Skocz do zawartości

Komputer za około 3000zł


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do wymiany sprzętu. Pieca składam z myślą o nowych grach, chcę aby działały możliwie na najwyższych ustawieniach i w 1920*1080 oraz by był to komputer na lata.
Za wspomnaine około 3000zł chcę kupić mobo, cpu, os, chłodzenie cpu, SSD, budę i grafę.
Wraz z nowym zestawem chciałbym rozpoczać zabawę z OC :)
Myslałem nad:
-i5-4670K
-Zalman Z3+
-H87 Fatal1ty
-EreBoss
-Crucial M500 120gb

Co do systemu to się tak zastanawiam czy pozostać na 7 czy jednak przesiąść się na niby szybszego Wina8. Co do karty graficznej to własnie tutaj mam problem czy kupić GTXa760 od Gigabyte czy R9 280X od Sapphire(na morelach jest w promocji). Z obecnego pc przekładam zasilacz Corsair TX650W(da radę przy OC?) RAM Kingstona( 2x2gb  1x4gb oba HyperX 1600mhz) i HDD Seagate 400gb 5400.

Co do samego procesora to też się waham czy lepiej będzie gdy poczekam na nowe procesory od Intela. Z góry dziękuje za pomoc!

Link to post
Share on other sites

 

 

Corsair TX650W(da radę przy OC?)

Jak najbardziej

 

 

Co do samego procesora to też się waham czy lepiej będzie gdy poczekam na nowe procesory od Intela.

Nie ma sensu, nowe procesory będą różnić się pewnie wyższym taktowaniem (100 MHz) 


 

 

-EreBoss

Wydajne, ale głośne w stresie 


 

 

GTXa760 od Gigabyte czy R9 280X od Sapphire(na morelach jest w promocji).
R9 280x to poziom GTX770, więc dla mnie wybór jest prosty 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam zależy mi również na ciszy, jest jakaś alternatywa tego EreBossa? Może SPC Fortis?

Chyba że warto zamontować jakieś chłodzenie wodne, z Zalmana widziałem po 250zł tylko ciągle zastanawiam się jak dbać o takie chłodzenie, czy trzeba tą ciecz wymieniać/dolewać?

Edytowane przez Socket
Link to post
Share on other sites

Jest  Thermalright HR-02 - Macho - Black White  http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/  tylko jedni mówią, że wchodzi do z3, a inni, że nie, dlatego niech sie wypowiadzą ci co mają takie chłodzenie i obudowę, albo ci co wstawiali do z3 to chłodzenie. Chłodzenie wodne jest nieopłacalne i dla entuzjastów. Pozdrawiam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znalazłem temat o tym Macho i Zalmanie Z3. W przypadku Z3+ wentylator styka się z oknem ale chyba nie powinno być z tym problemu. W opisie Z3+ widnieje że ma ona zainstalowane 4 wentylatory, na płycie znalazłem tylko 3 wtyczki oznaczone CHA_FAN i jedną PWR_FAN, czyli wszystkie 4 wentylatory z obudowy będą podłączone, czy jednak ta ostatnia wtyczka jest do czegoś innego?

Link to post
Share on other sites

Coś tam wykręcisz ale nie nastawiaj się na jakieś mocniejsze OC bo w zasadzie już na samym początku możesz poczuć opory z strony temperatur. Spokojnie kup sobie zestaw bez chłodzenia, wrzuć swoje i nawet na początku nie musisz już podkręcać procesora pod ostatnie soki. Przecież jest to i tak bardzo wydajny CPU. W przyszłości dozbierasz na chłodzenie / trafisz na okazję z dobrą używką i wtedy zainwestujesz. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem już wszystko prócz gpu i coolera. Sapphire R9 280x jest za 950zł( chcę do tego kupić W_D więc około 1070zł wyjdzie gpu+gra) i tu mam pytanie, jak rozpoznać czy ten Radeon to wersja XT czy XTL? Ostatnio wpadło mi też trochę kasy i zastanawiam się nad GTXem 770( a z nim jest kod do W_D) co z tej dwójki jest bardziej opłacalne i będzie "na lata" ? Co do chłodzenia, widziałem że pojawił się Fortis 2, poprzednia wersja miała dobre opinie a 2 jest w teorii wydajniejsza więc da rade z 4670k( 125 zł za cooler wydajny to chyba dobrze wydane pieniądze)?

Link to post
Share on other sites

Musiałem założyć nowe konto, nie wiedzieć czemu na stare nie moge się zalogować a odzyskiwanie hasła nie przychodzi na maila...

 

Co do tego Radeona nigdzie w opisie nie pisał RAD ale to już nie ważne bo włąśnie znikła z morele.net . Natomiast w proline jest XFX 280x DD za 1000zł. Tam taktowanie to 850 MHz. Jak wspominałem wpadło trochę więcej kasy więc skłaniam się ku GTX770.

Co do chłodzenia to znalazłem na allegro oferte 4670k i w zestawie Fortis 2 za 850zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...