Skocz do zawartości

worklog by jacek_jk


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym się podzielić z wami moim skromnym składakiem..

 

W tym worklogu pokażę Wam, co miałem, co mam oraz co będę miał w przyszłości itd..

 

Nie mam założonego planu rozbudowy mego składaka, każda nowość to będzie spontan.. Także nie zrobię z niego choinki..

 

Schludnie, ładnie, funkcjonalnie.. oto motto tego worklog-a

 

no to zaczynamy, oto mój dawny składak..

 

Sharkon Rabel 9

Tagan 600W TG600-U33

Asus Rampage Formula

C2D E8400 @ 4,2 GHz

Scytle Mugan

XFX HD6870 1GB Dual D

SSD kingston ssdnow v300 240GB

oraz zwykłe seagate

 

poniżej dodam zdjęcia:

 


http://www.sharkoon.com/sites/default/files/products/tqxs02.jpg

 

 

http://imagizer.imageshack.us/a/img842/8076/wc2c.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/a/img845/1344/3nbi.jpg


zasłużony składak :)  choć byłem zadowolony pora było to zmienić, na początek poszły bebechy składaka..

 

http://imageshack.com/a/img843/6219/y3ek.jpg


nie mogłem sobie też odmówić nowego zasilacza :rotfl:  CS V700

 

http://mygaming.co.za/news/wp-content/uploads/2013/06/1273481-cooler-master-v700-1.jpg


oraz miałem małą zachciankę (jak to powiada moja żona, jak dziecko) zamówiłem sobie nowy SSD SanDisk Extreme II

 

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/193773.jpg


Wszystko musiałem włożyć do zasłużonego Sharkon-a..

 

zrobię zdjęcie i pokażę wam, jak wygląda ten bałagan w tym momencie..

 

Ale na dniach to się zmieni, zamówiłem Corsair Obsidian 450D..

 

http://techreport.com/r.x/corsair-450d/closed-front.jpg

 

Na dzień dzisiejszy tyle z mojej skromnej strony..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jacek_jk
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Twoja obudowa (ja mam corsair 750d) ale jeśli szczelnością dorównuje mojej (a tak myślę) to zrobiłeś dobry wybór.W mojej temp. oscyluje w granicach 23-25 stopni i co jest najważniejsze to zero kurzu.Jakikolwiek kurz dostaje się do niej chyba tylko wtedy jak otworzę i coś robię....

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że się rozkręci, zakładam podsłuch ;)

 

się zobaczy co uda mi się  zdziałać..

 

Nie wiem jak Twoja obudowa (ja mam corsair 750d) ale jeśli szczelnością dorównuje mojej (a tak myślę) to zrobiłeś dobry wybór.W mojej temp. oscyluje w granicach 23-25 stopni i co jest najważniejsze to zero kurzu.Jakikolwiek kurz dostaje się do niej chyba tylko wtedy jak otworzę i coś robię....

 

jak mi przyjdzie, pochodzi kilka dni to dam recenzje tej obudowy..

Wybaczcie że dopiero teraz wklejam zdjęcia i odpisuję ale w pracy zbytnio nie mogę wchodzić na forum by sobie poczytać..

 

Jak wspomniałem wszytsko wpakowałem do starego Sharkon-a, oto kilka zdjęć:

 

 

g9ry.jpg

7r8o.jpg

u5aw.jpg

 

oraz bałagan jaki panuje teraz z okablowaniem..

 

5j9w.jpg

 

 

 

oraz moje skromne królestwo :rotfl:

qel1.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak znajdujesz tę płytę główną? Samemu chciałem kupić Hero, ale ostatecznie kupiłem Formula.

 

Teraz jest malo miejsca, ciezko sie dostac.. Dlatego zamowilem nowa obudowe..

 

Hero a Formula malo co sie roznia, a cena znaczna miedzy nimi..

 

Jak Ci sie sprawuje Formula??

 

PS. wybaczcie ze nie ma polskich znakow, ale w pracy jestem i niestety nie posiadam..

