Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem PC.


Recommended Posts

Witam. Ostatnio coś zwariował mi komputer, a teraz jeszcze wariować zaczynam ja, więc postanowiłem założyć tutaj temat. ;) Przepraszam jeżeli zły dział. Otóż:

Naciskam jak zawsze włącznik, tylko że komputer zamiast wystartować za pierwszym razem, na dosłownie mrugnięciem oka załączy prąd (kręcą się wentylatory) i nagle gaśnie. Na płycie głównej są diody i zapalają się 4 czerwone ( według manuala to wina uszkodzonego procesora, lub złe jego zamontowanie). Sytuacja jest o tyle dziwna, że jeżeli już wstanie to wszystko pięknie ładnie działa. Przechodzi test w Orthosie, można grać, surfować po internecie itd. Prubowałem już wszystko rozebrać, wyczyściłem z kurzu, przesmarowałem nową pastą termo. , zmierzyłem napięcia na zasilaczu (stabilne). W celu wyeliminowania któregoś z podzespołów wyciągałem po kawałku części. Niestety nie mam innego procesora aby to sprawdzić, wtedy było by jasne. Aczkolwiek sytuacja jest o tyle dziwna, że jak już wstanie; wszystko jest OK, więc sam już nie wiem. Dodam, że na płycie głownej nic nie jest spuchnięte (chodzi o kondensatory).

No i pytanie, co może być przyczyną takich startów? Jak temu ewentualnie zapobiec ? Czy zostaje mi wymiana CPU?

 

Konfiguracja:

Pentium Dual Core e2180

A-Data 1GB 800MHz CL5

MSI P35 NEO2-FIR

OCZ ModXStream 600W (wiem, wiem :cenzura: )

Samsung F3 500GB

Sapphire X1650xt 256MB.

Link to post
Share on other sites

Pójdź do jakiegoś znajomego i sprawdź ten procesor, lub pożycz od kogoś. Odłącz niepotrzebne rzecz takie jak dysk, napęd i rzeczy które masz podpięte pod PCI (chyba ze ich nie masz). Jeśli wtedy komputer będzie startować bez problemu to znaczy że jakiś z wymienionych rzeczy powoduje takie cyrki.

Link to post
Share on other sites

Odłącz niepotrzebne rzecz takie jak dysk, napęd i rzeczy które masz podpięte pod PCI (chyba ze ich nie masz). Jeśli wtedy komputer będzie startować bez problemu to znaczy że jakiś z wymienionych rzeczy powoduje takie cyrki.

To już robiłem, nic nie pomogło.

 

@edit

Dodam, że problem pojawił się samoistnie pewnego dnia. Włączam komputer no i jaja...

 

@edit2

Jeszcze takie coś nie daje mi spokoju. Czy możliwe, że to walnięta sekcja zasilania na płycie? Bo jej akurat nie oglądałem, z racji że jest schowana pod radiatorami. Może podawać złe napięcie, i stąd te 4 czerwone diody?

Link to post
Share on other sites

Czy możliwe, że to walnięta sekcja zasilania na płycie?

możliwe... ba możliwe nawet, że zasilacz coś cyrki odwala... Spróbuj czy tak samo będzie się robić na innym zasilaczu lub chociaż na po odłączanych hdd i napędach.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...