Skocz do zawartości

Wybór GTXa 770


Recommended Posts

Cześć wszystkim.


Na wstępie chciałem zaznaczyć, że czytałem wiele tematów i testów. Jednak dalej nie potrafię dojść do ostatecznej decyzji.

Posiadam obecnie niepodkręconego i5 3570k i 16gb ramu. Jednak od nowości jechałem na wbudowanej karcie graficznej. Chciałbym sobie pograć w różne gry np. Crysis 1, 2 lub Metro Last Night. Mój monitor ma rozdzielczość 1680x1050.


Bardzo zaimponowała mi wiadomość, że następna generacja kart graficznych ma mieć wbudowany procesor arm czy tam jakąś nową technologię? Ostatnio czytałem, że to dopiero będzie w następnej generacji po maxwellu. Dobra pomyślałem sobie, że trudno. Wczoraj przeczytałem wiadomości na temat że nvidia nie wypuści nowych kart w procesie 20nm.


Z jednej strony miałem czekać na maxwelle, ale jak to wszystko czytam to odechciało mi się. Z drugiej chciałbym już w coś grać na full detalach.


Więc pomyślałem sobie o geforce gtx 770. Jednak mam problem - w testach b. rzadko pojawia się moja rozdzielczość. Trudno jest mi ocenić ile będę miał klatek w takim Metro. Zależy mi na maksymalnych detalach w okolicach 50-60 klatek. W jaki sposób można ocenić ilość klatek w nietestowanej rozdzielczości? Czy trzeba brać kartę w ciemno i wtedy zobaczyć?


Czy taka karta podoła moim wymaganiom na dwa lata? Bo chyba nie opłaca się kupować gtxa 780 ti? Wolę teraz mniej wydać pieniędzy, przeczekać na te nowe rewolucyjne karty i wtedy kupić coś z kopnięciem.


Jestem w kropce. Nie wiem co robić. Może ktoś ma podobny komputer jak ja i wypowie się czy da się grać w wymagające gry na full detalach w mojej rozdzielczości? Czy potrzebna jest mocniejsza karta?

Ilość pieniędzy jaką bym chciał wydać to około 1300 zł.


P.s. radeony odpadają.

Link to post
Share on other sites

Posiadam gigabyte gtx 770 oc, fajne chłodzenie i mimo że karta jest już podkręcona, to jeszcze z niej wycisnąłem troszkę (rdzeń 1306 w boost i pamięć 1950 mhz). Ogólnie polecam jeśli byś chciał 770. We wszystkie gry zagrasz w maksymalnych detalach, w niektórych będziesz musiał zmniejszyć AA. Na przykład w metro zagrasz spokojnie w takiej ilości klatek/s, tylko będziesz musiał zrezygnować z SSAA, w crysis 3 też będziesz musiał z czegoś zrezygnować. 

 

Do takich kart jak gtx 770 / 280x fajnie byłoby mieć monitor z full hd.

Edytowane przez matowiec
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zależy mi na maksymalnych detalach w okolicach 50-60 klatek

W twojej rozdzielczości 1680x1050 w metro 2033 i crysis 3 raczej przy maksymalnych ustawieniach graficznych ze wszytkim na max.  raczej nie, natomiast w inne gry raczej tak. Natomiast do płynnej gry jak dla mnie wystarczy GTX 770, choć dla mnie płynna gra nie oznacza 50-60 klatek, a nieraz 30-35 choć to też zależy od tytułu.

 

 

Bo chyba nie opłaca się kupować gtxa 780 ti?

Nie opłaca się już lepiej GTX 780 bez TI, ale jej cena też powyzej budzetu, ponad 1700 zł.

 

 

czy da się grać w wymagające gry na full detalach w mojej rozdzielczości?

Moim zdaniem da się. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

 

 

lub zaczekać na te maxwelle

 

A jak już wyjdą "maxwelle" stwierdzisz że jak już tyle czekałeś to poczekasz jeszcze chwile na nową generacje...

Sprawa jest prosta masz pieniądze, masz potrzebę to kupujesz kartę teraz, a gtx 770 to bardzo dobra karta. Sam mam gtx 770w3 i gram na niej w 1680x1050 , w takiej rozdzielczości grałem komfortowo w wiedźmina 2 na full +uber (karta cały czas na 100% wydajności)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...