Skocz do zawartości

Radeon r9 290 JAKI?


Recommended Posts

Witam,

zmieniam pewne podzespoły i jednym z nich jest karta grafiki. Wydaje mi się, że ta w/w jest obecnie najlepsza w cena/jakość. Kwestia tylko tego typu jaki, referent, nieref, od kogo? Możecie polecić coś godnego polecania. Gram w FH. Co sądzicie o radkach używanych, których ktoś używał do kopania? Mam możliwość nabycia za 1000zł referenta od gigabyte'a, używane 2,5 miecha, odpowiednio chłodzone, ok. 30miesięcy gwarancji 

Będzie w duo z i7 920 podkręconym do 3,2.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam 

Edytowane przez qbasmok
Link to post
Share on other sites

Sam kupiłem niedawno R9 290 referenta, też od Gigabyte za 999 zł na GW z koparki.

Jak nie przeszkadza ci głośność to można śmiało brać, z i7 920 @ 4.19 GHz działa bardzo dobrze. 

Autorskie karty są sporo droższe i bardziej opłaca się kupić referenta + ewentualnie zmienić chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Polecam gigabyte dobre chłodzenia ma ale referenty omijać bo są piekielnie grące i o OC można zapomnieć oraz hałas tworzą nieziemski. 

 

A i podaj całego PC z zasilaczem włącznie. 


Z nowych to http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=58982

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

Hej, sam nie tak dawno miałem ten dylemat ale wybrałem wersje OC od Sapphire Tri X i nie żałuję. Karta jest chłodna a przy tym cicha, w spoczynku ma około 35 stopni, w mocnym stresie u mnie max 68 C. Ma jeszcze spore możliwości podkręcenia, chociaż sam tego na razie jeszcze nie zrobiłem :D 

Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił gigabyte'a i po 2 latach sprzedał z jeszcze roczną gwarancją i zamienił na nowszą. 

to byś pomyłkę zrobił garta cieplejsza i to o wiele od tri-x . Miałem GB szybko wyleciał z kompa do tego dość często trafiają się wadliwe sztuki w tej wersji (pamięci za mały voltage).

Link to post
Share on other sites

Dayum, teraz to już mi panowie namieszaliście. Sam nie wiem na co się lepiej szarpnąć. Bo kupując referenta trzeba liczyć się z dodatkowym nabyciem chłodzenia dedykowanego grafice, ale zapewne nie będzie to na tyle stabilna jednostka co model niereferencyjny. Myślę dosyć poważniej o Sapphire, bo zbiera bardzo pozytywne opinie. Co prawda daje w kość trochę ta 2-letnia gwarancja. Szkoda, że nie można zrobić hybrydy z giguśia i trxa.. No cóż. 

Nie odpowiedzieliście mi jeszcze na ważną kwestie dotyczącą radków używanych do kopania dostępnych na allegro. Co o nich sądzicie? Bo jest tego sporo, często w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

PS. Co do modelu zasilacza, zdjąłem pokrywę i okazało się, że jest to jednak 650W. Tutaj wszystko co udało mi się z niego odczytać:

Chieftec 650W, Model No: CFT-650-14CS

Edytowane przez qbasmok
Link to post
Share on other sites

Jakim cudem to bardziej opłacalne? 

 

 

Najtańsze referenty są na Allegro po 1000 zł, a autorskie karty po 1350-1400 zł. Za około 200 zł można kupić na tą kartę Accelero III/IV.

Jeśli autor tematu może dołożyć do nowej karty to niech bierze Trixxa ze sklepu, ale używany referent z ponad 30 msc. GW + ewentualnie Accelero jest niezłą i tańszą alternatywą.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...