Skocz do zawartości

R9 290 - poziomy pasek filmy/gry


Recommended Posts

Witam, kupiłem nowy komputer i mam problem z poziomym paskiem na ekranie podczas oglądania filmów np. na youtube czy podczas grania. Jest to jeden pasek na którym obraz się "załamuje". Karta graficzna to ASUS Radeon R9 290 OC. Na obu złączach DVI z karty występuje ten sam problem. Czy to może być wina kabla, sterowników czy po prostu karty graficznej? Proszę o pomoc, bo jest to uciążliwy problem...

Edytowane przez FrasZWC
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Zestaw:

 

procesor - i5-4670K
chłodzenie - Macho HR-02

płyta gł. - Asrock Performance Fatality H87

RAM - Crucial Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz CL9

dysk - WD Blue 1TB
dysk SSD - Crucial M500 240GB
grafika - Asus Radeon R9 290
obudowa - Zalman Z3 Plus biała

zasilacz - Corsair RM 650W

monitor to z 5-cio letni Samsung SyncMaster 2032MW.

 

 

Jeśli chodzi o temperatury to czym sprawdzać najlepiej? Komputer jeszcze nie kręcony...

Na screenach tego nie mogę uchwycić, jednak zauważyłem że ten pasek na ekranie po prostu jest (poruszałem szybko wyciętym obrazem ze screena i było to samo co grach i filmach)... Jeśli nie ma jakiejś "szybkiej akcji" na ekranie to jest ok, ale wystarczy już np. biec w Tomb Raider i wtedy widać... Na początku był na górze, teraz jest na dole, tak w 1/4 ekranu...

Edytowane przez FrasZWC
Link to post
Share on other sites

Nie mogę znaleźć tej opcji w sterownikach, ale przy grze która miała tą opcję pasek również występuje...


Jeśli chodzi o temperatury to ASUS GPU Tweak pokazuje 85 stopni podczas grania - czy to nie trochę za dużo? Mam jeszcze możliwość wymiany karty od ręki, może spróbować czy inna sztuka będzie chłodniejsza?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...