Skocz do zawartości

Czy mój komputer wystarczy na długo?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wprostboski,

Recommended Posts

Witam , chciałbym się zapytać czy posiadany przeze mnie komputer jest jeszcze wystarczający na dzisiejsze gry, oraz ile jeszcze pociągnie? Oto sprzęt:

 

Grafa: Gtx 560ti

Proc: Amd Phenom II X4 965 3.8 GHz

RAM: 8gb 1333mhz

Win: Windows 7 Home Premium 64-bit

Dysk: 2Tb

Zasilacz: XFX Core 650W

Płyta Główna:Gigabyte GA-970A-UD3

 
Link to post
Share on other sites

deny486  pytanie troszkę do wróża Macieja. Po 1-sze jakie gry, po drugie nie wiadomo jakie wymagania będą miały gry, które jeszcze nie wyszły i po 3-cie w jakiej rozdzielczości i w jakich ustawieniach graficznych zamierzać grać.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam bardzo podobny sprzęt (x4 975, 16 GB RAM, GTX560 OC) i wszelkie Crysisy na full detalach uciąga - z tym że mam monitor 1650x1080. Nie wiem, czy na Full HD byłoby też tak różowo.

 

PS

Niektórym grom, zwłaszcza starszym (CS1.6, Half Life), ustawiam rozdzielczość na "niepanoramiczną", co znacznie im pomaga.

Edytowane przez ogotay
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Moim zdaniem ciągle mocny zestaw, szczególnie jeśli grasz w niższych rozdzielczościach. Bardzo dobrze, że masz płytę główną z obsługą USB3 i SATA3. Sam miałem i5 750, GTX 560, ostatnio zmieniłem na Xeona E3 1230v3 i Radeona 7870XT i powiem Ci że nie czuję jakiejś ogromnej różnicy. Najlepiej na postawione pytanie potrafisz odpowiedzieć Ty sam, bo to wszystko zależy czego oczekujesz od kompa, w jakie gry chcesz grać i w jakich ustawieniach graficznych. Np ja gram w Starcrafta 2 w FullHD, ale w niskich ustawieniach (łatwiej mi zobaczyć niewidoczne jednostki) i z frameratecup 120 (bo i tak monitor ma 60Hz), a do tego starczyłby pewnie GTS450. IMHO najlepsze co można zrobić dla kompa to zainstalować SSD. FPS nie przybędzie od tego, ale komfort użytkowania będzie na pewno dużo wyższy.

Edytowane przez wprostboski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...