Skocz do zawartości

Małe problemy z Windowsem 8.1


Recommended Posts

Witam.

Zakupiłęm oryginalnego Windowsa 8.1 box, dziś wgrałem i mam 2 małe problemy z nim.

 

1. W kreatorze instalacji usunąłem wszystkie partycje (sam nie wiem po co), utworzyłem nowe o takich samych rozmiarach (450GB, 400GB, 100GB) jak miałem poprzednio, pojawiły się bodajże 3 dodatkowe, zainstalowałem i zonk - eksplorator nie widzi dwóch z 3 partycji.

W zarządzaniu dyskami zobaczyłem, że partycje są w RAW, nie NTFS. Sformatowałem je w NTFS, zmieniłem literę nagrywarki DVD na F,  partycjom przypisałem litery D i E.

 

Mogą być z tego jakieś problemy? Nic wiele nie skonfigurowałem, więc mogę zrobić format jeszcze.

 

2. W prawym dolnym rogu pojawia mi się napis:

"Windows 8.1

Funkcja SecureBoot nie jest poprawnie skonfigurowana

Build 9600."

 

Opcja w BIOSie była włączona, próbowałem wyłączyć - nic to nie dało. BIOS najnowszy. Co prawda jest na to łatka w Windows Update, ale skoro jakaś funkcja jest, to powinna działać. Możliwe, że problem z nią jest związany z tym, że nie ustawiłem odpowiednio BIOSu przed instalacją Win8? Dokładniej mówiąc nie zmieniłem trybu z "Other OS" na "Windows 8".

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie.

Wiem, że istnieje kilka sposobów instalacji Windowsa - z UEFI, normalnie (z BIOSu chyba) czy jakoś tak..

Jak najlepiej jest zainstalować tego Windowsa? Sprzęt jak w sygnaturze. Postawiłem go CHYBA z UEFI, bo z tego co czytam przy takiej instalacji powstają właśnie te 2 dodatkowe partycje które zauważyłem u siebie, przy zwykłej powstaje jedna, tak jak w przypadku Windowsa 7.

 

Ogólnie trochę wypadłem z obiegu, zatrzymałem się chyba na epoce Windowsa XP :D

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...