Skocz do zawartości

Płyta główna , pamięć ram , procesor czyli przez co nie chodzi monitor ?


Recommended Posts

Opiszę Wam sytuacje która przytrafiła mi się właśnie drugi raz. Podczas restartu kompa nagle monitor traci sygnał z karty graficznej i z speker wydaje dwa krótkie piknięcia. Czytałem ,że to oznacza problem z pamięcią. Nie działa tak, że procesor. Jak mi się to drugi raz przytrafiło to wyjąłem jedną kość i komputer wystartował.  Muszę zresetować biosa aby wszystko mogłó działać(pewnie do czasu). Chciałem Was prosić o pomoc. Moja konfiguracja to :

 

Msi 970a g46

AMD 6300

DDR3 2x 8gb Crucial Nattlistix Tactical

 

Co mam zrobić w tej sytuacji ? Czy to wina pamięci ? Tj. Płyta główna nie obsługuje jej ? Ps. Prawdę mówiąć żałuje ,że kupilem tego msi i chce wymienić .

Co mam zrobić w tej sytuacji ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pamięci sprawdź memtestem http://www.memtest.org/download/5.01/memtest86+-5.01.iso.zip ściągnij i wypal na płytce, potem ją zbootuj.

Jaki masz zasilacz?

Problemy pojawiają się od momentu wymiany?

 

PS

Nie działa tak, że procesor. - to zdanie jest bez sensu, pewnie chodziło Ci o TAKŻE?

Poza tym spację stawiamy PO znakach przestankowych, a nie PRZED.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za złe określenie dotyczące procesora. Niby chodził ale te diody które wskazują jego stabilność cały czas migały(jak na dyskotece). Podejrzewam ,że po prostu ta płyta tej pamięci nie obsługuje.

 

Planuje kupić nową płytę główną asus Evo r 2.0 i dopasuje jakoś pamięć pod niego.

Ale proszę jeszcze o rady w tej sprawie :)

 

A zasilacz mam markowy Silentium Vero L1 500 vat więc odpada.

Link to post
Share on other sites

Po badaniach w mamtest wyszło ,że pamięć ma błędy.  Dzisiejszy dzień zaczął się dla mnie fatalnie.... ale opaczność wynagrodziła mi awarie mego komputera. Wygrałem ponad 2 tyś. złotych które już są na moim rachunku.( Pierwszy raz coś wygrałem).

 

Zmieniam tę płytę główną na coś sto razy lepszego :) no i pamięć dobieram inną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...