Skocz do zawartości

Ge70 Apache Pro I5-4200H temperatury


Recommended Posts

Witam.
Zakupiłem laptop taki jak w temacie 1 tydz temu (wiec napewno czysty na chłodzeniu). Laptop strasznie się grzeje. Po zainstalowaniu programu CPUID HWmonitor i pograniu w gre COD ghost przez 30 min się przeraziłem.(oczywiscie z włączonym Cooler Boost). Czy to normalna praca laptopa. Dodam że pod laptopem mam podkładkę Cooler Master: NOTEPAL U3 PLUS dzięki niej trochę temp spadła (2-3 stopnie) ale i tak jest według mnie jest za duża. Boję się o lato i upały(w pokoju mam teraz 25 stopnie). Czy ten laptop ma jakiekolwiek chłodzenie bo wygląda jak by nie miał  :o
Screen z CPUID
http://imageshack.com/a/img843/5822/ubqv.jpg

Link to post
Share on other sites

Dlatego między innymi nie polecam laptopów z serii GE ...

Zadzwoń do serwisu i spytaj czy ci pomogą ( np: przesmarują pastą)

Jak masz napisane w gwarancji? Możesz sam smarować ?

 

Od razu tak miałeś czy np: po zainstalowaniu czegoś dopiero? Albo na drugi dzień ?

Link to post
Share on other sites

Podkładki niewiele dają, kilka stopni w dół. Tak jest i w Twoim przypadku.

Poza tym muszą też być dobrane pod konkretnego laptopa, ze względu na rozstawienie otworów wentylacyjnych i chłodzenia.

Natomiast jak spojrzysz na test innego modelu GE-60 tutaj, to takie temperatury to nic niezwykłego:

cytat „W teście pełnego obciążenia temperatura CPU szybko przekroczyła 90°C i wahała się między 93 a 98°C. Wskutek tego częstotliwość taktowania procesora była obniżana do 1,9 GHz (wentylator w trybie normalnym) lub do 2,2 GHz (wentylator w trybie turbo). W realnych zastosowaniach autor nie obserwował tego zjawiska. Karta GeForce GT 650M wykorzystywała w tym teście swoją funkcję turbo i jej taktowanie wynosiło 835 MHz, a maksymalna temperatura - 80°C."

Link to post
Share on other sites

Czy odrazu to cieżko powiedzieć bo nie monitorowałem. Pograłem troche i lapek gorący to wgrałem program do sprawdzania temp i takie cos mi wyszło. A myslisz, że to może być przez pasty(seryjna pasta albo termopad seryjny). Z tego co wiem to nie mogę sam wymienić (tak mi przez tel od msi powiedzieli).


 

 

Poza tym muszą też być dobrane pod konkretnego laptopa, ze względu na rozstawienie otworów wentylacyjnych i chłodzenia.

Ta podstawka ma 3 wiatraki regulowalne(można umocować w kazdym miejscu na podkładce). Tak wiec rozstawiłem je idealnie na otwory wentylacyjne.

Link to post
Share on other sites

A gdzie kupiłeś lapka?

Przykładowo w Media Markcie i Saturnie masz dwa tygodnie od dnia zakupu na zwrot towaru.

Z tego, co mi jednak wiadomo MSI tam nie ma.

 

 

Spróbuj tak profilatycznie dmuchnąć sprężonym powietrzem. A nóż coś to da ;). Jak nie to lepiej próbuj go zwrócić powołując się na przegrzewanie się komputera

Link to post
Share on other sites

Serwisy zazwyczaj dają badziewną pastę.Spytaj jeszcze ich z serwisu czy jak zamówisz albo dopłacisz to jakiejś swojej to czy w ramach gwarancji przesmarują .

Jak chce ci się to robić to możesz jeszcze od nowa zainstalować system i tylko programy do monitorowania ,nic po za tym .Jak rezultaty będą te same to będziemy na pewno wiedzieli ,że to wina laptopa a nie oprogramowania.

