Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pewien problem z doborem karty graficznej do komputera z początku byłem za kartą 760 Mars lecz po obejrzeniu masy filmów i komentarzy nieco zmieniłem zdanie ...  Pisali że gtx 780Ti jest lepsze i że SLI nie jest wiarygodne czy jakoś tak itd .. Wieć zwracam się  o pomoc do was    powiedzcie co myślicie o tych 2 kartach ;))
 

Link to post
Share on other sites

Na ogół 2x GTX 760 będzie wydajniejsze niż 780Ti, ale w praktyce wszystko zależy od gry i jej profilu SLI. SLI jest o tyle problematyczne, że bierze więcej prądu, niż pojedyncza grafika i często po premierze nowej gry trzeba czekać na nowe sterowniki, ze względu na marne skalowanie.

 

Tutaj masz teścik: http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?page=0&itemid=1172

Edytowane przez F0rfrey
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie wybierz opcję 780TI. Jedna karta to zawsze mniej problemów. brak czekania na nowe sterowniki z profilem SLI, brak mikroprzycięć (które to zawsze na multi GPU występują nie oszukujmy się, niektórzy są po prostu na to mniej wrażliwi, inni bardziej). Z mojej karty jestem mega zadowolony i jeżeli tylko masz odpowiednie fundusze to nie wahaj się ani minuty.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

hej tylko jest troche dysproporcja cenowa, gtx 760 Mars kosztuje 1700 zl a GTX 780 ti jakies 2500, poza tym jak to pisali w innym temacie (chyba Nowaj) wiekszosc nowych gier wspiera SLI, w tych ktore nie wspieraja masz wydajnosc GTX 760 (chyba glownie starsze produkcje a tam t owystarczy), a jezel igra wspiera SLI to wasz wydajnosc porownywalna albo wieksza niz GTX 780

Link to post
Share on other sites

NOO kurde nwm co wybrać Mars za 1800zł  w większości wydajniejsza od 780Ti która kosztuje 2475zł Mars fajnie by mi się prezentował z tym logiem przez okienko ale te problemy z SLI spadkami i sterownikami ... to ja juz nwm


hej tylko jest troche dysproporcja cenowa, gtx 760 Mars kosztuje 1700 zl a GTX 780 ti jakies 2500, poza tym jak to pisali w innym temacie (chyba Nowaj) wiekszosc nowych gier wspiera SLI, w tych ktore nie wspieraja masz wydajnosc GTX 760 (chyba glownie starsze produkcje a tam t owystarczy), a jezel igra wspiera SLI to wasz wydajnosc porownywalna albo wieksza niz GTX 780

W większości pobija 780Ti *

Link to post
Share on other sites

Ta dysproporcja cenowa nie bierze się znikąd. Uwierz mi, NIKT CI NIE DA NICZEGO TANIEJ lub ZA DARMO. Takie karty robi się dla osób, które chcą doścignąć mocą najdroższe karty.... za mniejszą cenę. Trzeba się pogodzić z większymi tempami i hałasem. Według mnie jest to karta na teraz. 2GB RAMu na GPU to jest już za mało na nadchodzące tytuły. Dodatkowo do Marsa są władowane dwa stare GK104. W 780/780TI są GK110. Pamięć 6000 MHz zamiast 7000. Szyna 256 bit zamiast 384 bit.

 

Kręcąc 780TI zniszczysz tego Marsa (porównania w necie są zazwyczaj do stockowych kart, które z łatwością podkręcisz o 20% i więcej).

 

P.S. Poczekaj aż Chudini pomęczy swojego Marsa. Będziesz miał lepsze rozeznanie (chociaż nie wiem, czy miał TI "pod maską" do porównania)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ta dysproporcja cenowa nie bierze się znikąd. Uwierz mi, NIKT CI NIE DA NICZEGO TANIEJ lub ZA DARMO. Takie karty robi się dla osób, które chcą doścignąć mocą najdroższe karty.... za mniejszą cenę. Trzeba się pogodzić z większymi tempami i hałasem. Według mnie jest to karta na teraz. 2GB RAMu na GPU to jest już za mało na nadchodzące tytuły. Dodatkowo do Marsa są władowane dwa stare GK104. W 780/780TI są GK110. Pamięć 6000 MHz zamiast 7000. Szyna 256 bit zamiast 384 bit.

 

Kręcąc 780TI zniszczysz tego Marsa (porównania w necie są zazwyczaj do stockowych kart, które z łatwością podkręcisz o 20% i więcej).

 

P.S. Poczekaj aż Chudini pomęczy swojego Marsa. Będziesz miał lepsze rozeznanie (chociaż nie wiem, czy miał TI "pod maską" do porównania)

Masz rację Wezmę 780Ti może kiedyś dodam następnego w SLI lub poprostu zmienię kartę

Masz rację Wezmę 780Ti może kiedyś dodam następnego w SLI lub poprostu zmienię kartę

i masz  rację z tego co oglądałem benchmarki 760 mars może są wyższe o kilka fps ( czasami kilkanaście) i do tego zawsze w testach była karta referencyjna 780Ti bez OC Dlatego kupie msi 780Ti gaming : Cicha i łatwo się podkręca więc powinny być już większe fpsy niż na karcie 760 mars :>>> Do tego mniej prądu i cisza

Edytowane przez nolifee123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dzięki teraz napewno wybiorę gtx 780Ti :))

Jeśli po obejrzeniu tego filmu  zdecydowałeś się na 780TI to sorry ale ja tego nie jarzę.

Nawet w niesławnym BF4 Mars nie ustępuję 780ti,nieraz jest wydajniejszy.

Więc dlaczego się pytam?

Notabene jest wydajniejszy ciut w wyższej rozdzielczości jak FullHD co by się wydawać mogło nie możliwe ze względu na mniej pamięci ;)

Oczywiście piszę ten post przez pryzmat ceny jaką ja zapłaciłem za Marsa,czyli 1699zł.I tutaj raczej nie ma co dyskutować która karta bardziej się opłaca.

Edytowane przez chudy131080
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...