Skocz do zawartości

Kiedy nowy system oceniania mini-recek?


Recommended Posts

Chodzi o to, że jeśli Ci się coś podoba, to raczej nie starasz się wymieniać po kolei tylko mówisz ogólnie, że jest bardzo dobre, ew. możesz dodać, że fajnie, że znalazło się coś.

A jeśli coś Ci się nie podoba, to to starasz się podać argumenty, że jest źle bo: bla bla bla coś tam coś tam.

 

A każde komentarze, które mają w sobie "zapraszam do mojej m-r" są co najmniej głupie. Przecież jeśli będę chciał i mnie zainteresuje temat to sam z dobrej woli wejdę i przeczytam

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

mICh@eL - czepiam się bo ten wasz system jest bez sensu. Chcecie wprowadzić jakiegoś moda który ma oceniać stopień głupoty uzasadnień ocen, i odpowiednie banować. I jaki będzie tego efekt? Jedynkowicze dostaną bana, piątkowicze nie. Średnia recenzji wzrośnie i wszyscy będą szczęśliwi. Swoją drogą w takich warunkach też dostałbym bana. Jak widzę recenzję, która pod względem merytorycznym i językowym jest tragiczna to nie chce mi się opisywać dokładnie co jest źle. Mnie też ludzie dają jedynki i co? Popłaczę się? Zażądam zbanowania ich do 3 pokolenia wstecz? Wiem, wiem, spadnie średnia. I co z tego? Jakby ona była wyznacznikiem jakości...

Link to post
Share on other sites

Sam powiedziałeś, że benchmark to portal dla mas, a nie jakiś specjalistyczny. To czemu nie można raz dać tej lepszej oceny, żeby choćby zrobić komuś przyjemność? Po to, żeby tej osoby nie zniechęcić do pisania? :>

 

Ale najlepiej zawsze jest wytknąć najmniejsze błędy, nieproporcjonalnie opuścić ocenę i gitara, bo się jest uczciwym :)

 

5 można dać nawet za nic, bo się wie, że ktoś nie pisze tej recenzji z przymusu, ale dlatego, że może to lubi. Nie jak ty, napisałeś tekst w takim tonie, że brzmi to, jakbyś uważał wszystkich za debili, którzy nie potrafią dobrze kropek stawiać i trzeba im dosrać. Przynajmniej ja tak to odebrałem, ale porządnie oceniłem recenzję na 4 :x

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Oczywiście, że można. Można być miłym, można być nie miłym - jak kto chce. Każda ocena ocena jest w jakiejś części subiektywna. Uważam, że jawne ocenianie jest dobre. Jeśli ktoś ma zły dzień i chce stawiać jedynki wszystkim - proszę bardzo. Jeśli będzie to nieuzasadnione - będzie to świadczyło o nim. Jeśli uzasadni - to proszę bardzo. Jeśli ktoś da mi 2 za moje wypociny bo ton mu się nie podoba to proszę bardzo. Nie mam prawa mieć pretensji. Każdy ma swój sposób oceniania - bardziej lub mniej uczciwy. Ja staram się oceniać merytorycznie i sprawiedliwe wg mojego wewnętrznego systemu. Zastraszanie kogoś banem, za "złe" komentarze nie jest dobre (nawet jeśli naprawdę są głupie). Dlatego podoba mi się nowy system. Wg mnie jest uczciwy.

Link to post
Share on other sites

Sam powiedziałeś, że benchmark to portal dla mas, a nie jakiś specjalistyczny. To czemu nie można raz dać tej lepszej oceny, żeby choćby zrobić komuś przyjemność? Po to, żeby tej osoby nie zniechęcić do pisania? :>

 

Ale najlepiej zawsze jest wytknąć najmniejsze błędy, nieproporcjonalnie opuścić ocenę i gitara, bo się jest uczciwym :)

 

5 można dać nawet za nic, bo się wie, że ktoś nie pisze tej recenzji z przymusu, ale dlatego, że może to lubi. Nie jak ty, napisałeś tekst w takim tonie, że brzmi to, jakbyś uważał wszystkich za debili, którzy nie potrafią dobrze kropek stawiać i trzeba im dosrać. Przynajmniej ja tak to odebrałem, ale porządnie oceniłem recenzję na 4 :x

Skoro mini-recenzje są pisane tylko i wyłączenie pod wpływem nagłego przypływu chęci, dodatkowo dla przyjemności, to po co wam oceny?

