Skocz do zawartości

Define R4 LC by mkforever1


Recommended Posts

Witam, zgodnie z zapowiedzią zakładam temat w stosownym dziale na temat budowy mojego pierwszego układu LC. Obudowa to Define R4 Arctic White, reszta sprzętu: i7 2700k, Z77 MPOWER, EVGA GTX 780 ACX SC, Cooler Master V700, Corsair XMS3 8GB (docelowo Avexir MPOWER edition).

 

Tak to się prezentuje teraz:

 

http://img.tapatalk.com/d/14/05/07/etydede9.jpg

 

 

Części do LC:

 

http://img.tapatalk.com/d/14/05/07/8ataratu.jpg

 

 

Czeka mnie sporo pracy aby wszystko ładnie poskładać. Płyn to biały pastel, bloki od EK wersja Plexi, pompa DCP4.0 z rezem, 2 chłodnice 240mm, wszystkie wentyle Gelid, złączki ciemny chrom. Prace rozpocznę w weekend. Podzielę się efektem :-)

Edytowane przez mkforever1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Witam, planowałem w weekend wszystko zrobić ale nie wytrzymałem i... wczoraj złożyłem zestaw. Muszę jeszcze ogarnąć kable, zalać układ :-) mam nadzieje że dziś się uda po pracy :-) jak wrócę wyrzucę zdjęcia z wczorajszych prac.

Zdjęcia dziś na szybko:

http://img.tapatalk.com/d/14/05/08/agamuqev.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/05/08/ydy8a9e8.jpg

Muszę zamienić miejscami węże przy pompie bo ciecz w takim wypadku popłynie w drugą stronę niż powinna :-)

Edytowane przez mkforever1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kable pospinane i poukładane, teraz pora na testy.

Temperatury szczególnie GPU rewelacja, wszystko na 5v, pompa również, jedyne co słychać to HDD.

Muszę jeszcze popracować nad estetyką (zaślepki w miejsca w których dawniej były przykręcone wentyle - widać ślady po śrubach na obudowie) i właściwie tyle :) Jak wszystko będzie idealnie zrobione pokuszę się o sesję zdjęciową :)Dziękuję Chantaz'owi za pomoc :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

po dość długim czasie prace niemal dobiegły końca.

Podczas składania całości moim głównym celem było złożenie wszystkiego z dbałością o najmniejsze szczegóły w kwestii jakości montażu. Myślę że spełniłem postawione sobie cele. Pomogły w tym przyzwoitej jakości narzędzia co sprawiło że np śruby wyglądają jak nowe, i nie noszą śladu montażu - co dla mnie jest bardzo ważne, bo nic mnie tak nie denerwuje jak oberwane gniazda śrub. Starałem się tam gdzie to możliwe zastosować śruby imbusowe (montaż chłodnic i wentylatorów).

Kable są pospinane, a tam gdzie nie było to możliwe (brak zaczepów do mocowania kabli opaskami) są przyklejone dwustronną taśmą klejącą - podobnie jak listwy LED. Oplotów póki co nie ma, choć może się pokuszę o zakup przedłużek w kolorze białym. Finalnie dojdzie piwnica z białego tworzywa, cover z białego tworzywa na koszyk z dyskami oraz na zatoki napędów 5,25 cala - wszystko jest zamówione w studiu reklamy, będzie profesjonalnie wycięte laserem i klejone przez nich. Ja będę tylko montował - prawdopodobnie przy użyciu taśmy dwustronnej.

Co do kontrolera obrotów wentylatorów, generalnie swoje zadanie spełnia wzorowo z jednym ale... nie obsługuje mojej pompy - ma niby 30w na kanał, ale jak podłącze pompę to się wiesza... Ma problem chyba z odczytaniem obrotów pompy i ich regulacją. 

Dlatego też pompa jest podłączona pod regulator wbudowany w obudowę - 5v,7v,12v.

Zapraszam do oceniania i sugestii, co poprawić, co zmienić. Dodam że budżet był ograniczony, jak zawsze zresztą :) choć i tak wydałem znacznie więcej niż pierwotnie zakładałem :)

 

Galeria zdjęć (robione telefonem - OneM8).

Jak zrobię wszystko tak jak ma być, wyniosę budę na dwór i zrobię porządne zdjęcia prawdziwym aparatem :)

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podeślę :) Ale jak już wszystko będzie skończone. Co do kolorystyki i MPower'a, finalnie żółte akcenty na mobo będą białe :) Więc będzie wszystko kolorystycznie pasować, czerń, biel i niebieskie ledy, niebieskie dlatego że mobo takowe posiada, i ramy Avexir MPower również na niebiesko świecą, a takie się tu znajdą finalnie. Myślę że maksymalnie do miesiąca czasu wszystko będzie skończone.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czekam na węże bo doszła chłodnica 140mm. I trochę zmian będzie. Pompa Swiftech MCP655 dzięki uprzejmości Policemana z kitem od EK (zintegrowany rez), wypadnie koszyk na dys ki, dojdzie 2,5 cala 1TB dysk za tacke płyty głównej. Myślę że do końca sierpnia zdam relacje :-)

Link to post
Share on other sites

Dość prosto, do plastikowej ramki do której fabrycznie są montowane wentylatory, przykręciłem na 4 śruby imbusowe M3 :)

Wszystko jest idealnie stabilnie.

Co do samego projektu, wkroczył w kolejną fazę :)

Doszła chłodnica 140mm na dół obudowy. Wymiana węży na upragnione PrimoChille :) Kolosalna różnica na plus względem Masterkleera, Węże idealnie przezierne, mniej elastyczne ale zdecydowanie mocnej siedzą w złączkach.

Pojawił się problem z dyskami, bo musiałem usunąć koszyk na dyski. Z SSD nie było problemu, z pomocą przyszła taśma dwustronna, ale z HDD mam problem. Próbowałem zamocować go pionowo na maskownicy z HIPSU która była między tacką mobo a frontem obudowy, niestety jego ciężar powodował wyginanie maskownicy a wibracje nieprzyjemny hałas. Zastanawiam się nad rezygnacją z napędu optycznego (w sumie mało go używam) i kupnem kieszeni na dysk w miejsce napędu (zatoka 5,25 cala).

I tutaj mam do Was pytanie, co polecacie z kieszeni na HDD ? 

Byle nie była zasilana molexem i była solidnie i estetycznie wykonana. Z tego co udało mi się wyszukać to głównie dostępne są marnej jakości chińskie wyroby... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...