Skocz do zawartości

Croosfire w Zlaman z3 plus white ? Możliwe ?


Recommended Posts

Siemka

mam pytanko bo mam okazjonalnie kupić dwie r9 270 od msi i chciałem zrobić CF ale nie wiem czy te karty wejdą razem do tej obudowy.Wiem iż pierwsza karta wejdzie spokojnie ponieważ nie ma tam żadnego koszyka na dyski i jest spokój ale dokładając drugą niejestem pewien czy druga wejdzie bez problemów ? Znacie może tą obudowę i odpowiecie mi na pytanie czy zmieszcze tam CF z r9 270 od msi z chłodzeniem twinfrozr iv ?

Skoro już zakładam temat to możecie podać jakiś zasilacz który podoła i5 4670k pewnie podkręcę do 4.4,asrock b85 killer,2x r9 270  plus jeden dysk ssd i jeden twardziel wraz z nagrywarką.Myślałem od smart se modular 630w.Na zasilacz mam góra 300zł niestety nic więcej nie da si wyskrobać ;/ 

Edytowane przez venomtracz
Link to post
Share on other sites

Może być bardzo obciążony na lini +12V masz 588W, Mój zestaw i7 4770k@4,5 1,35V+ HD7970 CF+OC, 4xHDD, i kilka innych pierdół max pobór z gniazdka ~560W u ciebie będzie nie wiele mniej, a nie ma co brać zasilacza na styk.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Do takiego Crossfire zalecałbym porządne 650W. Zasilacz jest ostatnią rzeczą, na której się oszczędza.

W tej obudowie na drugą kartę graficzną tj w obrębie kosza na dyski masz około 258mm.

Link to post
Share on other sites

hej, musisz bawic sie w CF? Moze sprzedaj karte i kup jedna a mocniejsza? Nie wiem czy robic cf z r9 270 jest takim dobrym pomyslem, do full hd to troche overkill (nie mowie o sterownikach, mikro przycieciach itp) a zeby na kilku monitorach to fajnie dzialalo trzeba pewnie kupic wersje z 4 GB pamieci Ram (w CF ram tylko jednej karty jest wykorzystywany)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

rozumiem iż wersja z literką m niczym się nie różni poza modularnym okablowaniem ;)


jak myślicie ile taki zestaw pobierze prądu ?

i5 4670k Oc 4.2 

CF r9 270 msi 

granica powinna być ok 550w czy się mylę bo muszę poinformować współ lokatora iż rachunek wzrośnie ;P


siemka 

w filmie dawida który recenzował zalman z3 plus  dla videotesty jak mierzy długość na zasilacz wydaję mi się iż tam jest ok 30cm miejsca ale mogę się mylić.Tak jak pisałem mam okazję wziąć dwie r9 za cenę jednej nowej więc takie rozwiązanie wybiorę,zobaczę jak będzie sie grało jak coś to sprzedam dwie i kupię jedna mocną ;) 

Tylko dalej nie wiem czy jest tam miejsca na drugą r9 ;/

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Zaraz, zaraz...Chwileczkę Panowie...Idąc tokiem rozumowania co niektórych "znaffców" to Zalman Z3 Plus nie nadaje się do konfiguracji multi-GPU! Już Gladius M40 ponoć według "forumowych znaffców" się nie nadaje do multi-GPU a ma przecież lepsze warunki wentylacyjne w okolicy kart graficznych (chociażby miejsce na wentylator obok zasilacza). Jak to zatem jest Panowie "forumowi specjaliści"? Gladius M40 nie nadaje się do multi-GPU a słabszy do tego celu Z3 Plus już tak? No żarty jakieś? :D I proszę mi nie pisać, że Z3 Plus ma więcej wentylatorów w zestawie bo dla multi-GPU ważny jest wentylator z boku i/lub na dole obudowy a tego Z3 Plus nie posiada nawet jako opcję...

Link to post
Share on other sites

M40 nikt nie bierze tutaj pod uwagę ze względu na tandetność tej obudowy oraz tragiczne warunki wentylacyjne.

Zdecydowanie najlepszy byłby tutaj Zalman Z9 Plus, który miażdży M40 pod względem wentylacji.

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2013/SPC_Gladius_M40/spc_silentiumpc_gladius_m40_pure_black_test_review_4.png

Link to post
Share on other sites

I właśnie tego chciałem uniknąć.. Dozbieraj do tego i tego i w taki oto sposób budżet na cały komputer wynosił 2400 a po zmianie zasilacza i obudowy rośnie i 400zł :/

Temat można zamknąć bo niechce aby w tym temacie były kłótnie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...