Skocz do zawartości

Jaki monitor 23-24" do 700 zł?


Recommended Posts

Cześć.

 

Mój 19" Asus zaczyna mnie powolutku irytować, nie jest też już pierwszej świeżości i nowości. Postanowiłem poszukać czegoś do 700zł.

 

Uwagę moją ostatnio zwrócił Samsung SM P2370 za 599zł (23", 50.000:1, 16:9)

 

Tu nasuwa się pytanie: czy między 16:10, a 16:9 w grach serio czuć różnicę? Polubiłem 16:10, jednak widzę, że takie monitory są o 100-200zł droższe przy podobnych wymiarach. Wydaje mi się, że 16:9 może być zbyt płaski. Oczywiście wybiorę się jeszcze do sklepów pooglądać to i owo, jednak chcę spytać też o Wasze odczucia. Czy 16:10 = gry, a 16:9 = filmy?

 

Macie jakieś inne ciekawe propozycje? Preferuję matryce TN. Co do firm może być to Hyundai, Samsung, Gateway, albo coś co polecicie. Im taniej tym lepiej w zasadzie.

Link to post
Share on other sites

co do matrycy to z tym budżetem to będzie TN'ka, nie za bardzo jest inne wyjście.

Rzuć okiem na ofertę iiyama, mają kilka udanych modeli, niestety 16:9

 

16:10 jest imo zdecydowanie wygodniejsze nie tylko w pracy przy komputerze, po prostu te dodatkowe 120 pikseli wysokości w przypadku (1920x1200) robi różnicę

 

ten samsung nie głupi, prosty ale przyzwoity monitorek, jedyną wadą (jak dla mnie) to 16:9

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że mam tego Samsunga ale model 21,5cala z tunerem, a wcześniej miałem T220HD(16:10) i ja w grach różnic żadnych nie odczuwam. Tak samo jak w codziennym użytkowaniu. Na początku może być Ci trochę dziwnie bo wiadomo przyzwyczajenie, ale szybko się przestawisz.

Dla mnie zarówno do gier jak i filmów jest dobry. Tak samo jak 16:10, z tym, że w 16:9 masz mniejsze czarne paski na górze i dole, a w grach to różnic nie dostrzegłem.

 

Mi też każdy doradzał, żebym wziął 16:10 bo większy obszar, ale jakoś strat nie odczuwam i jestem zadowolony. I te 120px jakoś mi różnicy nie robi. Wszystko się mieści (a mam mniejszy model niż ten nad którym się zastanawiasz :menda: )

 

Jeśli chcesz to możesz dokładniej się zapoznać z moimi odczuciami na temat tego monitora w mojej mini recenzji, którą mam w podpisie.

 

A jeśli miałbyś jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem :D

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/item1105941913_okazja ... ixeli.html

http://allegro.pl/item1087329078_dell_u ... _nowy.html

 

i też bedziesz mega wypasiscie zadowolony co do tego samsunga co chcesz zakupić posiadałem go w wersji z tunerem przez 1 mieszek i powiem że jest bardzo ciekawy wnerwia nieco piano ( kusz szybko do niego lgnie :menda: ) meni jest jak dla mnie skopane troche trzeba sie namęczyć by je całkowicie rozgryźć aczkolwiek bardzo funkcjonalne :P teraz oczekuje na wersję 27 calową :hahaha: jak mnie przerazi praca na nim to przejde na 24 cale ;):D

Link to post
Share on other sites

meni jest jak dla mnie skopane troche trzeba sie namęczyć by je całkowicie rozgryźć aczkolwiek bardzo funkcjonalne

no to ja mam zupełnie inne zdanie. Wg mnie menu nie dość, że jest bardzo ładne to jeszcze przejrzyste i czytelne. I wszystko łatwo w nim znaleźć bo nie dość że po polsku w całości to jeszcze podzielone na kategorie i podpisane

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/item1105941913_okazja_dell_2209wa_e_ips_usb_pivot_0_pixeli.html

http://allegro.pl/item1087329078_dell_u ... _nowy.html

 

i też bedziesz mega wypasiscie zadowolony co do tego samsunga co chcesz zakupić posiadałem go w wersji z tunerem przez 1 mieszek i powiem że jest bardzo ciekawy wnerwia nieco piano ( kusz szybko do niego lgnie :) ) meni jest jak dla mnie skopane troche trzeba sie namęczyć by je całkowicie rozgryźć aczkolwiek bardzo funkcjonalne :P teraz oczekuje na wersję 27 calową :P jak mnie przerazi praca na nim to przejde na 24 cale :D:D

