Skocz do zawartości

Radeon R9 280X - wybór modelu


Recommended Posts

Witam!

 

Mam zamiar kupić komputer, lecz nie wiem jaką GPU wybrać, 

Radeon R9 280X Sapphire DUAL-X 3GB DDR5 DVI&HDMI&DP (PCI-E)

Radeon R9 280X Gigabyte 3GB DDR5 DVI&HDMI&DP (PCI-E)

Radeon R9 280X MSI 3GB DDR5 DVI&HDMI&DP (PCI-E)
 
 
 
A podzespoły:
Intel core i5 4670K
Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix  
Asrock B85 Killer
SilentiumPC Gladius X60
Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular
 
Z góry dzięki za pomoc!
Edytowane przez KATJOV
Link to post
Share on other sites

wydajnosciowo sa bardzo zblizone, fpsy zaleza glownie od zegarow, a karte od kadego producenta mozna podkrecic.

Gigus ma wydajne chlodzenie, MSI jest ciche ale dosyc sie grzeje, a Sapphire dual x nie mam pojecia - kupilem i bede mial pewnie w poniedzialek to wtedy napisze

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, co do technologii, np. Open GL 4.3, DirectX 11.2 i Open CL 1.2, cz warto zainwestować w kartę z Open GL 4.3 i DirectX 11.2 czy z Open GL 4.2 DirectX 11.1 i Open CL 1.2. Mam też pytanie, co do samego modelu, czy może np. GTX 770 będzie lepszy, bo nie mam pojęcia.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam też pytanie, co do samego modelu, czy może np. GTX 770 będzie lepszy, bo nie mam pojęcia.

Lepiej kupić r9 280x jest tańszy, ma więcej pamięci, obsługuje mantle,wydajnością jest na poziomie GTX 770 a w niektórych grach nawet lepszy.

Link to post
Share on other sites

EVGA nie robi Radeonow, 99% gier dzial pod direct x wiec nalezy brac 11.2, nie oplaca sie 1300 wydawac ani na r9 280X, na Allegro sa uzywki po 700-80 zl (z dluga gwarancja).

Najwydajniejszym bedzie R9 280X Toxic od Sapphire ale on kosztuje 1300 zl a to zwykly 280x z podniesionymi zegarami.

Ludzie chwala R9 280X Gaming od msi, ja obecnie uzywam r9 270X gaming i pod wzgledem kultury pracy jest ok, GB z windforce 3 troche glosny bywa,

W sumie nie slyszalem o nieudanych konstrukjach R9 280x, wiec cokolwiek wezmiesz powinienes byc zadowolony

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz r9 280x to szukaj okazji bo można kupić naprawdę tanio nieraz np.http://allegro.pl/xfx-r9-280x-tdfd-double-dissipation-gwarancja-i4186117387.html ale jak masz 1300zł to możesz pomyśleć o np. 2x 7950/7970/r9 280x.

 

Ale to zrobił bym tak, że teraz kupił jakiegoś r9 280x za 700-750zł zostawił resztę kasy i jak jeszcze potanieją to kupić kolejnego, jak w takim tempie będą taniały to kupisz niedługo dużo taniej. Tylko do CF chyba już musisz zasilacz wymienić, ale wydajnoś powinna być większa niż jakiejkolwiek jednej karty, a zapłacisz powiedzmy 750zł teraz + zasilacz jakieś 400zł (750W-850W) - koło 100zł za twój + (tylko przewidywania) 600-700 co daje 1650-1750.

Edytowane przez Arekabat
Link to post
Share on other sites

Też słyszałem o tym że ten Radeon jest głośny a te 3000rpm mnie trochę przerażają...

Myślę że najlepszym wyborem, będzie Radeon R9 280X Sapphire DUAL-X 3GB DDR5 DVI&HDMI&DP (PCI-E)   

tylko zastanawiam się tylko na jak duże OC mogę sobie pozwoli.
 
