Skocz do zawartości

Popsute słuchawki Yamaha EPH-100


Recommended Posts

Witam, posiadam słuchawki Yamaha EPH-100, niestety podczas spaceru z psem pociągnął mnię on gdyż zobaczył pso-chomika i od tamtej pory słuchawki nie grają. Wgl nic nie słychać ani nic. Niestety nie mam na nie gwarancji no i pytanie... czy wyrzucić je czy może spróbować wymienić wtyk Jack? A jeżeli nie to to co jeszcze mógłbym zrobić?

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie widać gdzie są uszkodzone, wszystko jest całe. Ale wiem że musiało coś się wyrwać bo smycz mialem przy klacie a pies mnie pociągnął do tyłu i słuchawki mocno szarpnęły. Jedyne co zauważyłem to że teraz wtyk wchodzi inaczej w gniazdo jack, wtedy tak jak by ,,zaskakiwał" a teraz nie.

Link to post
Share on other sites

Można spróbować wymiany jacka jednak problem też może leżeć po stronie wyrwania się połączeń przewodu z głośniczkami(co mi się wydaje trochę niemożliwe, bo kabelki w środku pewnie są jakoś zabezpieczone aby się nie urwały)

Link to post
Share on other sites

Super rozwiązanie :D! A jak z kosztami? Nie będe chyba szukał nikogo na tamtym forum skorzystam chyba z tej usługi http://allegro.pl/nowy-kabel-do-sluchawek-recabling-sluchawek-i4163768004.html

 

Nie jestem pewien czy są one rozbieralne https://www.phileweb.com/news/photo/201108/ehp-100-yoko_big.jpg 

Edytowane przez jjack
Link to post
Share on other sites

Spokojnie, wszystkie słuchawki są rozbieralne. Warto zrobić dobry recabling - w większości przypadków słuchawki niesamowicie zyskują po zmianie kable i wtyku. Dużo osób robi recabling od razu po kupnie słuchawek. Koszty? to zależy jakich chcesz użyć materiałów,jaka długość kabla etc. etc. Oczywiście plus robocizna (właściwie jeżeli masz lutownicę,kable i cierpliwość sam śmiało możesz próbować to zrobić). Co osoba,to inna cena. Ja miałem robione moje słuchawki za 70 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...