Skocz do zawartości

Geforce GT 520m w Nvidia Optimus drastyczne spadki FPS


Recommended Posts

Dzień dobry.

Używam swojego laptopa MSI cx640 do kilku swoich gier. Może na początku zacznę od specyfikacji

 

Windows 7 Home Premium 64 bit

Intel Core i5-2410M CPU 2,30GHz z automatycznym boostem do 2,9 GHz podczas gier

6GB ram DDR3

Dwie karty graficzne w systemie Nvidia Optimus Intel HD Graphics 3000- 2gb oraz Nvidia Geforce GT 520m- 1gb 

Temperatura na procku ~68stopni

 

Zauważyłem że od ostatniego czasu podczas gry w World of Warcraft, League of Legends lub CS GO dostaje nagłe spadki FPS. Przykładowo grając w WoWa mam 60fps i na 1 sekunde mam spadek do ~15 i spowrotem wraca na 60. Jest to uciążliwe bo gra po prostu mi się wiesza. Nie wiem dlaczego się tak dzieje ale nigdy tego nie miałem. Posiadam aktualne sterowniki. Robiłem specjalnie formata. Laptop nie grzeje się mocno. Ktoś ma jakiś pomysł co specjalnego może się dziać?

Link to post
Share on other sites

Nie używam antywirusów, aktualizacje również mam na bieżąco wszystkie zrobione. Testowałem grafike na FurMarku przez 15 minut i temperaturę wskazywało na ~80 stopni. Nic specjalnego podczas testu się nie działo. Mimo tych 80 stopni laptop jest cały chłodny tylko przy radiatorze cieplutko jak zawsze. 

 

Przypomniało mi się że grając w WoWa miałem kilka takich akcji że przy minimalizowaniu do przeglądarki internetowej i powrotu do gry dostałem Blue Screena. Niestety nie pamiętam czego ten błąd dokładnie dotyczył. Nie występowało to zawsze tylko raz na kilkadziesiąt razy.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co nie wiem za bardzo jak mam to odczytać. Ale ściągnąłem BlueScreenView i pokazuje mi coś takiego jak na obrazku

 

 

http://zapodaj.net/dfb186e6c5a7f.png.html

 

I to jest właśnie te win32k.sys co mi wyrzucało w bluescreenie na początku w liniach

 

Może to coś z moim systemem? 

Link to post
Share on other sites

ten pierwszy błąd może świadczyć o winie sprzętowej, teraz tak możesz przetestować pamięci programem memtest86 z poziomu biosa, lub popracować na każdej z osobna i zobaczyć czy problem występuje, możliwe że już którąś szlak trafił, i sypie błędami.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...