A co te Delle mają w sobie takiego, co za nimi przemawia? :)

Link to post
Share on other sites

Ja od dziś śmigam na LG W2443T-PF, przesiadka z Samsunga 22" 1680x1050. Powiem tak:

1) Też się obawiałem 16:9, ale naprawdę nie jest źle. Prawdę mówiąc to nie odczuwam jakiejś olbrzymiej różnicy. 16:10 już raczej wymierają, producenci klepią już w większości 16:9. Myślę, że nie ma sensu dokładać.

2) Ja wolę więcej cali niż "lepszą" matrycę. Inne za drogie, a wg mnie gra nie warta świeczki.

3) Weź 24". Poszukaj może nawet na allegro, jakiegoś krótko używanego. Nie ma takiego czegoś jak "za duży" monitor. Przyzwyczaisz się w 15 minut :D

Link to post
Share on other sites

Ja od dziś śmigam na LG W2443T-PF, przesiadka z Samsunga 22" 1680x1050. Powiem tak:

1) Też się obawiałem 16:9, ale naprawdę nie jest źle. Prawdę mówiąc to nie odczuwam jakiejś olbrzymiej różnicy. 16:10 już raczej wymierają, producenci klepią już w większości 16:9. Myślę, że nie ma sensu dokładać.

2) Ja wolę więcej cali niż "lepszą" matrycę. Inne za drogie, a wg mnie gra nie warta świeczki.

3) Weź 24". Poszukaj może nawet na allegro, jakiegoś krótko używanego. Nie ma takiego czegoś jak "za duży" monitor. Przyzwyczaisz się w 15 minut :D

Samsung SM P2370 za 599zł (23", 50.000:1, 16:9) wydaje się być więc nie lada gratką? :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał i się nie zastanawiał. Jeśli jakoś profesjonalnie się nie zajmujesz grafiką to spokojnie ten Samsung zaspokoi Twoje oczekiwania. Mimo, że jest na matrycy TN to kąty widzenia jak i odwzorowanie kolorów są bardzo dobre. Jedynie patrząc od dołu z bardzo bliskiej odległości obraz się zaciemnia. Tu masz fotkę z kątami widzenia,

http://img715.imageshack.us/f/ktywidzenia.jpg/

Tak więc ja jako posiadacz modelu z tej serii mogę Ci go śmiało polecić :D

Link to post
Share on other sites

Ściema z tymi kątami widzenia, dla mnie nie jest to w ogólne żadne kryterium wyboru. Nie korzystam z kompa siedząc 2 metry na lewo :D Jasne, lepiej, żeby były dobre niż złe, ale jak dla mnie to już design jest ważniejszy.

 

PS A skąd masz takiego za 600zł? :> Zaraz będę zazdrosny, że swój kupiłem!

Link to post
Share on other sites

Tak, masz racje. Dla mnie to też są głupoty :D z tymi kątami, ale dużo osób się o to czepia więc dałem zdjęcie. A jeśli już nawet siedzi się 2 metry w lewo to raczej tylko przy oglądaniu filmów, a wtedy siedzimy w większej odległości od ekranu więc obraz praktycznie nie traci na jakości pod kątem.

 

Co do designu to też ważna rzecz. Ten akurat prezentuje się jak telewizor co w moim przypadku jest jeszcze lepsze bo mam go z tunerem.

Ale nawet gdybym miał kupić sam monitor to wygląd byłby dla mnie ważny, bo jakoś takie kanciaste na długich nóżkach mi nie podchodzą. Ale to już kwestia indywidualna. :)

Link to post
Share on other sites
torture kąty kątami, a kolory i jakość obrazu to inna brocha, też do puki nie siadłem na dłużej przy IPS uważałem, że inne matryce to demagogia ale organoleptycznie przekonałem się, że obraz na TN to kicha w porównaniu z IPS
Link to post
Share on other sites

Też tak myślę. :D Nie jestem do tego stopnia estetą, żeby dopłacać 250 zł do 2" mniejszej matrycy, jeżeli podoba mi się obraz na TN. Ten jest bez porównania lepszy niż na moim Asusie, a to wystarcza. :) Komputer głównie do gier i filmów, więc myślę, że skusze się na ciekawą ofertę RTV Euro.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...