Skocz do zawartości

Recommended Posts

Te piski są chyba związane z wiatrakiem z obudowy (firmowym) od Fractal Design Define R4 (model bez okna) -  "Silent Series R2" patrzę, że to taki model, chodzi o ten tylni-górny (bo są dwa w zestawie firmowe razem z obudową).

 

Bo gdy wszedłem do BIOS-u przy otworzonej obudowie piski ustały jak dotknąłem tego paska, którym określa się prędkość kręcenia wentylatora tylnego z obudowy - oba są ustawione od momentu zakupu stale na 60% mocy niezależnie od temperatury, nagle zaczął chodzić (poprzednio po grze w Maxa Payne 3 też odpalał jak ruszałem ten pasek prędkości obrotów albo po jakimś czasie sam), bo musisz wiedzieć, że ostatnio pracuje trochę jak chce - np. normalnie jak użytkuję kompa (przynajmniej do tej chwili), ale jak np. wchodziłem i grałem w Maxa Payne'a 3 to raz chodził raz nie chodził, a dzisiaj pojawił się ten pisk.

 

Aha, jak byłem w BIOS-ie to zobaczyłem coś b. dziwnego pomiar elektroniczny obrotów (czy to co to sprawdza) pokazywał jakąś kosmiczną wartość kilkudziesięciu tys. obrotów, dopiero jak dotknąłem suwak od prędkości to wiatrak zaczął kręcić się normalnie, ale wolniej niż ten drugi przedni firmowy z obudowy (oczywiście też Silent Series R2) i to o kilkadziesiąt RPM, a po zamknięciu obudowy w ogóle pomiary tego drugiego wiatraka były b. dziwne raz 400 RPM raz jakieś 770 a niejednokrotnie kilkadziesiąt tysięcy RPM (nie mam pojęcia czemu tak pokazywało mi w BIOS-ie)!! Aktualnie tylni wiatrak chodzi, ale nie wiem jak długo, aha - teraz nie piszczy, jak ten wiatrak odpalił.

 

Te piski są chyba związane z wiatrakiem z obudowy (firmowym) od Fractal Design Define R4 (model bez okna) -  "Silent Series R2" patrzę, że to taki model, chodzi o ten tylni-górny (bo są dwa w zestawie firmowe razem z obudową).

 

Bo gdy wszedłem do BIOS-u przy otworzonej obudowie piski ustały jak dotknąłem tego paska, którym określa się prędkość kręcenia wentylatora tylnego z obudowy - oba są ustawione od momentu zakupu stale na 60% mocy niezależnie od temperatury, nagle zaczął chodzić (poprzednio po grze w Maxa Payne 3 też odpalał jak ruszałem ten pasek prędkości obrotów albo po jakimś czasie sam), bo musisz wiedzieć, że ostatnio pracuje trochę jak chce - np. normalnie jak użytkuję kompa (przynajmniej do tej chwili), ale jak np. wchodziłem i grałem w Maxa Payne'a 3 to raz chodził raz nie chodził, a dzisiaj pojawił się ten pisk.

 

Aha, jak byłem w BIOS-ie to zobaczyłem coś b. dziwnego pomiar elektroniczny obrotów (czy to co to sprawdza) pokazywał jakąś kosmiczną wartość kilkudziesięciu tys. obrotów, dopiero jak dotknąłem suwak od prędkości to wiatrak zaczął kręcić się normalnie, ale wolniej niż ten drugi przedni firmowy z obudowy (oczywiście też Silent Series R2) i to o kilkadziesiąt RPM, a po zamknięciu obudowy w ogóle pomiary tego drugiego wiatraka były b. dziwne raz 400 RPM raz jakieś 770 a niejednokrotnie kilkadziesiąt tysięcy RPM (nie mam pojęcia czemu tak pokazywało mi w BIOS-ie)!! Aktualnie tylni wiatrak chodzi, ale nie wiem jak długo, aha - teraz nie piszczy ze środka, jak ten wiatrak odpalił.

 

 

To z recenzji z purepc.pl o tych wiatrakach firmowych:

 

"Producent fabrycznie dołącza jednak tylko dwie 140 mm jednostki Silent Series R2 z łożyskowaniem hydraulicznym (1000 RPM / 19 dB)."

 

 

Specyfikacja:

 

płyta główna: MSI Z87 MPOWER,

procesor: I5-4670K (niepodkręcany),

cooler CPU: Thermalright HR-02 Macho Black White (TR131)

RAM: 2 x 8 GB DDR3 Crucial Ballistix Sport 1600MHz CL9,

karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 WindForce 3X (wersja 2 GB),

karta dźwiękowa: Asus Xonar DX,

HDD: WD Red 1 TB (WD10EFRX),

SSD: Plextor M5S 256 GB (PX-256M5S),

napęd: ASUS DRW-24B5ST SATA CZARNY (DRW-24B5ST/BLK/G/AS),

zasilacz: Be Quiet! Dark Power Pro 10 650 W (BN 201),

obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl (FD-CA-DEF-R4-BL),

 

monitor: EIZO Foris FS2333 (23 cale),

 

głośniki: Edifier R 2600

słuchawki: Brainwavz HM5.

 

 

Może trzeba trochę większe obroty narzucić temu tylnemu, bo może to jest jakaś wartość dla niego graniczna do chodzenia może od pewnej wartości % w stosunku do całości zaczyna dopiero chodzić normalnie w każdej syt. (a może się przegrzewa ten tylny)?? I czy kilkanaście-kilkadziesiąt różnicy obrotów to coś normalnego czy nie? Bo może to wynika z innej cyrkulacji ta różnica w obrotach (między firmowym przednim a firmowym tylnym wiatrakiem).

 

Może te wentylatory są kiepskawe i się łatwo przegrzewają - stąd jak kojarzę historie z brakiem pracy tego wiatraka w momencie np. grania w Max Payne 3.

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...