Skocz do zawartości

HD 4850 pod starszy zasilacz kupno nowej Karty graf


Recommended Posts

Witam!

Montuje koledze mojego starego HD4850 Gigabyte 1GB 256bit wersja z wielkim radiatorem wielkości boiska to jakaś limitowana wersja chyba była bo od dawna sledze za ile mogę ją sprzedać to jeszcze nie widziałem nigdzie.

 

Rzecz w tym że ma dobry lecz stary zasilacz Delta Elecronics inc model GPS 400AB A rev i nie ma wtyczki 6pin tylko molexy.

Jego stara grafa to GF8500 GT więc różnice w wydajności powinien poczuć... po za tym ma 4 gb ramu ddr2 i Athlon 64 X2 6000+ 3000 MHz  na 19 cal monitorku.

 

Pytanie brzmi czy kupować nowy zasilacz czy tylko przejściówkę z 2xmolex na 6 pin ?

Procek ma 125 TDP a HD4850 120 czy 125W max pobiera więc powinno styknąć.

 

I pytanie dodatkowe

 

U mnie siedzi i3 540

4gb ramu ddr3 1333Mhz

asrock p55 pro usb 3

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W

Crucial 500M 

23cale win 8

 

i też bym chciał delikatnie zmodernizować..

jaką kartę graficzną polecacie? 

 

Link to post
Share on other sites

to jeszcze mi powiedz takie coś:
jest linia 24pin do mobo jest nazwijmy 4 pin do wentylatora procka, jest linia zasilania typu listwa sata podłączone do hdd i dwie rozgałęzione na kolejne dwa molexy w jednym jest molex i przejściówka molex na sata pod CD-ROM w drugiej wiązce jest molex i rozgałęzienie na molex z wczepionym kablem chyba pod FDD której nie ma.

Więc mam wczepić po jednym molexie z każdej linii czy zostawić wolne na jednej linii dwa rozgałęzienia molex które wpinam w przejściówke 6pin ?

I co sądzisz jaką nową grafe by wrzucić do mojego zestawu bo na win 8 już nawet CS GO ze 120 fps potrafi spaść na 35 i nie wiem czy to zawalony RAM czy proc ale grafe i tak zmieniać chciałem to najwyżej kupie teraz i za rok przełożę ją do nowego kompa

Link to post
Share on other sites

 nowych do twojego polecam GTX 750 Ti / r7 265 albo używanego gtx 660 jak trafisz (powinieneś za 500 dostać) jest trochę wydajnieszy , no ale to używka

możesz też taniej kupić zwykłego GTX-a 750 (bez Ti) albo radeona r7 260x, te około 400 zł kosztują, a też są wydajne, mało prądożerne i ciche (szczególnie GTX, nawet dodatkowego zasilania nie potrzebuje :) )

Link to post
Share on other sites

dzięki za info  co kupić ale dopiero kupię jak poprawnie podłącze HD 4850 do tego starego kompa..


ani podpięcie pod jedną linie ani pod dwie nie postawiło kompa na nogi... z głośniczka jeden pisk a na monitorze cimno.. za słaby ten zasilacz czy coś pomieszałem ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...