 

Mam wrażenie, że dla 'was' idealnym rozwiązaniem jest zamiast oceny, pytanie: "czy chcesz ocenić mini-recenzję na 5". Jeśli zdecydujesz, że tak, autor będzie miał średnią 5,0 i będzie szczęśliwy. Jeśli zdecydujesz, że nie, autor nie otrzyma od Ciebie żadnej oceny, czyli nadal będzie miał 5,0 i będzie szczęśliwy.

 

Bardzo mi przykro, ale ten portal nosi nazwę benchmark.pl a nie przytul.pl - to portal o nowoczesnych technologiach a nie miejsce leczenia kompleksów. Jeśli tak was boli krytyka to już teraz zacznijcie zbierać na terapię u psychologa, bo w tzw. dorosłym życiu sobie nie poradzicie. A mówię tak, bo mam nieodparte wrażenie że średnia wieku marudzących jest w okolicach 17 lat.

 

A rozwiązanie problemu jest banalnie proste - mini recenzja miesiąca jest wybierana TYLKO głosami czytelników, dostaje 200-300 punktów, ale jest tylko jeden zwycięzca. Zero 'wyróżnień' TOP-10 itp. I chętnie zobaczę jak nadal będziecie się nawzajem głaskać piąteczkami za dobre chęci czy nagle wam się odmieni.

Link to post
Share on other sites

Sam powiedziałeś, że benchmark to portal dla mas, a nie jakiś specjalistyczny. To czemu nie można raz dać tej lepszej oceny, żeby choćby zrobić komuś przyjemność? Po to, żeby tej osoby nie zniechęcić do pisania? :>

 

Ale najlepiej zawsze jest wytknąć najmniejsze błędy, nieproporcjonalnie opuścić ocenę i gitara, bo się jest uczciwym :)

 

5 można dać nawet za nic, bo się wie, że ktoś nie pisze tej recenzji z przymusu, ale dlatego, że może to lubi. Nie jak ty, napisałeś tekst w takim tonie, że brzmi to, jakbyś uważał wszystkich za debili, którzy nie potrafią dobrze kropek stawiać i trzeba im dosrać. Przynajmniej ja tak to odebrałem, ale porządnie oceniłem recenzję na 4 :x

Skoro mini-recenzje są pisane tylko i wyłączenie pod wpływem nagłego przypływu chęci, dodatkowo dla przyjemności, to po co wam oceny?

 

Mam wrażenie, że dla 'was' idealnym rozwiązaniem jest zamiast oceny, pytanie: "czy chcesz ocenić mini-recenzję na 5". Jeśli zdecydujesz, że tak, autor będzie miał średnią 5,0 i będzie szczęśliwy. Jeśli zdecydujesz, że nie, autor nie otrzyma od Ciebie żadnej oceny, czyli nadal będzie miał 5,0 i będzie szczęśliwy.

 

Bardzo mi przykro, ale ten portal nosi nazwę benchmark.pl a nie przytul.pl - to portal o nowoczesnych technologiach a nie miejsce leczenia kompleksów. Jeśli tak was boli krytyka to już teraz zacznijcie zbierać na terapię u psychologa, bo w tzw. dorosłym życiu sobie nie poradzicie. A mówię tak, bo mam nieodparte wrażenie że średnia wieku marudzących jest w okolicach 17 lat.

 

A rozwiązanie problemu jest banalnie proste - mini recenzja miesiąca jest wybierana TYLKO głosami czytelników, dostaje 200-300 punktów, ale jest tylko jeden zwycięzca. Zero 'wyróżnień' TOP-10 itp. I chętnie zobaczę jak nadal będziecie się nawzajem głaskać piąteczkami za dobre chęci czy nagle wam się odmieni.

 

Rozumeim szantaż?

Jeżeli tak zrobicie to userzy będą mieli was w nosie i nie będzie minirecek

Link to post
Share on other sites

Ja dążę tylko do jednego: Wystawienie 5 jest odbierane lepiej, niż wystawienie 1. I walka z tym to jak walka z wiatrakami, bo większość osób tak myśli.

 

A kontrola ocen ma być tylko dla takich osób, które klikają cokolwiek, byle by pod recenzją czy newsem nie było takiej kłującej w oczy skali. Dać cokolwiek, najlepiej 1, bo zwiększa to poziom wtajemniczenia w sztukach zła :D

 

Poza tym nie było by tego tematu, gdyby oceny nie były brane pod uwagę podczas wybierania Top-10, a tak właśnie powinno być.

 

Aha. I nie chodzi też o to, żeby dawać tylko dobre komentarze. Chodzi o to, żeby dać jakikolwiek, jeśli się oczywiście recenzję przeczyta. A już mistrzostwem było by dodanie jakiegoś argumentu.

