Skocz do zawartości

Komputer ma problem ze startem/BIOS długo się ładuje/komputer czasem wyłącza się w trakcie używania


Recommended Posts

Mój zestaw to:
I5-4670k

gtx 770 msi

asrock h87 fatal1ty performance

2x4gb crucial balistix

thermaltake 530w smart se

 

Problem ze startem polega na tym, że komputer włącza się na sekundę i wyłącza na następne 3 sekundy. Po tym zazwyczaj się odpali normalnie, niekiedy powtórzy się to raz lub dwa i dopiero odpali. Często też zdarza się, że BIOS bardzo długo się ładuje (może to się połączyć z tym dziwnym odpalaniem). Zdarzyło się też kilka razy, że komputer wyłączył się w trakcie używania, nie koniecznie w stresie. Te problemy przy starcie nie zawsze występują i nie koniecznie równocześnie. Jak komputer działa już od jakiegoś czasu i go wyłączę a następnie włączę ponownie to zazwyczaj żaden z tych błędów nie występuje. Sprawdzałem czy wszystko jest dobrze podłączone. Nie miałem okazji sprawdzić jak będzie działał z innym zasilaczem.
Jeszcze jedno, kiedy długo ładuję się BIOS to wtedy komputer na początku strasznie muli, kiedy ładuje się normalnie to wszystko jest ok i start trwa sekundy.

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że czasem jak wyłączam to system się wyłącza, mam na monitorze prośbę o włączenie sygnału a komputer chodzi dalej.

 

EDIT 2: To podwójne włączanie się komputera jak się okazuje to dual-boot, więc z tym sobie poradzę raczej, a co z resztą problemów? długo wczytujący się bios oraz wyłączanie się losowo kompa?

Edytowane przez Naczos93
Link to post
Share on other sites

Sprawdz koniecznie na innym zasilaczu, bo moze to byc kwestia zasilania, mimo ze masz porzadny zasilacz. 

 

Ponadto sprawdz jaka masz wersje biosu i zaaktualizuj do najnowszej, niech przeladuje chipy z biosem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...