Skocz do zawartości

[750] GTX 260 vs HD5770 vs reszta 'świata'


Recommended Posts

Koledzy, mogę liczyć na pomoc? Potrzebuję w końcu kupić kartę graficzną(w tym miesiącu już na pewno ;) )

 

Moimi wyborami na razie są : MSI Radeon HD5770 OC 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=27640 cena: 699zł

 

albo:

 

ZOTAC GeForce GTX 260-2 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=15352 cena: 699zł

 

Przeznaczenie: gry, obróbka zdjęć, tworzenie modeli do gier.

 

Proszę o pomoc, doradzenie, podanie innej karty(nie musi być esc.pl, choć z tego sklepu zamawiam cały zestaw, może być allegro, najlepiej z warszawy :D )

 

Pozdrawiam, Mateusz :D

Link to post
Share on other sites

Jesli szukasz GTX260 to bierz tego

ja mam podobnego tylko od Palita

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=17460

 

Ten Gainward ma wieksze taktowanie od tego Zotaca i do tego lepsze chlodzenie

( ktoś tu zaraz powie ze głośne-lecz w grach tego nie słychać a w 2D jest niesłyszalny )

 

spokojnie starczy do gier w FHD ;)

Link to post
Share on other sites

za 700 zl... jesli nie bedziesz grać na tych kartach, i nie jest ci potrzebna duza ilość pamięci na karcie(512 - jeśli oczywiście aplikacje nie będa potrzebować więcej, nie znam się na tym ;)), to polecam http://allegro.pl/item1091886023_msi_ov ... treme.html. Jak dla mnie cena 700 zl to szaleństwo (pozatym ta karta wygląda na referencyjna ;0) Za 710 zł można kupic Vapor-X. Zastanów się czy jest sens dokładać 100-150 zł do takiej karty. Jeśli bedziesz pracować na aplikacjach, to pierwszeństwo powinny mieć ciche karty, takimi sa na pewno PC jaki podałem w linku, zachęcam do zakupu tej karty

 

Pisałeś że nie będziesz korzystać z wyższych rozdzielczości w grze, tutaj więć (moim zdaniem) bezkonkurencyjny będzie 5770 PC 512 :-)

Link to post
Share on other sites

za 700 zl... jesli nie bedziesz grać na tych kartach, i nie jest ci potrzebna duza ilość pamięci na karcie(512 - jeśli oczywiście aplikacje nie będa potrzebować więcej, nie znam się na tym ;)), to polecam http://allegro.pl/item1091886023_msi_ov ... treme.html. Jak dla mnie cena 700 zl to szaleństwo (pozatym ta karta wygląda na referencyjna ;0) Za 710 zł można kupic Vapor-X. Zastanów się czy jest sens dokładać 100-150 zł do takiej karty. Jeśli bedziesz pracować na aplikacjach, to pierwszeństwo powinny mieć ciche karty, takimi sa na pewno PC jaki podałem w linku, zachęcam do zakupu tej karty

Za 7 stów to się wyrywa GTX275, który zjada 5770 na śniadanie. Sam miałem taki dylemat.

Link to post
Share on other sites

Za 7 stów to się wyrywa GTX275, który zjada 5770 na śniadanie. Sam miałem taki dylemat.

I ja własnie o tym mówie, tylko ten GTX 275 bedzie uzywany i to ponad 700 zł lekko, a tu za 530-550 mamy nowego PC. Jeśli kolega nie uzywa wyższych rozdzielczości niż 1280x1024 to 275 nie bedzie potrzebna. Uważam że nie ma co wydawac 150 zł więcej skoro mozna mieć do tego poziomu porównywalne efekty. Nalezy jednak zauważyć że 5770 zyskuje na wydajności przy coraż wyższych rozdzielczościach. Ciekawym testem była gra BLUR, testowana na benchmark.pl gdzie 5770 zjadał 275 na rozdzielczości full HD ;)

Link to post
Share on other sites

Za 7 stów to się wyrywa GTX275, który zjada 5770 na śniadanie. Sam miałem taki dylemat.

I ja własnie o tym mówie, tylko ten GTX 275 bedzie uzywany i to ponad 700 zł lekko, a tu za 530-550 mamy nowego PC. Jeśli kolega nie uzywa wyższych rozdzielczości niż 1280x1024 to 275 nie bedzie potrzebna. Uważam że nie ma co wydawac 150 zł więcej skoro mozna mieć do tego poziomu porównywalne efekty. Nalezy jednak zauważyć że 5770 zyskuje na wydajności przy coraż wyższych rozdzielczościach. Ciekawym testem była gra BLUR, testowana na benchmark.pl gdzie 5770 zjadał 275 na rozdzielczości full HD ;)

700zł za używkę? Ze 2 tygodnie szukania na allegro i wyrywa się nóweczkę raz do kompa wsadzoną...z gwarą na 3 lata... :D

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

gtx260 mogę Ci polecić z czystym sumieniem, mam gtx285 (a różnica nie jest aż tak wielka), jednak tylko wersję mocno OC. Na przykład gtx260OC lub SO od GIGABYTE.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czyli warto zastanowić się nad 5770? Czy wystarczy ona do gier pokroju GTA 4, BF:BC2 (ja gram raczej tylko w takie gry, ale czasem będzie go używał brat, który lubi sobie pograć w np. Metro2033, Crysis oraz Mirror's Edge)

 

 

EDIT:

 

Oj nie powiem,siedzę ponad miesiąc na forum, czytam wszystko co możliwe, sporo testów, i próbuję wybrać na prawdę najodpowiedniejszy zestaw ;)

Link to post
Share on other sites

HKSdriftk: proste pytanie... Ile maz kasy? ;] Jeżeli możesz sobie pozwolić na ok 650zł to mozesz albo zainwetować w nowego 5770 1 GB albo szukać używek GTX275 (może być to trudne albo niewykonalne). Jeżeli masz wiećej niż 700 i nie bawią cie "bajery" jak DX11 czy cichsza praca, czy zuzycie prądu (5770 pobiera 110 W a 275 ponad 200 ;]), to bierz GTX 275, ale ja nadal że szczerego serca polecam 5770 ;]

 

Problem polega na tym że radony mają "dziurę" pomiędzy 600-650 zł a 900-1200 pomiędzy tymi liczbami po prostu nie ma kart ;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...