Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna do FPS/Dota2/innych gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ezzio,

Recommended Posts

Witam poszukuję jakieś klawiatury mechanicznej do gier FPS jak Battlefield BC2,BF3,BF 4,Crysis i podobne,gram również bardzo dużo w Dota 2.Cena w której szukam klawiatury to 300-350 zł,bardzo fajnie byłoby gdyby klawiatura to była podświetlana.Co najlepszego znajdę w tej cenie?Jeśli jest inna tańsz propozycja godna uwagi też jestem taką zainteresowany.Dzięki i proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

CM Strom QuickFire TK - Cherry MX Blue/Brown/Red, podświetlenie zależne od wybranych przełączników (odpowiednio niebieskie, białe, czerwone), na minus można zaliczyć połączenie bloku numerycznego z klawiszami typu Delete, Home i strzałkami jednak dzieki temu otrzymujemy bardziej kompaktowe rozmiary.

 

Tesoro Durandal - wszystkie cztery najpopularniejsze przełączniki (blue, red, brown, black), pełnowymiarowa lecz bez podświetlenia.

 

Razera Blackwidow Tournament macałem w Saturnie i jakością wykonania imo odstawał od QuickFire TK.

 

SteelSeries 6gv2 teoretycznie fajna, prosta klawiatura bez żadnych bajerów i podświetlenia, lecz dostępna tylko na MX Black. Do tego w 6g notowane były problemy ze ścieraniem się napisów z klawiszy, miało to zostać wyeliminowane w 6gv2 lecz w tej chwili nie mam pojęcia czy rzeczywiście tak jest, czy dalej ten problem występuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Corsair K70 na Cherry MX Red to wydatek rzędu ~450zł.

Tesoro Durandal Ultimate na prawie wszystkich przełącznikach (tylko na Redach nie mogę w tej chwili znaleźć) to jakieś 500zł.

QPAD MK-80 na Blue to też koło 500zł.

Tutaj masz fajną rozpiskę, chociaż brakuje kilku modeli w tym głównie Corsaira http://www.test-gear.pl/wp-content/uploads/2013/05/Polecane-klawiatury.jpg

Edytowane przez TheEquinoxe
Link to post
Share on other sites

Każda klawiatura jest dobra na swój sposób. QuickFire to dość tanie a dobre rozwiązanie, klawiatura posiada NKRO jest podświetlana i ma dość duży wachlarz wyboru względem przełączników, na pewno jakością i elegancją odstaje od Tesoro. Jeśli potrzebujesz prostej klawiatury to bierz SteelSeries, która posiada czasem problemy z trwałością ale jest dobrym wyborem. Ja osobiście używam od roku Razer BlackWidow 2013 bez podświetlania i nie zamieniłbym jej na żadną inną, no chyba, że na wersję z podświetleniem :P

Link to post
Share on other sites

Ok a jeśli zwiększe budżet do maksymalnie 500 zł co będzie najlepszym wyborem w tej cenie?Podoba mi się Tesoro Durandal Ultimate ale czy dostanę coś lepszego?Podpórka pod nadgarstek i podświetlenie w tej cenie jest wymagane,inne odpadają.

Link to post
Share on other sites

Tesoro Durandal Ultimate lub jeśli Cherry MX Red będą Ci pasować to Corsair K70 http://www.morele.net/klawiatura-corsair-vengeance-k70-fully-backlit-mechanical-gaming-keyboard-ch-9000011-eu-604683/?ceneo_spo=true

Blackwidows Ultimate nie ma podkładki pod nadgarstek i tylko Cherry MX Blue (i dosyć podobny przełącznik Razera w wersji 2014).

Link to post
Share on other sites

Z początku Ci mówię, że z tego co się orientuję Corsair nie ma wszystkich klawiszy mechanicznych (klawisze F1,F2,F3... są membranowe) :)

To o czym mówisz jest w Corsairze K60, model K70 i wyższe są już w pełni mechaniczne.

 

Co do wyboru to kieruj się gustem (która Ci się najbardziej podoba) oraz przełącznikami - K70 Redy, Tesoro wszystkie cztery do wyboru, Razer Blue w wersji 2013 i autorskie (też podobne do Blue) w wersji 2014.

Link to post
Share on other sites

Co DOTA to sporo topki używa Logitech G710+ oraz Razer Blackwidow Tournament Edition, lecz nie wiem jak bardzo jest to uzależnione od sponsorów. Osobiście sam teraz szukam pierwszego mechanika dla siebie z naciskiem na dota więc będę obserwował temat.

Link to post
Share on other sites

@DyndaS Razer BlackWidow Tournament brany jest ze względu na łatwość w przewożeniu, Oni potrzebują mechanizmu a mniej podświetlania. Logitech też może się złożyć jakoś ale prędzej biorą go ze względu na dobrą funkcjonalność i własne peryferia.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Mi jakoś strasznie do gustu przypadł ten Tesoro Durandal Ultimate.Zakup planuję za około 2 tygodnie ale chyba wybór padnie na niego.Podejrzewam że taka klawa kilka lat wytrzyma ;) ?

 

Warto dopłacać do wersji esport czy szkoda zachodu?

 

http://allegro.pl/tesoro-durandal-ultimate-esport-cherry-black-red-i4194748070.html

 

http://allegro.pl/klawiatura-tesoro-durandal-ultimate-led-mx-red-i4176542476.html

Edytowane przez arturo99
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...