Skocz do zawartości

Problem z fps & migajaca dioda power


Recommended Posts

Witam, niedawno kupilem zestaw komputerowy i od jakiegos czasu podczas gry w cs go zauwazylem spadki fps do 150 (wczesniej nie spadaly ponizej 250 na full detalach) a do tego scinki nie sa zbyt czeste i dlugie lecz jak wiadomo drazniace na mixach. W bf 4 mam srednio 70 fps na ultra (tylko podczas filmikow miedzy misjami jest 30 i nie wiem czy jest to dobry wynik) tu tez zdarzaja sie scinki. Chialbym sie dowiedziec co moze byc tego przyczyna poniewaz system czysty (ostatnio byl 1 wirus ale juz ogarniety) defragmentaja dysku nie dala rezultatow. Sa jakies programy (testy) do strawdzenia sprawnosci komponentow lub macie jakies pomysly co do rozwiazania mojego problemu?

 

Do tego doszla migajaca dioda power po wlaczeniu komputera tzn od razu po wlaczeniu swieci sie chwile po czym gasnie i miga co jakis czas ( cos jak ta od dysku). Wiecie co moze byc powodem tych problemow?

 

Specyfikacja komptera

 

Procesor: i5 4670k nie podkrecany

Grafika: Gigabyte gtx 780 nie podkrecany

Plyta glowna: asrock z87 extreme 4

Ram: crucial balistix 2x4 gb

HDD: seagate 1TB

Chlodzenie: prolimatech basic 81

Zasilacz: thermaltake smart se 630

System: win 7 64 bit

Obudowa: silentiumpc gladius m40

Link to post
Share on other sites

Tak niepokoi mnie to ponieważ jest to od niedawna a wcześniej wszystko śmigało a do tego te ściny którym towarzyszy spadek z 280 do 50 fps i dziwny chwilowy dźwięk z obudowy. Poniżej link do wyniku z 3dmark i hw monitor

 

http://zapodaj.net/349b2fbaf4998.jpg.html

http://zapodaj.net/f742631e403e2.jpg.html

 

 

P.S. czy te spadki mogą się wiązać z płyta główną? Ponieważ jak wyżej wspominałem mam problem z migająca dioda power (dobrze podłączona wcześniej działała bez zarzutu) a mianowicie chwile świeci później gaśnie i czasem mrugnie wiec albo to wina w obudowie (dioda) lub w płycie ze coś napięcie przycina? jak myślicie?

Edytowane przez Beny18
Link to post
Share on other sites

Sprawdź w jakim trybie BIOS ustawia parametry pracy systemu, jest tam m.in. tryb oszczędzania energii, który może być włączony. Na ile ogranicza wydajność komputera - nie wiem. Jednak jeśli jest ustawiony to warto przełaczyć na tryb "performance", żeby dowiedzieć sie, czy będzie widać różnicę w działaniu.

Sprawdź też w BIOSie opcje dotyczace CPU, można tam okreslić limity mocy jaką może zuzyć procesor. Być może coś tam "się przestawiło" i procesor zmniejsza taktowanie jeśli przekracza limit. To tylko przypuszczenie ale warto sprawdzić. Podobnie z diodą LED, ma tryb Good Night LED, wyłączający diodę po włączeniu komputera.

Generalnie sprawdź, czy masz aktualną wersję BIOS/firmware i zaktualizuj jeśli będzie potrzeba. Poza tym zresetuj ustawienia CMOS - trzyma konfigurację firmware.

 

Do tego wszystkiego Asrock dostarcza narzędzie A-Tuning, w których te wszystkie wspomniane opcje można zmieniać z poziomu Windows.

Link to post
Share on other sites

Spadek fps jest narazie niezauważalny lecz problem z diodą power nadal występuje. na inny forum mówią ze może byc to problem z zasilaczem i żeby go sprawdzić lecz ja mam tylko starego kompa z modecom fell 250w.

 

P.S. BIOS zaktualizowałem i nie jest włączone tryb oszczędzania energii ani good night led.

Edytowane przez Beny18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...