Skocz do zawartości

Kiedy nowy system oceniania mini-recek?


Recommended Posts

Jest taki wiersz "Osiołkowi w żłoby dano...". Większy wybór nie zawsze oznacza, że jest lepiej :)

 

Poza tym wiele portali stosuje system plus/minus i tam nikt nie narzeka.

 

Najbardziej mnie śmieszą propozycje obowiązkowych komentarzy przy niższej ocenie czy banowanie za oceny.

Jeszcze zacytuje to. Różnica tkwi w tym, że 5 bez myślenia najczęściej daje się z głupoty. 1 zaś przeważnie ze złośliwości lub w celu zawładnięcia nad światem :D

Sęk też w tym, że jak pisałem za wyjściową ocenę uważasz 3. Tutaj jednak większość ludzi bierze system na zasadach ocen w szkole: wyjściowa to 5.

Poza tym są użytkownicy, którzy mają wystawione setki ocen i żadnej większej niż 1 :)

Link to post
Share on other sites

Ale nie rozumiecie jednego... spójrzcie na liczbę odsłon i liczbę ocen :)

 

Recka która nie ma onetowego tytułu nie przyciągnie osób nie zainteresowanych tematem, przez co nie dostanie oceny...

 

A taka która ma chwytliwy tytuł, a mierny temat, przyciągnie userów i dostanie oceny.

 

Przykład:

Recka A:

1000 odsłon, 10 ocen, 9+, 1-... wychodzi, że dostaje 8.

 

Recka B:

5000 odsłon, 50 ocen, 30+, 20-.... wychodzi na to, że jest lepsza bo ma 10.

 

I jak tu wybrać m-r miesiąca :> :D

Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

TheSpeed, głupota czy złośliwość - dla mnie na jedno wychodzi. Osoba wystawiająca same 1 jest dla mnie równie szkodliwa jak wystawiająca same 5. Owszem, na takich portalach ludzie zawsze będą jako ocenę wyjściową wybierać najwyższą. Dlatego uważam, że system +/- jest dobry. System 1-5 czy 1-10 nadaje się na serwisy specjalistyczne, nie przeznaczone dla przeciętnego czytelnika.

Link to post
Share on other sites

Dlatego MR moim skromnym zdaniem nie powinny być wybierane na podstawie ocen. Redakcja to ludzie znający się na rzeczy, więc recenzja powinna być oceniona pod względem merytorycznym i stylistycznym przez redaktorów. Ktoś mi napisał w komentarzu, że recenzja jest bardzo dobra, ale ma niską średnią, bo z nimi jest tak, że choćbym napisał genialny tekst na niechwytliwy temat (bo umówmy się, każdy dysponuje innym sprzętem i już na początku gra jest nierówna) to i tak będę miał gorsze oceny niż beznadziejny tekst o najnowszej grze ze świetną grafiką.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie w tym rzecz bulbulek. Bo i czy wyobraża sobie ktoś, żeby na przykład na Demotywatorach oceniać: Mocne, Całkiem mocne, Prawie mocne, średnie... ? :D

 

Ktoś mi napisał w komentarzu, że recenzja jest bardzo dobra, ale ma niską średnią, bo z nimi jest tak, że choćbym napisał genialny tekst na niechwytliwy temat (bo umówmy się, każdy dysponuje innym sprzętem i już na początku gra jest nierówna) to i tak będę miał gorsze oceny niż beznadziejny tekst o najnowszej grze ze świetną grafiką.

Podobnie jest z odsłonami.
Link to post
Share on other sites

Jawne glosowanie 1-10 i wymagany komentarz - dla mnie wystarczająco - zawsze bedzie mozna jakies zmiany zrobic :D

aha i bany dla osob ktore daly 1-2 z glupiego powodu : nie podoba mi sie , nie lubie cie itp.

Link to post
Share on other sites

Jawne glosowanie 1-10 i wymagany komentarz - dla mnie wystarczająco - zawsze bedzie mozna jakies zmiany zrobic :x

aha i bany dla osob ktore daly 1-2 z glupiego powodu : nie podoba mi sie , nie lubie cie itp.

Jawne głosowanie to najgorszy pomysł z możliwych. Zdecydowanej większości nie podejrzewam o wystarczającą dojrzałość, wymaganą do przyjęcia krytyki z godnością. Wynikiem takiego rozwiązania będzie tylko i wyłącznie zemsta 'jaśnie wielmożnych' na osobie, która wyraziła swoje osobiste, subiektywne zdanie. Mini-recenzja bubelka jest tego chyba najlepszym przykładem.

 

Głupi powód dania 1-2 to dokładnie jaki? Jeśli ktoś przyzna ci taką ocenę i to uzasadni to będzie OK?

Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie dawać banów tym którzy dali 5 z głupiego powodu?

:x jeżeli ktoś napisze "5 dla Ciebie, zapraszam do mojej m-r" to tak, ale jeśli "Podobało mi się, masz zasłużoną 5'kę" (brak wymienionych trzech tysięcy argumentów uzasadniających ocenę) to już nie :)
Link to post
Share on other sites
Gość bulbulek

Dla mnie to co najmniej nielogiczne. A kto miałby decydować, jak idiotyczne jest uzasadnienie?

"5 dla Ciebie, zapraszam do mojej m-r" to jest źle

"Podobało mi się, masz zasłużoną 5'kę" to jest dobrze

"Podobało mi się, 5 dla Ciebie, zapraszam do mojej m-r" a to jest dobrze czy źle?

Dla mnie jest to zupełnie nielogiczne.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...