Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Przychodzę z zapytaniem który według was monitor bardziej nadaje się do grania.

Filmy oglądam sporadycznie więc nie zależy mi na nich. Chyba że jest coś bardziej godnego uwagi, zależało by mi na IPS gdyż kolory podobno są dobre, a w nocy i tak mam zapalone światło więc nie powinno być problemu z czernią.

 

LG 23ea63v-p

Dell u2414h

Link to post
Share on other sites

Ten LG to jakiś low-end na IPS. Dell U2414H to solidna klasa średnia i do grania jest zdecydowanie lepszą opcją. Czasy reakcji, input lag, flicker free, ergonomia, to wszystko przemawia za Dell'em. Rozważ jeszcze tańszego P2414H, który poza wyglądem nie różni się praktycznie niczym od U2414H.

Link to post
Share on other sites

Chyba BenQ pierwszy tak to nazwał i wszędzie gdzie może się tym chwali, ale ogólnie przyjęło się nazywać tak te monitory które nie korzystają z PWM o niskiej częstotliwości. Poniżej masz listę, być może nawet kompletną na której znajdziesz monitory "flicker free" - jest tam wiele monitorów także innych producentów niż BenQ:

http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Czy warto postawić na 27" do grania? Jeśli odległość do monitora jest większa niż 75-80cm TAK, jeśli mniejsza to już niekoniecznie.

 

Ten AOC jest dobrą opcją do grania, ma niezłe czasy reakcji(jak na AH-IPS) i niski input lag... Wada? PWM o niskiej częstotliwości zamiast flicker free. Jeśli do monitora nie masz jakiejś dużej odległości lepszą opcją byłby jakiś 24" Dell z flicker free.

Link to post
Share on other sites

Może fajnie, ale granie na 27" przy takiej odległości będzie męczyło i na pewno nie będzie komfortowe. Mam 27" monitor i 70cm to jest za blisko, a co dopiero 60cm. Oczy się męczą, bo muszą latać z jednego boku do drugiego, zdecydowanie za duża przekątna do tej odległości.

Link to post
Share on other sites

ciekawe co jeszcze wymyślą, żeby wydrzeć kasę, klient dostaje gwarancje, która w praktyce nie obowiązuje, więc otrzymuje ofertę ekstra płatnej gwarancji, tak kupujcie, niedługo powstanie jeszcze ekstra płatne żelazne ubezpieczenie jako aneks to ekstra płatnej gwarancji...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...