Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne do ok 250zł


Recommended Posts

http://www.x-kom.pl/p/104566-urzadzenie-wiel-atramentowe-brother-dcp-j140w-wifi.html tutaj masz takiego Brothera. Troche droższy od ceny którą podałeś ale wydaje mi się, że warto dołożyć do tego urządzenia.

 

Sam go posiadam i jestem bardzo zadowolony. Wchodzą do niego wszelakie zamienniki. Z ciekawości kupiłem jakieś totalne no-name z allegro za 2zł za sztuke a drukuje jak na oryginałach. Drukuowanie praktycznie za darmo. Do tego ma wi-fi także nie trzeba się kablami bawić... Ogólnie - polecam  ;)

Link to post
Share on other sites

Za 200 stówki więcej - dobre. Pytanie do autora: zamierzasz drukować zdjęcia, wymagającą grafikę i obrazy? Bo sam szukając wielofunkcyjnej drukariny przejrzałem sporo tematów i... Canony bardzo dobre do druku zdjęć i zastosowań, gdzie liczy się jakość; HP - głównie zastosowanie biurowe, ponoć najlepiej oryginalne tusze stosować; Brother - niski koszt zamienników. Jest kilka wątków na ten temat. Ważna sprawa, czy chcesz mieć w miarę dobry skaner oraz ile zamierzasz drukować - jak dużo to tanie zamienniki/oryginały lub możliwość stosowania sprawdzonych systemów CISS, wieczne kartridże, uzupełniania sprawdzonym tuszem z butli itp. Poza tym, wymagasz Wi-Fi, pracy w sieci czy innych udogodnień? Bo można szukać czegoś w tej cenie, a można dopłacić 100 zł i mieć bardziej funkcjonalny czy lepszy w eksploatacji produkt.

Link to post
Share on other sites

Za dużo drukować nie będę, głównie gdy coś będzie trzeba wydrukować do szkoły lub jakieś dokumenty, takie typowo domowe zastosowanie, czasami cos skserować itp. Miałem poprzednio Brothera i wytrzymał 3 lata, teraz drukarki nie mam a jest potrzebna. Wi-Fi ani inne takie udogodnienia nie są konieczne. W Brotherach fajne było to, że tusz nie zasychał tak jak w HP z tymi dwoma pojemnikami, a jak skończył się jakiś kolor nie trzeba było wymieniać wszystkiego tylko ten katridż w którym skończył się tusz. Drukarka była tania w eksploatacji i teraz też szukam czegoś podobnego. Szukam czegoś za około 250 zł, mogę lekko przekroczyć ten budżet.


Poszperałem trochę na allegro i co myślicie o tych epsonach:
http://allegro.pl/epson-expression-home-xp-405-drukarka-sprawdz-sam-i4185924631.html

http://allegro.pl/wielof-epson-wf-2540-wifi-tanie-tusze-adf-fvat23-i4181345145.html

Nigdy nie miałem epsonów ale z tego co widzę to tusze są tak tanie jak w przypadku brothera. Jestem ciekaw też czy te drukarki co jakiś czas będą się same czyścić.

Jeżeli te drukarki będą nie zbyt dobre czekam na propozycje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

są porównywalne z Brotherami, może trochę mniej awaryjne - w tej cenie wiele różnic nie znajdziesz, dlatego najlepiej sprawdzić ile wyniesie koszt eksploatacji (zarówno na oryginałach jak i zamiennikach) i wybrać najtańszą opcję

Link to post
Share on other sites

są porównywalne z Brotherami, może trochę mniej awaryjne - w tej cenie wiele różnic nie znajdziesz, dlatego najlepiej sprawdzić ile wyniesie koszt eksploatacji (zarówno na oryginałach jak i zamiennikach) i wybrać najtańszą opcję

Myślę, że zdecydowanie taniej będzie na zamiennikach dlatego sprawdź ich dostępność do konkretnego modelu drukarki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

jeśli patrząc po kątem gwarancji to AJ i Asarto

 

AJ - 5 lat gwarancji i w przypadku kiedy zamiennik jest przyczyną awarii naprawa lub wymiana drukarki

 

Asarto - dożywotnia gwarancja i w przypadku kiedy zamiennik jest przyczyną awarii naprawa lub wymiana drukarki

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, a jak jest ze skanowaniem na takim niedrogim urządzeniu wielofunkcyjnym. Pracowałam do tej pory na HP 7560, nie wykorzystywałam w pełni jego możliwości, ale jednak przydałoby się na takim Brotherze czy innym urządzeniu wielofunkcyjnym zeskanowac czasem jakąś grafikę do późniejszej obróbki w Photoshopie, bo projektuję ulotki do druku. Wg Was da radę?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...