zainteresować czytelnika. Obecnie ten nagłówek ma wydźwięk "Kolejne drogie zasilacze na rynku....".

 

Corsair wprowadza 1200W, 850W i 750W zasilacze Professional Series Gold posiadające certyfikat 80 GOLD PLUS. Wyróżnia je bardzo wysoka sprawność w granicach 90%, odsetek ten wzrasta do ponad 92% wydajności w przypadku korzystania z napięcia 230V AC charakterystycznego w Europie.

-> po nagłówku normalnie następuje lid, czyli krótka zajawka newsa. Tam zazwyczaj wstawia się streszczenie wiadomości w dwóch-trzech zdaniach, albo podaje się najważniejszą/najciekawszą informację. Wówczas czytelnik wie już o co chodzi i może poczytać o szczegółach w dalszej części newsa - treści właściwej.

Twój lid… nie jest lidem. :-) W lidzie do newsa o zasilaczach warto skupić się na jakiejś korzyści dla użytkownika - co jest najlepszego w tych zasilaczach? Czym różnią się od konkurencji? Dlaczego warto zwracać na nie uwagę? A ponadto uwaga: w lidzie nie należy dublować informacji jaka znajdzie się w nagłówku.

 

Nowe w pełni modularne zasilacze jak twierdzi producent zostały wykonane z najlepszych dostępnych podzespołów, posiadają 4 warstwową płytkę PCB i mogą pracować w temp. do 50'C. Jak powiedział Jim Carlton, wiceprezes ds. marketingu Corsair. "Wierzymy, że stworzyliśmy jedne z najbardziej trwałych i wydajnych wysokiej mocy zasilaczy obecnie na rynku."

-> problemy z językiem, interpunkcją. Nie: posiadają, a mają, nie: 4 warstwową, a 4-warstwową albo czterowarstwową, "wydajnych wysokiej mocy zasilaczy obecnie na rynku" -to chyba wstawiłeś z Google Translatora? ;-)

 

Aby osiągnąć wydajność, stabilność napięcia oraz niezawodność, Corsair wdrążył wiele zaawansowanych technologii. Należą do nich Zero Current Switching redukujące zakłócenia elektromagnetyczne oraz Zero Voltage Switching odpowiadająca za eliminację strat przy przełączaniu, a także DC-DC do regulacji napięcia na liniach 3.3V, 5V i mocnej pojedynczej lini 12V.

-> to wyszło dość dobrze. Tylko dlaczego od "Należą" aż do "12V" jest JEDNYM zdaniem? Ponadto "linii", a nie "lini".

 

Wersja 1200W bedzie objeta 7 letnia gwarancja a jej cena wyniesie $300.

-> brak polskich znaków diakrytycznych. Błąd: 7 letnia zamiast 7-letnią albo siedmioletnią. Dodatkowo nie $300, a 300 dolarów lub 300 dol.

 

Uwagi ogólne:

- musisz dużo popracować nad tworzeniem skutecznych nagłówków i lidów

- staraj się budować krótsze zdania

- umieszczaj w tekście jak najmniej angielskiego

- popracuj nad językiem

- pisz dla ludzi: wiele osób nie wie co to jest "w pełni modularne zasilacze", "4 warstwową płytkę PCB" - co to daje?

- brakuje informacji o konkretnych korzyściach - czytamy o tych zasilaczach i wiemy, że najprawdopodobniej mają dobre parametry. Ale komu mają się przydać? Dlaczego warto je polecić? Czy w ogóle warto je polecić? Czy w ogóle warto o nich pisać?

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Widzę tutaj pewną niekonsekwencję. Szanowny Pan Redaktor czepia się (słusznie) zapisu wyrazów z liczebnikiem, a słowem nie powie nic o zapisie jednostek. W języku polskim nie zapisuje się 12V czy 200W (o tym właśnie tydzień temu napisałem krótki artykuł i do tego potrzebne były mi indeksy).

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Panie Grzegorzu :co:

 

 

Zostały już tylko dwa pytania, chociaż z pewnością juz niedługo dojdą kolejne.

 

 

Aktualne pytania:

 

Rankingi:

> Czy istnieje możliwość dodania benchmarka "Aliens vs Predator DX11 Benchmark" do rankingów?

 

 

Konkursy:

> W weekend 03-04.07.10r. nie było konkursu "Quiz dla graczy". Była to jednorazowa sytuacja, czy Redakcja zrezygnowała z tego cyklu?