PS. wybrałem sapphire ponieważ ma DirectX 11.2

Jeżeli macie jakieś sugestie proszę pisać 

Link to post
Share on other sites

 

 

tylko zastanawiam się tylko na jak duże OC mogę sobie pozwoli.

Wybieraj grafy na chill 288x tam sa zazwyczaj najlepsze sekcje zasilania .MSI i ASUS na pewno xfx już czasem kombinuje choć wspomiana R9 280x xfx być moze też na tym VRM ale w czasie preodukcji tyle zmieniają ze tych ver to może byuc juz 20 .Sapphier daje 2 lata gw a czesto mniejszy oc chocby tutaj


http://forum.benchmark.pl/topic/127026-wydajna-karta-graficzna-do-700z%C5%82/page-3


No i Radeon R9 280X Sapphire DUAL-X 3GB DDR5 DVI&HDMI&DP (PCI-E) ver 1050 ma chill 822x a 1020 już nie  :] 

Link to post
Share on other sites

OK


Wybrałem dwie według mnie najlepsze karty z serii R9 280X :

Radeon R9 280X Sapphire DUAL-X 3GB i 

Asus R9 280X DirectCU II Top.

 

Teraz chciałbym się spytać która z nich jest lepsza, Sapphire ma niższe taktowanie, lecz posiada OpenGL 4.3, a Asus nie, lecz posiada on (Asus) wyższe taktowanie, jest cichszy i ma OpenCL, lecz nie posiada OpenGL 4.3, tylko 4.2.

 

Proszę abyście podali jak ważne jest OpenGL i która grafika jest wydajniejsza.

 

Z góry dzięki za pomoc 

Link to post
Share on other sites

Te kart różnią się tylko taktowaniem i chłodzeniem. Reszta to błędy na stronach na których to wyczytałeś.

 

Jeżeli obie w zbliżonych cenach, to brałbym tą z dłuższą gwarancją czyli w tym przypadku asusa. Jeśli różnica w cenie duża, to dobrze się zastanowić i ewentualnie wziąć tańszą.(zapewne Sapphire) zawsze można pobawić się w OC.

Link to post
Share on other sites

KATJOV  moim zdaniem asus bedzie lepszym wyborem, dobre ciche chłodzenie, dobre temperatury pracy, jedynie co to serwis nie jest dobra stroną, ale przeciez nie każda karta się psuje.

 

 

Zależy mi na jak największej wydajności.

Więc bierz tą, która ma wyższe taktowania i ewentualne wyższe OC po wielu testach, ale to tak naprawdę sztuka karty graficznej, więc z tym różnie bywa i nie można się tym całkowicie sugerować choć jakaś tendencja jest.

 

Z nowych weź też pod uwagę XFX R9 280X, która obecnie jest w bezkonkurencyjnej cenie  http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-r9-280x-1000m-dd-boost-edition-3072-mb-ddr5-r9-280x-tdfd-611378/  , a cena jest moim zdaniem też istotna kwestią, bo można zaoszczędzić troszke pieniążków.

Nastepnym razem podawaj linki do kart graficznych, abyśmy wiedzieli o jakich modelach kart graficznych danych producentów rozmawiamy. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony moge zaoferować karte także od sapphire vapor-x tylko ze lepszym chlodzeniem tri-x. Najtańsza jest na agito http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280x-vapor-x-oc-3gb-ddr5-pci-e-box-84-967931.html . A tu masz testy http://www.thinkcomputers.org/sapphire-r9-280x-vapor-x-tri-x-oc-video-card-review/5/ Z tego co mozesz tam zobaczyć jest ona "ociupinke"  gorsza od swojej siostry toxic ktora jest o 150zł droższa a lepsza od asusa(r9 280x) oraz bije na glowe msi gtx 770. Jednak nie moge jej ci polecic gdyz dopiero zastanawiam sie nad zakupem. Ale właśnie moj wybór chyba padnie na nią no chyba ze dozbieram na wersje r9 290 tri-x.

Edytowane przez Zdichck
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...