Skocz do zawartości

Wrażenia Gainward Gtx 470


Recommended Posts

A wiec. Zmieniłem z 5870 na GTX 470. I jestem zadowolony. Spodziewalem sie ,ze niektóre gry bedą sporo wolniej chodzić. Sprawdzilem i co? 2 klatki jedynie mniej w Crysise . Jeśli chodzi o testy , znaczna różnica. Stone Giant pod Dx 11 z teselacją i DOF ON : 60 klatek. Z teselacją i DOF OFF : 80 klatek !.

NA 5870 miałem 30 fps i 45 fps.

Tak samo Unigine 2.0 podczas extremalnej teselacji mam z 22 fps a na 5870 mialem może z 7 fps !.

Ale wiadomo to tylko testy. JEdnak zyskałem prócz tego PHYSX co mi sie bardzo podoba. Poza tym nie mam juz problemów z system \ sterownikami Ati. Myszki kursor sie juz nie powieksza, filmy na FULL SCREEN nie łapią zwiech:)

Także jest stabilnie poza tym. Jednak nvidia ma lepsze stery , przekonałem sie na własnej skórze:).

NO cóż o testach mówiłem, a gierki ( mowa o tych pod Dx 10 lub Dx 9 ) , jedne ciut wolniej ( 1 fps czy 2 fps ), jedne tak samo jak na 5870. Nie przejmuje sie niczym. Ogólnie jestem zadowolony ze zmiany:). Wiedziałem co robie , może napiszą niektorzy z was ,że żle zrobiłem , ale tak jak pisalem jestem nawet usatysfakcjonowany.

 

Sprawdziłem Batmana z PHYSX HIGH , AA 8x i reszta wysokie . Idealna płynność z dobrymi efektami. Tak samo Dark Void:).

Poza tym bawiłem sie testem Supersonic Sled. Efekciarski bardzo , sporo teselacji ,także również PHYSX. Można sie tym naprawde pobawić:D . Dla pieknie to wygląda:) Szczególnie jak most sie rozwala na cząsteczki.

 

<--- tutaj jak ktoś nie widział

 

KArta to Gainward GTX 470. Dałem 1390zł. Polecam naprawde!

 

Reszta:

I5 2,66

Gigabyte GA-P55-UD3

4gb ram DDR 3 1333mhz

Be Quiet Dark Power Pro 1000W

Windows 7 Ultimate x64

Stery: 257.21 WHQL

Link to post
Share on other sites

W DX 11 to może i szybciej, ale w DX10 i 9...

Chwalisz się stonegiantem i uniginem, a w grach jest kiepsko.

A co do ceny to chyba radek tańszy

 

Heh no ja sobie zdawałem z tego sprawe,ze niektóre gry może stracą z 2 klatki. Dla mnie to bez różnicy. I to nie wszystkie. Np Just Cause 2 jest lepiej + mam dodatkowe efekty z CUDA ( wodą miedzy innymi ) i fpsy są zadowalające . Nie mówie juz o wydajnym CSAA.

Link to post
Share on other sites

Torture tak , a przedwszystkim nie mam problemów w 2d , jak 5870 miałem.

Żadnego BSODA przy przelaczaniu z 3d do 2d. No i tak jak pisałem , system właśnie tak powinien chodzić jak teraz. 0 zwieszek i zwalniania systemu podczas pełnego ekranu w filmach no i też kursor myszki jest normalny i sie nie powieksza.

 

Z radeonem mialem to non stop i jeszcze na wszystkich sterach , bo próbowałem.

Link to post
Share on other sites

Torture to samo miałem na 5850. Zmieniłem na 5870 i nadal problemy. Wiec raczej nie miałem 2 walnietych sztuk, identyko objawy. Tzn kursor myszki BIG no i te zwieszki w filmach . BO obecnie na Gtx 470 jak palcem odjął. Już jest prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

Torture to samo miałem na 5850. Zmieniłem na 5870 i nadal problemy. Wiec raczej nie miałem 2 walnietych sztuk, identyko objawy. Tzn kursor myszki BIG no i te zwieszki w filmach . BO obecnie na Gtx 470 jak palcem odjął. Już jest prawidłowo.

 

no to winda

Link to post
Share on other sites

Torture to samo miałem na 5850. Zmieniłem na 5870 i nadal problemy. Wiec raczej nie miałem 2 walnietych sztuk, identyko objawy. Tzn kursor myszki BIG no i te zwieszki w filmach . BO obecnie na Gtx 470 jak palcem odjął. Już jest prawidłowo.

 

no to winda

 

jakby winda , to na GTX 470 bym miał tez. A poza tym na google pełno osób z ATI miało również te same objawy co ja. Wiec.....

