Skocz do zawartości

Antyvirus w firmie...


Recommended Posts

Szukam opini:

 

Zalozenia dla programu antyvirusowego:

 

1) Tylko antyvirus (bez FW i tym podobnych dodatkow)

2) przyjazna instalacja i !!!aktywacja!!! (czyli panda odpada :roll: )

3) minimalna ilosc komunikatow wyswietlanych podczas dzialania programu

4) przewidziany do pracy w firmie - czyli maxymalnie bezkolizyjny i nie obciazajacy systemu.

5) ma dzialac a nie udawac :)

6) chetnie licencja na kilka lat

 

To sa najwazniejsze punkty.

 

Czekam na opinie uzytkownikow oraz ewentualne oferty przedstawicieli.

 

Pozdrawiam

Adam

Link to post
Share on other sites

Witam,

W domu mam programy G DATA od kilku lat.

Od tej pory żadnych problemów a wręcz same superlatywy.

Wpadłem na pomysł, żeby postawić to w swojej firmie i jest OK.

Wycina wiry bezlitośnie.Do tej pory nawet nie zdawałem sobie sprawy co hula na naszych kompach

http://www.gdata.pl/portal/PL/content/view/364/163/

 

Pobierz sobie triala Antyvira 2009 sprawdź sam.

Najlepiej przekonać się osobiście bo fotumowicze często podchodzą subiektywnie do tematu.( patrz na dzidek_1 )

 

Rozumiem rozgoryczenia jakiegoś dzidek_,1 ale w tej wielkiej korporacji "fabryka gwoździ" pewnie nic nie działa.

 

O cenach nie piszę - kosztowało to moją firmę zupełnie niewiele.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowanie BitDefender AV 2009 (jeśli chodzi bez FW)

Pisałem w innym poście o reakcji na nowe zagrożenia.

Wszystkie punkty spełnia, licencję można kupić zbiorczą w pakietach np. na 5, 10, 25 i więcej stanowisk a jeśli chodzi o czas subskrypcji można nawet i na 10 lat :o

Lista dystrybutorów jest na http://www.bitdefender2009.pl

Jako AV w firmie sprawdza się również komunikat o wykryciu urządzenia np. pendrive i jego konieczności przeskanowania. Często zdarza się że użytkownicy olewają sobie sprawę skanowania tych zabawek, co w skutkach jest potem smutne.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Polecam NOD'a 32,działa szybko nawet na starszych maszynach,umożliwia tworzenie własnych paczek instalacyjnych,doskonałe działanie w środowisku sieciowym (sprawdzone w duuuużej firmie-ponad 600 komputerów w jednym oddziale),pełna konfigurowalność klienta (łącznie z ochroną ustawień hasłem,wyłączeniem komunikatów).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Osobiście będę zmieniał teraz w firmie antyvir na NOD32 (z przystawką administracyjną)

 

Wcześniej posiadałem Norton EndPoint.

Norton:

+ Niezła przystawka administracyjna do zarządzania stacjami roboczymi z jednego miejsca (nawet instalacja antywirusa na stacjach)

+ nawet nie zła wykrywalność (posiada wbudowany firewall-można wyłączyć, antywirus i antyspy)

+ przejrzysty interface i możliwość generowania statystyk

 

- zamula stacje (ale tylko podczas skanowania stacji np co tydzień z harmonogramu na przystawce)

- firewall (potrafi blokować DNS i DHCP) uniemożliwiając pobranie adresu

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jeżeli chodzi o antywira do firmy, to NOD32 jest bardzo dobrym wyborem. Nie będę powtarzał, co napisane wyżej, dodam tylko, że cenowo też jest ok (przy zakupie większej ilości liocencji wychodzi po ok 55-60 zł brutto za licencję na rok). Ja mam w firmie na 30 kompach, od 3 lat nie było żadnych oznak zawirusowania czegokolwiek.

Pozdr

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A masz w firmie serwer? Ilu uzytkownikow masz w firmie?

Ja bym polecil 2:

- CA Protection Suite;

- Trend Micro Worry-Free™ Business Security Standard.

Centralnie zarzadzane, instalowane i nie meczace uzytkownikow (choc mozesz tez sterowac na poszczegolnych stacjach roboczych).

O Nod32 slyszalem tez duzo dobrego ale nie mialem okazji sie przekonac jak dziala w rzeczywistosci.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@STALKER__PL__, dobrze mówi. Kaspersky jest bardzo dobry ma tylko troszkę komunikatów ale można wyłączyć. Mój tato po mojej namowie go sobie kupił do firmy i jest bardzo zadowolony. Aha. Wersja IS nie jest wcale bardzo spowalniająca ;)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Polecam Kaspersky'iego pracowałam u nich w firmie wiec testy robiłam codziennie, uważam go za jeden z najlepszych programów antywirusowych, intuicyjny prosty w użyciu nie zamula a co najważniejsze jest skuteczny.

Tutaj stronka ---> http://www.kaspersky.pl/

a po lewej w górnym rogu możesz sobie wybrać co Cie interesuje :P

Jak będziesz chciał się czegoś więcej dowiedzieć to przedzwoń do firmy odpowiedzą na każde pytanie, a jak się zdecydujesz to masz zagwarantowane wsparcie techniczne :D

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...