Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam taki problem gdy mam wlaczaony pc to zaczyna mi migac obraz i urzadzenia wejsciowe (myszka,sluchawki,klawiatura) wylaczaja sie na chwile i wlaczaja resetuje kompa i w bios jest napisane error i zebym sprawdzil temperature lub napiecie gdy w chodze w BIOSIE w Hardware Monitor tam gdzie jest napisane ze 3.3 voltage to mi pokazuje 2,9v a jak zaczyna tak migac to pokazuje 2.5v na czerwono ,Moje pytanie co jest tego przyczyna? czyzby zasilacz?

Link to post
Share on other sites

procek Intel core 4300 1.8GHz

grafika geforce 8600GS 512mb

4gb ram

zasilacz 450W levicom czy cos takiego

plyta glowna asus p5n-d


A jaki model tego zasilacza?

 

Masz multimeter? napięcie 3.3v można zmierzyć na kabelku pomarańczowym

No nie mam wlasnie ale jak mi komp dziala normalnie to pokazuje 2.8 a jak problem sie zaczyna to 2.5 i na czerwono w BIOSIE

Link to post
Share on other sites

Napięcia wg standardu atx mogą się wahać +/-5%  (+3.135 V to +3.465 V) to i tak poza normą. Pozycz miernik albo zasilacz.

Ile masz tą zasiłkę?

 

Znalazłem coś takiego ;)

Levicom excitement guaranteed (Levicom emocje gwarantowane)

 

 

http://extreme.pcgameshardware.de/attachments/160329d1258391277-levicom-450w-fuer-office-pc-cimg1453_bildgroesse-aendern.jpg

 

 

 

Edytowane przez incised
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

ZASILACZ TO 450XPL-B

 

zasilacz mam z 4 miechy i dzialal bez problemy od 2 dni temu tak sie zaczelo robic wczoraj caly dzien nic i dzis znow tak sie dzieje


Czy to moze byc cos z zasilaczem monitora?

Edytowane przez marcink93
Link to post
Share on other sites

Komputer Ci "szaleje", bios krzyczy sprawdź napięcia. Kilka osób namawia Cię do sprawdzenia zasilacza.

Nie wiesz i wiedział nie będziesz do czasu aż sprawdzisz (albo zdechnie do końca - a przy takich wynalazkach pieron wie co będzie).

 

Pomyśl może, kto ma miernik. Tu jest jak sprawdzić http://forum.benchmark.pl/topic/78009-pomiar-napi%C4%99%C4%87-na-zasilaczu/

Ewentualnie, kto pozyczył by Ci sprawny zasilacz na godzine. Podmienisz i też będziesz wiedział.

Edytowane przez incised
Link to post
Share on other sites

temat do zamkniecia

na kostce na pomaranczowym widac przepalony ogolnie to 2 kondensatory na zasilaczu do wymiany

temat do zamkniecia

na kostce na pomaranczowym widac przepalony ogolnie to 2 kondensatory na zasilaczu do wymiany

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...