Link to post
Share on other sites

Koleś 9800gx2 mnie rozbroił. Chyba lekko zalatuje fanbojostwem ale nie chce nikogo obrażać. Według mnie jak cieszysz się z wyboru to dobrze zrobiłeś :D . A tak przy okazji 9800gx2 nie gada głupot bo ja posiadam Radosława 4870 i 0 problemów ze sterami.

Link to post
Share on other sites

Witam,

powiedz mi dobry człowieku jak to jest z głośnością na tym GTX'ie. Na dniach mam zamiar kupić jedną z tańszych wersji i zastanawiam się właśnie nad wersjami od Zotaca, Palita i Gainwarda właśnie. Byłbym wdzięczny jakbyś mógł mi poradzić coś w tej kwestii. Byłem już nawet w trakcie zamawiania Zotaca ale ten poziom hałasu mnie odstraszył troszeczkę. I jak tam u Ciebie z podkręcaniem?

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Witam,

powiedz mi dobry człowieku jak to jest z głośnością na tym GTX'ie. Na dniach mam zamiar kupić jedną z tańszych wersji i zastanawiam się właśnie nad wersjami od Zotaca, Palita i Gainwarda właśnie. Byłbym wdzięczny jakbyś mógł mi poradzić coś w tej kwestii. Byłem już nawet w trakcie zamawiania Zotaca ale ten poziom hałasu mnie odstraszył troszeczkę. I jak tam u Ciebie z podkręcaniem?

Z góry dzięki.

 

No wiec troszke jest głośniej w 3d pod obciązeniem od 5870. Przynajmniej dla mnie.

Ale w niczym to mi nie przeszkadza. Jeszcze nie próbowałem podkrecać karty.

Bierz Gainwarda najtanszy jest i też dobry.

Link to post
Share on other sites

5870 na 470? hmm, lepiej by było na 480tke jak już, no ale spoko :D Co do sterów ati to prawda ja na 4850 też miałem różne dziwne problemy ;/ po zmianie na GTX280 było spoko. P.S. nie czepiajcie się zużycia prądu, on płaci za niego więc ma prawo do tego :) swoją drogą różnica między tymi karciochami jest śmiechu warta jak porównać z starym telewizorem, odkurzaczem lub pralką, 1kw+ :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

Moge , ale wiesz u ciebie też moze byc inaczej:) Co karta to inny egzemplarz.

No , ale nie ma co sie martwić, kup tylko w dobrym sklepie i bedzie w porządku:)

 

Polecam http://www.morele.net . Wszystko idealnie. To juz moja 2 karta od nich. Wcześniej był Powercolor 5870. Tym razem właśnie teraz ten GAINWARD GTX 470. Niedość,że najtaniej w POLSCE chyba mają , to jeszcze 0 problemów. Po prostu bierz i sie nie zastanawiaj .

 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-g ... 70-311417/

 

 

 

 

1379 zł !!

Link to post
Share on other sites

Po co brać gtx470 jeśli w tej samej cenie masz 5870, który jest sporo wydajniejszy?

 

@sevku:

Nie odczułeś różnicy w wydajności ponieważ nawet i5 hamuje HD5870.

 

Na 100% nie hamuje. Czytałem , wiele for , tez sie pytano , czy bedzie hamować. I nic z tego wystarczy 2,66.

Wezmie 5870 i bedzie miał problemy ze sterownikami lub z grami.

Ja mu polecam tego GTX 470 , bo doświadczyłem na własnej skórze ,że warto.

Poza tym FERMI pod DX11 z teselacją zmiecie 5xxx serie. I na dodatek ma PHYSXA , na co czasem warto oko zawiesić , CUDE:) i 3dVISION, które jest znacznie lepsze od EYEIFINITY , w którym nie widze nic specjalnego, pare monitorów podłączonych , lepiej juz mieć jeden duży.

Link to post
Share on other sites

A nie mogłeś karty oddać do serwisu albo coś w tym stylu?

Przeciez pisalem , ze to nie była wina egzemplarza . Wiele ludzi miało to samo z tymi Ati 5xxx, sterowniki złe ciągle. PRzeczytaj co pisałem pare postów przedtem:)

 

 

Na 5850 i 5870 to samo było.

Link to post
Share on other sites

Miałeś jeden problem (z którym się nie spotkałem, a już długo siedzie w komputerach),a wyobraź sobie ile ludzi ma problemu z przegrzewającymi się piekarnikami fermi.

 

3dVISION, które jest znacznie lepsze od EYEIFINITY

Na jakiej podstawie to stwierdzasz? Żeby mieć 3Dvision trzeba mieć dwa gtx4xx, a EYEIFINITY ma każda karta karta od serii 545xx (z tego co pamiętam). Można kupić HD5970 ktróy masz wyjście na 12 monitorów.

 

Moim zdaniem HD5870 jest ograniczane przez i5. Poszukam testów i ci udowodnię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...