Skocz do zawartości

Komputer nie wstaje z kartą HD7770


Recommended Posts

Witam, zakupiłem nową płytę MSI b75MA-e33 do intel i3-3220, Gigabyte HD7770, 4Gb ram, aerocool vs450 i windows 7 64bit. Oczywiście format był i kiedy podłączam monitor do hd7770 po ekranie "uruchamianie windows" jest bluescreen. A kiedy pod zintegrowaną komputer normalnie się włącza. Dodam, że kiedy siedzi karta hd7770 komputer nie może się uruchomić za pierwszym razem tylko za 4-5. Tzn jest takie coś, że wiatraki na chwilę się zakręcą i przestają nagle i tak z kilka razy.

Link to post
Share on other sites
Gigabyte HD7770,

Nówka?

 

 

Tzn jest takie coś, że wiatraki na chwilę się zakręcą i przestają nagle i tak z kilka razy.

Jeśli nie pomoże update bios a watpie aby pomógł to chyba cos z sekcja zasilania karty

Edytowane przez HAL900
Link to post
Share on other sites

Wcześniej miałem płytę Asrock h61m, tylko że tam musiałem zaktualizować bios bo mi nie czytała procka. A płytę wymieniłem bo padło mi jedno wejście na ram. I na tym Asrocku komputer też tak startował z kartą, ale też na zintegrowanej to samo było. Tylko na MSI na zintegrowanej normalnie działa.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Karta działała na Asrocku, kiedy włożyłem w MSI nie działa i działa, komputer wstaje za którymś razem i kiedy ma być ekran "zapraszamy" wywala blue screen. Na zintegrowanej wszystko normalnie działa.

 

@edit

Dodam, że płyta ma rewizje 1.0.


Odświeżę. Trochę się pobawiłem i tak: Kiedy włączam komputer na zintegrowanej grafice bez żadnych sterowników to wszystko hula, ale kiedy zainstaluje sterowniki do zintegrowanej jest to samo co wprzypadku karty zewnętrznej HD7770, czyli blue screen po napisie "trwa uruchamianie windows". Karta na 100% nie jest zepsuta, bo normalnie działa w biosie,a kod tego blue screena to 0x0000007e (0x90b77647, 0x8e4b7768, 0x8e4b7340)

Edytowane przez Trebor123
Link to post
Share on other sites

Na Asrocku działała HD7770 bez problemu, ale z zintegrowaną były problemy?

Na MSI są problemy z HD7770 ale nie ma z zintegrowaną?

 

Zaktualizuj bios, też miałem problem na swojej MSI - nie chciała czytać mi karty w ogóle, zmiana biosu - co śmieszne wtedy do najstarszej wersji wspierającej mój procesor pomogła, obecnie na najnowszym też działa bez problemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Aktualizacja biosu nic nie pomogła. Chociaż teraz przy uruchamianiu wyskakuje błąd 0x0000001A. 

 

@edit

Czytam i czytam i chyba RAM jest uszkodzone. Napięcie na RAM mam ustawione auto 1.5V, podniosłem do 1.65V i dalej to samo. A ram to GoodRam 4GB 1333mhz 9CL

Edytowane przez Trebor123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...