 

 

EDIT---

 

Zapewne powiedzą ,że te laptopy tak mają. Ale spróbować zawsze warto.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak chce ci się to robić to możesz jeszcze od nowa zainstalować system i tylko programy do monitorowania ,nic po za tym .Jak rezultaty będą te same to będziemy na pewno wiedzieli ,że to wina laptopa a nie oprogramowania.

Tylko że jak nie zainstaluje sterów to żadna gra nie pójdzie. Co do normalnego użytkowania (windows, www, filmy) to max do 50 stopni sie rozgrzewa.Pod obciążeniem (gry) tak strasznie się grzeje. Stery sciągniete z strony MSI (najnowsze).

Link to post
Share on other sites
Przykręć trochę wydajność grafiki i podkręć za razem wydajność chłodzenia

Na laptopie jest przycisk Cooler Boost. Daje on maxymalne obroty wentylatora. Tak wiec program bardziej nie zwiększy obrotów. Zresztom karta nie osiąga jeszcze tak wysokich tempertatur. Max do 90 stopni. Najgrosze temperatury są na mostku i procesorze.

Dzwoniąc do MSI mówili, że to normalne temperatury i może się tyle grzać i że dopiero laptop wyłącza się przy 105 stopniach. Jednak boję się upałów i gdy w pokoju bedzie 30+ stopni, a co to za laptop jak bedzie mi się co 30 min wyłączał.

Edytowane przez mnetzimny
Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo support MSI akurat przesmarowuje inną pastą jeżeli takową wyślesz im z lapkiem i o to poprosisz. Skąd pewność że nie oszukają? Na innym forum widziałem jak ktoś pokazywał wyniki po odebraniu laptopa i faktycznie była różnica taka jaka miała być (nie pamiętam jaka była dokładnie ale 10 stopni co najmniej).

Link to post
Share on other sites

A jak bym sam na własną ręke wymienił tą paste(bez wzgledu na gwarancje), to czy jak bedzie pod czyms termopad to muszę urzyć również termopada czy dać wiecej pasty. Z tego co widzialem to są 2 punkty chłodzenia GPU i CPU (nie widzialem dodatkowego na mostek). Są one połączone 2 termopipe'ami w jeden radiator.

Zresztom tutaj zdjęcie

http://img1.lesnumeriques.com/test/88/8862/664a571729826927fa3bd29f8cb723170212eb2f.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mam pytanko. Czy przyczyną grzania się może być to, że mam starsza wersje biosu.

Na stronie http://www.msi.com/product/nb/GE70_2PE_Apache_Pro.html#download jest najnowszy ale też nie wiem czy on bedzie do mojego pasował bo mam procesor i5-4200h. Jeżeli ktoś może mi pomóż przetłumaczyc jakie to są zmiany :

  • Win8.1 64, Win7 64
  • language
    English
  • update
    2014-04-10
  • description
    Update Type11 module to R1.3
  • note
    For RAID0 SKU, Default UEFI, ME for HM87
  • version
    515

Czy jak to wgram nie uwale lakpa. Nie pamietam jaką mam wesje ale chyba 506.

Edytowane przez mnetzimny
Link to post
Share on other sites

Termopad jest na około GPU i nie da rady tam użyć pasty. Po prostu używasz tego samego termopada. U mnie zmiana pasty na Gelid Extreme nic nie dała. Zmiana biosu również nic nie dała. Mam GE60 z i7 i gtx 860m. Mam zamiar w przyszłości jeszcze zmienić na IC Diamond.

Link to post
Share on other sites

Też mi się wydaje, że cos jest nei tak ze sprzętem. Takei temp i to na wersji z i5 37TDP... i to w grach a nei w stress teście....

Reklamuj.. njalepiej na sprzęt niezgodny z umową ( niesprawny układ chłodzenai czy coś) by Ci od razu wymienili a nie bawili sięw serwis i odsyłanie etc.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...