Link to post
Share on other sites

Trudno jest mi ocenić jeszcze obiektywnie, za krótko ją mam. Do tej pory pracowałem na gigabycie P55a UD6 i muszę rpzyznać że postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Udało mi się na niej podkręcić stabilnie i7 860 do 4.5 ghz, obsługiwała wszystkie nowinki jak usb 3 sata 2 itd. a teraz a formula to zupełnie inna rzecz. muszę się jeszcze jej nauczyć, ale póki co mam mieszane uczucia. niby nowe niby fajne, ale to uefi jest strasznie zaśmiecone i ciężko się ogarnąć co gdzie się znajduje. być może za miesiąc jak się opatrzę z nim to będzie mi łatwiej :P

 

na pewno jest dużo ładniejsza ta formula od p55tki a to tez ma znaczenie

Link to post
Share on other sites

płyta super. prima sort. oczywiście o tej obecnej nie chcę się wypowiadać, za wcześnie na opinie. chociaż jedną mogę się podzielić. po wymianie zasilacza na corsaira axi 1200w były małe problemy z nie wyłaczaniem całej linii zasilania. z nową płytą problem nie występuje. oczywiście to może być wina kabelkologii- ale kurczę. wszystko się wyłaczało poza zasilaniem wiatraków karty graficznej. dziwna sprawa. jak zrobię chłodzenie wodne u siebie wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć. chciałbym dobić do tych 4,8- 5ghz w oc. 

 

swoją drogą, będziesz wodował zestaw?

Link to post
Share on other sites

więc tak.. moja żona nie wie co kupuję do komputera. moja żona nie uczestniczy w procesie wydawania kasy na komputer. moja żona nienawidzi technologii, ja zaś jestem z zawodu i wykształcenia informatykiem. co do darmowości... kolega prorok chyba nie ma żony, albo nie rozumie co znaczy za darmo się "przytulić" (mycie garów, przytulanie wieczorne, znoszenie fochów, nie podrywanie innych lasek). de facto skorzystanie z płatnych dam jest często tańsze niż posiadanie żony. oczywiście i tak ją kocham i nie chcę innej, ale żony tanie nie są.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

kolega prorok chyba nie ma żony, albo nie rozumie co znaczy za darmo się "przytulić" (mycie garów, przytulanie wieczorne, znoszenie fochów, nie podrywanie innych lasek). de facto skorzystanie z płatnych dam jest często tańsze niż posiadanie żony

żonę "posiadam"  i dlatego darmo trafiło w cudzysłów ;), moja również nie uczestniczy w zakupach sprzętu bo ma na niego alergię ale ma dostęp do konta i później pojawiają się pytania typu a kto to jest Angela.pl ? :rotfl:

Link to post
Share on other sites

ale ma dostęp do konta i później pojawiają się pytania typu a kto to jest Angela.pl ? :rotfl:

 

Rozwaliłeś mnie :D jak to dobrze że cały sprzęt biorę od hurtownika który ma porządną nazwę, bez żadnych udziwnień :D

Swoją drogą, zajrzałem do angela.pl jestem w jeszcze większym szoku :D boskie połączenie nazwy z targetem ^^

Link to post
Share on other sites

co do przytulania.. Kiedyś usłyszałem taki tekst, cytuję:

 

Jeśli masz do wyboru, sex za pieniądze i sex za darmo (żona itd :rotfl: ) wybierz za pieniądze bo i tak cię to taniej wyjdzie..

 

co do sprzętu, moja żonka też nie wie wszystkiego co kupuję, no ale troszkę ostatnio wydałem.. więc ciężko ukrywać co jakiś czas 100-120 euro na kompa..

 

i Oby nie wiedziała ze kupiłem sobie dwa nowe dyski w tamtym miesiącu :rotfl:

 

o Obudowie się dowie, bo ciężko by jej nie zauważyła jak przyjdzie.. :/

Link to post
Share on other sites

i dlatego postanowiłem modować swoją starą żeby nie było że kasę pakuję obudowę bez sensu. a tak wil syty i owca cała. ja będę miał mową obudowę i kupę zabawy, a żona nie będzie zła że kasę wydaję :P

 

ja już musiałem kupić sobie  coś nowego, bo w starej już ciężko było się pomieścić.. 2 SSD 3 HDD i te wiszące kable :o

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...