Skocz do zawartości

DELL P2214H vs DELL S2240L czyli (mat vs glossy)


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuje waszej pomocy w wyborze pomiędzy monitorem matowym a glossy (DELL P2214H vs DELL S2240L)

 

Przeczytałem już wiele na temat monitorów z ekranem matowy badz glossy, wiem co za tym idzie jednak nie znalazłem konkretnych informacji na jeden nurtujący mnie temat.

 

Czy ekrany glossy bardziej męczą wzrok ? - Niektórzy tak twierdzą.

 

Chce kupić ekran max do 21,5" dla starszej osoby powyżej 50 lat z przeznaczeniem do gier, i moje obawy są takie czy taki ekran nie będzie bardziej szkodliwy lub bardziej meczący dla osoby starszej ?

 

Chciałbym glossy ze względu na lepsze kolory, ostrzejszy obraz, co myślę ze przy grach będzie jak najbardziej wskazane. Refleksy myślę nie powinny stanowić problemu w pokoju.

Prosiłbym o wasze opinie.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy ekrany glossy bardziej męczą wzrok ? - Niektórzy tak twierdzą.

 

tak, z powodu refleksów świetlnych

 

 

 

Chce kupić ekran max do 21,5" dla starszej osoby powyżej 50 lat z przeznaczeniem do gier, i moje obawy są takie czy taki ekran nie będzie bardziej szkodliwy lub bardziej meczący dla osoby starszej ?

 

normalna zdrowa osoba może mieć problemy z czytaniem przy tak drobnej plamce, starsza będzie je miała na bank 

 

 

 

Chciałbym glossy ze względu na lepsze kolory, ostrzejszy obraz, co myślę ze przy grach będzie jak najbardziej wskazane.

 

tylko, że to bullshit, a nie lepsze kolory czy ostrzejszy obraz

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
tak, z powodu refleksów świetlnych

 

Ok a w przypadku pracy w nocy, gdy nie będzie słońca, bo wtedy głównie jest używany komputer?

To jest jedyny powód męczenia oczu nie chodzi tu o mocniejsze, bardziej agresywne swiecenie w oczy lub cos z tych rzeczy ?

 

normalna zdrowa osoba może mieć problemy z czytaniem przy tak drobnej plamce, starsza będzie je miała na bank

 

Komputer głownie będzie do gier czy nie znaczy to ze będzie ostrzejszy obraz w grach?

Czyli co byś proponował mniszą rozdzielczość na ekranie?

 

ylko, że to bullshit, a nie lepsze kolory czy ostrzejszy obraz

 

W sklepie porównywałem i widzę różnice nie wiem może porostu większy kontrast bieli/czerni jest na nich i stąd efekt ostrzejszego, żywszego obrazu.

Edytowane przez myceK
Link to post
Share on other sites

W sklepie porównywałem i widzę różnice nie wiem może porostu większy kontrast bieli/czerni jest na nich i stąd efekt ostrzejszego, żywszego obrazu.

Właśnie po to wymyślono ekrany glossy - żeby w sklepie na półce lepiej się prezentowały i lepiej sprzedawały.

Kiedyś miałem laptopa z błyszczącym ekranem (były to czasy gdy innych praktycznie nie było) - nigdy więcej !

Link to post
Share on other sites

 

 

miałem laptopa z błyszczącym ekranem

 

Właśnie laptopa… tez bym tego nie zrobił ze względu, że laptop używa się w przeróżnych miejscach mi chodzi tylko o monitor LCD i o wpływie glosy na oczy.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Jestem jednym z tych co uważają glossy za lepsze :) ale porównywałem tylko na sklepowych półkach dlatego wam zaufam ;)

 

  1. Prosił bym jeszcze o rozwinięcie tego, bo to nowa rzecz jak mnie zmartwiła...

 

 

normalna zdrowa osoba może mieć problemy z czytaniem przy tak drobnej plamce, starsza będzie je miała na bank

 

 

Komputer głownie będzie do gier czy nie znaczy to ze będzie ostrzejszy obraz w grach? Czyli co byś proponował mniszą rozdzielczość na ekranie?

 

 

           2. I jeszcze jedno pytanie czy monitor DELL P2214H jest dobrym monitorem bardzo mało opinii jest na temat monitorów 21,5 czy lepiej cos z IIyama np: XU2290HS ?

 

 

Wybrałem pod względem matrycy IPS - dobre kolory. Komputer w 90% do grania dla osoby powyżej 50 lat, wcześniej był monitor 19" na rozdzielczości 1650x1050.

Edytowane przez myceK
Link to post
Share on other sites

ad 1)

jest rozwinięte tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

 

ad 2)

jak FullHD lepiej weź coś 24", a jak koniecznie 22" to w rozdzielczości 1680x1050, polecane modele znajdziesz tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...