Skocz do zawartości

Klawiatura dla gracza do 300 zł


Recommended Posts

Coś więcej? Klawiatura ma być tenkeyless? (bez klawiatury numerycznej po prawo). Nie opłaca się kupować klawiatury membranowej (zwykłej) do takiej ceny. Taka bardziej trwała i do 300 zł to tylko SteelSeries 6gv2 i QPAD MK-50. Obie posiadają przełączniki linearne (6gv2 czarne a qpad czerwone) nie są zbyt głośne ale do najcichszych też nie należą. Popatrz na yt jak ludzie na Nich piszą i zdecyduj, która bardziej Ci odpowiada.

Link to post
Share on other sites

Ponad rok temu rowniez zanosilem sie z zakupem klawiatury gamingowej. Oczywiscie chcialem mechaniczna ale zalezalo mi rowniez na jakosci wykonania oraz wygladzie (to moje zboczenie). Przypadla mi do gustu Roccat Ryos jednak w tym czasie byla dopiero zapowiedzia i nie byla dostepna na rynku. Zdecydowalem sie na niemechaniczna Roccat Isku FX. Juz mam ja ponad rok i nie zaluje wydanej na nia kasy (wowczas byla to cena ok 100 euro), nie zanosi sie bym ja zmienial w najblizszym czasie gdyz sprawuje sie znakomicie. Jest bardzo cicha, gram po kilka-kilkanascie godzin dziennie, do tego przegladam namietnie internet, fora sportowe itp itd. Generalnie uzywam jej codziennie przez niemal caly czas. Do tej pory nie mam zadnych problemow z jakimkolwiek klawiszem. Roccat posiada oczywiscie autorski software wiec mozna ja dowolnie programowac wedle swojego upodobania. Jak na gamingowa klawiature przystalo, ma wszystkie bajery z antyghostingiem na czele. Polecam!

 

http://www.roccat.org/Support/Gaming-Keyboards/ROCCAT-Isku-FX/

 

Edit: Z powyzszych ktore wymieniles, najbardziej popularna i jednoczesnie cieszaca sie dobra opinia jest Razer BlackWidow. Z mechanicznych zanim wpadlem na Roccat Ryos sam zastanawialem sie nad wyborem qpad serii mk, moj wybor padl na mk85 ale nie miesci Ci sie w budzecie. Mysle, ze mk50 pro jest rownie dobra za ta cene.

Wlasciwie juz bylem zdecydowany kupic ta mk85 ale... Roccat Ryos mnie urzekl. :)

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci na jak najcichszej klawiaturze to mechaniczne nie spełnią tego warunku. Jeżeli jednak aspekt ten możemy pominąć to z wymienionych przez Ciebie klawiatur najlepszą opcją będzie wg mnie CM Storm QuickFire TK oraz Tesoro Durandal. Są dostępne na czterech najpopularniejszych przełącznikach (no prawie, QuickFire TK nie ma na Cherry MX Black). Ta pierwsza jest podświetlana, lecz ma połączony blok numeryczny ze strzałkami i przyciskami typu Home, Del itp. Natomiast Tesoro jest pełnowymiarowa, lecz bez podświetlenia. Obydwie są solidnie wykonane. Razera Blackwidows Tournament nie brałbym pod uwagę ze względu, że niewiele drożej można dostać Cooler Mastera, który oferuje o lepsze funkcje i na moje oko jest lepiej wykonany (chodzi mi dokładnie o użyty plastik). No i dostępna jest tylko na MX Blue. QPAD'a nie miałem pod palcami, ale z tego co czytałem jest nie najgorszą klawiaturą tylko plastik użyty w klawiszach jest średni w dotyku. Plusem z kolei może być podkładka pod nadgarstki jeżeli taką potrzebujesz.

Przede wszystkim określ na jakich przełącznikach chciałbyś tą klawiaturę mieć wtedy łatwiej będzie coś dobrać (ale i tak QuickFire TK i Durandal są faworytami w tej cenie).  Jeśli nie znasz charakterystyki przełączników mechanicznych to polecam przeczytać http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/ powinno trochę rozjaśnić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...