 

 

Serdecznie prosimy redaktorów o odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

bulbulek...

Widzę tutaj pewną niekonsekwencję. Szanowny Pan Redaktor czepia się (słusznie) zapisu wyrazów z liczebnikiem, a słowem nie powie nic o zapisie jednostek. W języku polskim nie zapisuje się 12V czy 200W (o tym właśnie tydzień temu napisałem krótki artykuł i do tego potrzebne były mi indeksy).

Niestety nie mam czasu na dokładne analizy i poprawki. :co: Natomiast poniżej wkleję kilka porad z naszych obszernych założeń red.:

 

 

• Waluty: 3 zł, 50 gr zamiast 3,00 PLN i 0,50 zł

• Daty: 4 lipca 2007 zamiast 4 VII czy 2007-07-04

• E-mail: e-mail zamiast email lub mail

• Liczby: 10, 200, zamiast dziesięć czy dwieście

• Kwestie gramatyczne: można zacząć zdania od "i", "ale", "a".

• Preferowane słownictwo: oczami zamiast oczyma, rękami zamiast rękoma

• Rok: piszemy r. zamiast rok

• Zdania: starajcie się nie pisać dłuższych zdań niż 24 wyrazy

• Akapity: starajcie się nie pisać dłuższych niż 1500 znaków (ze spacjami)

• Pisownia preferowana: piszemy plastik zamiast plastyk oraz w studio zamiast w studiu

• Czas: piszemy 22:30 zamiast 22.30

• Piszemy internet zamiast Internet

• Piszemy 120 GB zamiast 120GB, 1,6 GHz zamiast 1.6GHz

Link to post
Share on other sites

"Od czego zależy pokazanie się minirecenzji na głównej (zestawienie pod "testy i recenzje")?"

 

Od tego, czy ma wystarczająco dobry poziom językowy i merytoryczny.

My to wiemy, jednak uważamy że nasze recenzje ( oprócz mnie sas11 i przemasK) są dobre i powinny się tam znaleźć. A już na pewno lepsze od tej recenzji monitora, w której autor pisze że monitor LCD ma kilka częstotliwości odświeżania i kilka rozdzielczości. To są poważne błędy merytoryczne, my czujemy się dyskryminowani.
Link to post
Share on other sites

Piszemy 120 GB zamiast 120GB

Idąc dalej powinniśmy wziąć także pod uwagę GiB :)

Bo trzeba, w koncu z tego co wiem wprowadzono to oficjalnie :P

Pamietaj też, że producenci pamięci stosują GB a nie GiB, w końcu Dysk 500 GB to nie dysk 500 GiB :co:

 

Co do pisowni słowa internet to różnie z tym jest. Wielką literę stosujemy w tym wypadku jeżeli mówimy o Internecie jako o sieci komputerowej, bo używamy wtedy nazwy własnej, a małą jeżeli piszemy o internecie jako medium, np. "Znalazłem to w internecie" :P

Link to post
Share on other sites

Szymon_j14 wypowiedziałeś się w moim imieniu trochę na wyrost, bo wygląda na to jakbym się żalił, że moja nie była na głównej, a nie o to mi chodziło. Ja nie mówię, że moja powinna tam się znaleźć i nie mnie oceniać czy jest dobra czy nie chociaż włożyłem w nią trochę pracy.

Chodzi mi raczej o fakt, że na główną trafiają np takie ocenione przez redakcje na 3 punkty, a inne które mają 4 lub 5 już nie. Więc jakim cudem oceniona na 3 punkty może być lepsza od takiej z 4 lub 5?

Trochę niejasna ta odpowiedź, że trafia taka, która ma "ma wystarczająco dobry poziom językowy i merytoryczny".

I przez to, że nie jest na głównej to spada ilość odsłon/ocen/komentarzy przez co ma się mniejszą szansę na jakieś wyróżnienie w TOP miesiąca.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź na kolejne pytanie:

 

Konkursy:

> W weekend 03-04.07.10r. nie było konkursu "Quiz dla graczy". Była to jednorazowa sytuacja, czy Redakcja zrezygnowała z tego cyklu?

Wyjątkowo puściliśmy strefę Kinect. Następnym razem powinien być już kolejny Quiz dla graczy, nie zrezygnowaliśmy z tego cyklu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...