Skocz do zawartości

Radeon R9 280X - wybór modelu


Recommended Posts

Byś wrzucił gpu-z 2 zakładka po 0.5h gry.

Karta ma wentylatory 90mm?

ok postaram sie, jak nie dzisiaj to jutro wrzuce ;)

nie mam pojecia, ale karta jest naprawdę duża.

 

 

//edit

screen 2 sekundy po wyjściu z 20 minutowej rozgrywki w Far Cry 3

było 61*C po chwili zrobilo sie 59*C

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/k4/o9/3q/gt0cae.jpg

 

niedługo ją podkręce i zobaczymy jak sie bedzie spisywac :)

Edytowane przez Lexusek
Link to post
Share on other sites

Troche dziwny ten wykres bo wyglada jakby ci grafa działała na 300mhz :D


http://imagescdn.tweaktown.com/content/6/2/6236_51_xfx_radeon_r9_280x_3gb_double_d_black_edition_oc_video_card_review.png

 

Tak szczerze to przegądając mape wentylatora to pod obciazeniem w zamknietej obudowie to tak karta to powinna mieć z 3000rpm .Poza tym twoje vddc w idle wynosi 0.846v a powinno 0.85V .Zainteresuj sie tym ,czesto od sterowników czasami uszkodzona karta


http://tpucdn.com/reviews/MSI/R9_280X_Gaming/images/fannoise_load.gif

 

Warto sie też przyjrzeć też testą z internetów i ile sa warte . Na jednym msi ma 34 a na drugim 56 . Nie ma sie co podniecać pclabami i innymi . Warto posłuchać kart na yotube , poprzegladać gpu-z gdzie widać czas działania w programie pod obciązeniem itp itd

Link to post
Share on other sites

Owszem, rozbieżności są duże ale trzeba zwracać uwagę na 3 ważne rzeczy, które wątpię by były takie same u różnych testerów. Na ich podstawie można oszacować jak karta będzie się zachowywać u nas.

Temperatura otoczenia podczas testów.

Obudowa i jaki jest w niej obieg powietrza.

Temperatura wewnątrz obudowy.

 

Te rzeczy mają bezpośredni wpływ na temperatury karty i jej głośność podczas testów.

Link to post
Share on other sites

Rożnice miedzy hd7970 a R9 280x od xfx to średnica went i budowa radiatora jednak a nie jak pisałem wcześniej kolor .

W r9 280x sa rurki i gestszy radiator .To sie przekłada na niższe temp ale fan jest 100mm zamiast 90 i mają wiekszy skok  ala turbinka  .Wiec głośnośc takiego 2200 100mm to jak z 2600 90mm wentylatora

Rozmawiałem z użytkownikiem tej karty i nazwał ją szrotem :P

Podobno nie pasuje żadne chłodzenie na nią no i plomby na śrubach :cry:

Edytowane przez HAL900
Link to post
Share on other sites

Troche dziwny ten wykres bo wyglada jakby ci grafa działała na 300mhz [ :D]

Tak szczerze to przegądając mape wentylatora to pod obciazeniem w zamknietej obudowie to tak karta to powinna mieć z 3000rpm .Poza tym twoje vddc w idle wynosi 0.846v a powinno 0.85V .Zainteresuj sie tym ,czesto od sterowników czasami uszkodzona karta

Co Ty za głupoty piszesz człowieku, wykres jest okej. Karta automaycznie obniża taktowanie po wyjściu z gry, w trybie idle schodzi do 300MHz.

 

W trybie turbo jest 1000MHz/1500MHz (6000 MHz efektywnie).

Jeżeli chodzi o napięcie VDDC to u mnie również wacha się między 0.848V-0.850V.

W trybie turbo VDDC 1.178V, obroty 2687rpm temp 70° przy BF4.

Wstępnie jestem bardzo zadowolny z karty.

Link to post
Share on other sites

u mnie wygląda to tak i póki co od 2 godzin jest stabilnie i wszystko pięknie śmiga.

http://scr.hu/9ah/z7ff3

dodam, że to 71*C Max to było przy Kombustorze MSI, tym programie co obciaza karte graficzna do testow, w grach temperatura dochodzi do 66-67*C i nie wiecej ;)

karta czasami jest słyszalna, ale na pewno nie jest "super głośna" jak tu niektorzy pisali

Edytowane przez Lexusek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...