Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

  • Zastosowanie komputera : gry / internet / muzyka
  • Maksymalna kwota : 4,5 - 5  +/-
  • Których części potrzebuję : komputer
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Specjalne wymagania : mimo wszystko GTX
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -
  • Własna propozycja zestawu : i5-4670k , 770 GTX [może 780],630W BeQuiet (ale może być też seria RM Corsaira lub jakieś inne odpowiedniki) , Cruciale 2x4, Plextor SSD 128 GB. Dysku HDD proszę nie wpisywać w zestaw
  • Inne : Chciałbym by komputer był mały,dlatego Micro ATX. Myślałem nad małą obudową , może Bitfenix Phenom/Prodigy ? Największy problem mam jednak z płytą główną,ciężko mi cokolwiek wymyślić a wybór nie wydaje się być jednak duży. To samo tyczy się chłodzenia - ale to już w zależności od obudowy.

Jeżeli chodzi o monitor to jestem zdecydowany na  BenQ GW2460HM,ale to poza budżetem.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam,

 

InsaneTechnique

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem,że zejście z rozmiarem oznacza początki problemów z chłodzeniem?

Niekoniecznie, 350D mieści coolery do 160 mm

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=61015

 

Dostajesz:

-najmocniejszy i5 z odblokowanym mnożnikiem.

-płyta w mATX, posiada chłodzoną sekcję zasilania, 4 sloty na ram i 2 kości UEFI

-szybki,sprawdzony,niezawodny ram

-zasilacz z najwyższej półki. Oparty jest na przetwornicy DC-DC, posiada modularne okablowanie i tryb półpasywny do 40% obciążenia

-GTX780 od MSI z 3-letnią gwarancją

-pojemny SSD oparty na niezawodnym kontrolerze Marvell

-wydajne i ciche chłodzenie, które będzie miało jeszcze spory luz w 350D

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze,myślę że sprawę płyty mamy rozwiązaną. Przez chwilę przeszła mi myśl o Gryphonie,ale tak jak jego większa siostra wydaje się być nieźle przepłacona. 350D.....przyznam szczerze że nie jestem przekonany. Nawet nie chodzi o funkcjonalność,raczej o wygląd. Wygląda jak.....typowy Corsair. Zwłaszcza,że jak widać trochę zapasu w budżecie jest.

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio złożyłem sobie kompa na mATX w obudowie Corsair 350D, ale moje założenia były inne niż twoje. 350D to obudowa dość duża jak na mATX i wydaje mi się, że w takich gabarytach można spokojnie kupić obudowę ATX. Jeśli chodzi o chłodzenia to zmieści się cooler o wysokości 160mm, czyli np bardzo mocne Noctua NH-D14 jak i standardowe NH-U12PSE2, NH-U12S i horyzontalne NH-C14. Obudowa podobno jest przystosowana do WC, więc jak będziesz chciał w coś takiego kiedyś iść to jak najbardziej. Ogólnie fajna obudowa, jednak jak napisałeś dość spora. Z ciekawych małych mATX masz NZXT Vulcan, Silverstone TJ08-E, Bitfenix Prodigy-M. Tylko pamiętaj, że w mniejszych obudowach trudniej z chłodzeniem i zarządzanie kablami jest gorsze, często również możliwości podłączenia dysków jest mniej. Wybór musi być rozważny, szczególnie że montujesz mocną grafikę i chcesz kręcić.

 

Edit: nie wiem jak mocno chcesz zejść z rozmiarem, ale w naprawdę małych obudowach lepiej mieć kartę graficzną z chłodzeniem, które wyrzuca gorące powietrze na zewnątrz. Podrzucę linka dla inspiracji (tutaj build na Bitfenix Phenom M):

 

 

Edytowane przez wprostboski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat w kręcenie grafiki średnio zamierzam się bawić - raczej chodzi mi kręcenie procesora u którego przyrost mocy jest stosunkowo duży do przyrostu na kartach graficznych. Nie zamierzam bawić się w podłączenie wielu dysków,z resztą HDD już wyeliminowałem na początku,mały SDD mi wystarczy (nawet teraz pisząc z laptopa mam zajęte wraz z systemem i grami ok 90 GB i mi to super wystarcza,zwłaszcza w erze dysków zewnętrznych). Nie zamierzam też raczej się bawić w custom LC - jeżeli LC,to raczej tylko na procesor a o ile mi wiadomo gotowe zestawy LC nie mają zbyt dobrych rekomendacji. Chciałbym tylko by karta graficzna nie przekraczała 80 stopni w stresie. Bardzo mi się podobają te obudowy Bitfenixa małe,takie Fiaty 500 wśród obudów ;) Akurat na obudowę jestem w stanie wydać więcej. Na oknie mi nie zależy.

Link to post
Share on other sites

Podobno Bitfenix Phenom-M ma maksymalną wysokość coolera 175 mm, a Prodigy-M 160 mm, więc na pewno jest tutaj dużo możliwości chłodzenia CPU - zmieścisz nawet jedno z  najlepszych NH-D14 bo ma 160mm. Teraz pozostaje kwestia gustu - musisz po prostu wybrać jakąś obudowę, która Ci pasuje. Zestaw podany przez szembor5 wydaje się całkiem rozsądny, jest "silne" chłodzenie Macho (150-151mm wys.), masz polecany i bardo opłacalny SSD Crucial M500 240GB, mocną kartę graficzną od MSI, dobre ramy. Nt zasilacza i płyty głównej się nie wypowiadam, bo w tych tematach są tutaj ludzie bardziej kompetentni ode mnie. Masz wysoki budżet, więc można robić "cuda na kiju".

Link to post
Share on other sites

Tak,zestaw od Szembora jest naprawdę dobry. Generalnie trafił w moje typy. MSI 770/780, Crucial 240 GB (ostatnio ze względu na cenę podawany zamiennie za Plextora 128 GB), sprawdzony ram. Jeżeli wejdzie Macho do Phenoma-M,to prawdopodbnie go wezmę. Wydaje mi się być najlepszy,zwłaszcza przy braku zabawy z dyskami. Urzekła mnie także 901 od InWina, zbiera pozytywne recenzje

(

), chociaż cena....no cóż,Ferrari za 50.000 to nie Ferrari. Skłaniałbym się ku Bitfenixowi Phenom-M  - rzeczywiście są wersje z M i bez M.

 

Poza tym dziękuję za ten filmik,interesująco wygląda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do Bitfenix prodigy - obudowa świetna, ale niestety GPU cierpi jeżeli chodzi o temperatury. W krytycznym stresie potrafi skoczyć do 85C, a ACX kiepskim chłodzeniem nie jest.

 

Byłem na to przygotowany, bo w tak małej obudowie nie może być inaczej. Jednak mnie ograniczało miejsce, więc musiałem wybrać matx. Jeżeli masz możliwość, bierz większą obudowę.

Link to post
Share on other sites

Zauważ, że obudowy Phenom i Prodigy występują w dwóch wersjach miniITX i microATX (te mają dopisek M i wyszły całkiem niedawno,). Ułóżenie elementów jest zupełnie inne, a wersje microATX mają karty graficzne na górze, jak w Silverstone TJ08-E, co w zamiarze ma lepsze chłodzenie dla GPU. Jak już pisałem im mniejsza obudowa tym sensowniejsze jest zastosowanie karty graficznej w układzie turbiny albo podobnym. ITX od mATX różni się rozmiarem płyty głównej, w przypadku ITX masz tylko jeden slot PCIe i 2 sloty RAM.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...