 

A ja jak już mówiłem uważam, że system plus-minus jest najlepszy :)

 

EDIT:

Jeszcze coś dorzucę, żeby mnie ktoś czasem mylnie nie zacytował :)

 

Jeśli chodzi o moje zdanie, to jest mniej więcej zgodne z bulbulkiem, tyle, że dodaję do tego jeszcze to, że cenię bycie miłym i wesołym :rotfl:

I moje zdanie kiedyś było inne, ale czytając niektóre wypowiedzi bulbulka stwierdziłem, że "koleś ma rację". Na tym w końcu polega porządna rozmowa z argumentami. Więc twoje wypociny nie idą na marne :x

Link to post
Share on other sites

Poza tym zapominacie o dwóch rzeczach :)

 

1) Chodzi tylko o to, żeby zapobiec anonimowym cwaniaczkom, którzy dla zabawy klikają 1.

Jawne głosowanie oraz ocena połączona z komentarzem ma temu zapobiec.

 

2) Skoro stawiasz jedynki na równi z piątkami (w sensie że za to też banować), to idąc tym tokiem myślenia pozywajmy ludzi za komplementy i dobre słowa - w końcu za oczernianie, obrażanie, itp. tak się robi :x

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Tylko jest delikatna różnica pomiędzy napisaniem "recenzja mi się nie podoba" a "autor jest idiotą". Ogólnie zgadzam się z ostatnimi postami pejota i TheSpeeda. Więcej nie będę pisał bo to nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

A ja jak już mówiłem uważam, że system plus-minus jest najlepszy ;)

Jako, że oceny są brane pod uwagę przy wybieraniu TOP-10, to dochodzi do sytuacji, gdzie:

 

Recka która nie ma onetowego tytułu nie przyciągnie osób nie zainteresowanych tematem, przez co nie dostanie oceny...

 

A taka która ma chwytliwy tytuł, a mierny temat, przyciągnie userów i dostanie oceny.

 

Przykład:

Recka A:

1000 odsłon, 10 ocen, 9+, 1-... wychodzi, że dostaje 8.

 

Recka B:

5000 odsłon, 50 ocen, 30+, 20-.... wychodzi na to, że jest lepsza bo ma 10.

 

I jak tu wybrać m-r miesiąca :> ;)

Link to post
Share on other sites

Pejot, co do twojego posta o marudzeniu. Kto w MRM wypisywał że ja znowu mam wyróżnienie? Tak Cię to boli? Skoro tak, to napisz coś sam, co będzie na nie zasługiwało.

Link to post
Share on other sites

Pejot, co do twojego posta o marudzeniu. Kto w MRM wypisywał że ja znowu mam wyróżnienie? Tak Cię to boli? Skoro tak, to napisz coś sam, co będzie na nie zasługiwało.

Już raz chyba pisałem, że moje teksty były publikowane na łamach benchmarka w czasach kiedy nie było tam tekstów użytkowników i otrzymałem za to wynagrodzenie. Proponowano mi też współpracę z serwisem. Nie mam potrzeby z rywalizacji z kimkolwiek. Nie piszę bo nie mam ochoty, nie odczuwam takiej potrzeby, itp. To kwestia wyboru.

 

Moim zdaniem piszesz słabo, z błędami, w kiepskim stylu. Najpierw nazywasz coś MINI- recenzją po czym 'lejesz wodę' pisząc o bzdurach, robisz z tego trochę poradnik, trochę solucję, wszelkie obrazki są powrzucane w sposób przypadkowy, rzadko ilustrując to o czym piszesz. Zresztą może Cię zaskoczę, ale recenzja jako taka nie wymaga ilustracji, żeby przekazać właściwą treść. Gdy ty miałeś rok, wydano ostatni numer, dla wielu kultowego, miesięcznika Top Secret. Tam wielokrotnie były 1-2 obrazki na stronę i nikt nie marudził, bo to teksty sprawiały, że ówcześni młodzieńczy i nie tylko z niecierpliwością wyczekiwali kolejnego miesiąca i kolejnego numeru.

 

U mnie masz minusa po pierwsze za przeświadczenie o własnym geniuszu, które bije z twoich komentarzy. Drugim powodem jest twój (pamiętny jak dla mnie) wątek na forum, który można sparafrazować jednym zdaniem - jaką wam napisać mini-recenzje, bo coś bym se napisał a nie wiem o czym.

Link to post
Share on other sites

Drugim powodem jest twój (pamiętny jak dla mnie) wątek na forum, który można sparafrazować jednym zdaniem - jaką wam napisać mini-recenzje, bo coś bym se napisał a nie wiem o czym.

To jest właśnie masakra... :)
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...