Skocz do zawartości

Zestaw za około 3200 zł.


Recommended Posts

Witam,

W tym temacie prosiłbym o wasze opinie na temat zestawu który zobaczycie poniżej. Ciekawi mnie czy wszystkie podzespoły ze sobą współgrają i do siebie pasują oraz czy poniższa konfiguracja potrzebuje poprawek.

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 2700zł. (sam PC)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: --------
  • Specjalne wymagania :Możliwość komfortowego grania w next-genowe produkcje
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : --------
  • Własna propozycja zestawu :

Procesor: Intel Core i5-4670 BOX
Grafika: Sapphire Radeon TOXIC R9 270X 2GB DDR5 with boost
Dysk: Segate 1TB, SATA III, 7200RPM, 64MB cache
Płyta: Gigabyte GA-H81 - D3
RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz DDR3
Zasilacz : Corsair CX Series 500W ATX, Modular, 80 Plus Bronze
Obudowa: Zalman Z3 Plus

Monitor: LED AOC i2369V (ok. 500zł.)

  • Inne :Zastanawia mnie jedynie opcja zmiany karty z wymienionego wyżej Radeon'a na GTX 760 oraz kupno coolera. (nie wiem czy używa się tych z wersji BOX)
Link to post
Share on other sites

 

 

Procesor: Intel Core i5-4670 BOX

Nieopłacalny procesor, 4570 jest zdecydowanie tańszy, a różnica w wydajności jest niezauważalna.

 

 

 

Grafika: Sapphire Radeon TOXIC R9 270X 2GB DDR5 with boost

Przepłacona

 

 

 

Zasilacz : Corsair CX Series 500W ATX, Modular, 80 Plus Bronze

Budżetowy zasilacz od Corsaira, od biedy przejdzie.

 

Za 2700 zł można złożyć zestaw z R9 280x (wydajność na poziomie GTX770)


Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Radeon R9 280X Gaming 3GB DDR5 384bit (1050/6000) + 3 GRY GRATIS

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

Dostajesz:

-porządny zasilacz, dobra kultura pracy, częściowo modularne okablowanie i wysoka sprawność

-szybki, sprawdzony i niezawodny ram. Pracuje na zalecanym 1,5V. Wieczysta gwarancja

-płyta w formacie ATX. Posiada chłodzoną sekcję zasilania i 4 sloty na ram. Umożliwi OC do ~3,8 GHz

-mocny,4-rdzeniowy procesor od Intela bez zintegrowanej karty graficznej

-karta z cichym i wydajnym chłodzeniem od MSI. Posiada 3-letnią gwarancję i 3 gry w zestawie

-przewiewna obudowa od Zalmana. Posiada 3 wentylatory w standardzie. Jeśli jest to możliwe, to warto dopłacić 20 zł do wersji Plus (1 wentylator więcej i okno z plexi)

-cichy i niezawodny dysk 1 TB

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Razem: 2709zł
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli w przypadku potencjalnej wymiany procesora w przyszłości musiałbym zaopatrzyć się w nową płytę główną z socketem 1150??

Jeśli podstawowe taktowanie 3350p wynosi 3,1Ghz to możliwe jest włączenie w tym modelu turbo boosta?? Wolałbym polegać na TB i nie bawić się w samodzielne podkręcanie procesora ponieważ w ogóle się na tym nie znam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wolałbym polegać na TB i nie bawić się w samodzielne podkręcanie procesora ponieważ w ogóle się na tym nie znam.

Podkręcanie 3350p polega właśnie na podniesieniu mnożników turbo.

 

 

 

Czyli w przypadku potencjalnej wymiany procesora w przyszłości musiałbym zaopatrzyć się w nową płytę główną z socketem 1150??

Zawsze możesz go wymienić na 3570k. Różnica względem 4670k to ~5-10%. Prędzej wymienisz 1155 na podstawkę po 1150 (Brodwell), niż na Haswella. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o sam procesor to nie jest on przypadkiem trochę stary i mniej wydajny w stosunku do samej karty??(Takie jest moje odczucie więc pytam)Jeśli oc do 3.8Ghz jest całkowicie bezpieczne i nie ryzykuję uszkodzenia sprzętu to cofam wcześniejsze przypuszczenie. Potrzebuję sprzętu na kilka lat więc zmuszony jestem zadawać dużo pytań żeby mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy ;> (Aktualnie siedzę na core2duo, 3GB RAM, i 9600mGT i chciałbym dostać konfigurację która będzie mi dobrze służyć)

Link to post
Share on other sites

Nikotynaa   szembor5  dał ci naprawdę dobra propozycję, bo do Gier lepiej mieć mocniejsze GPU niż CPU. Taki i5 3350P po OC jest wydajniejszy od i5 4440, a nawet prawie tak samo wydajny, nieznacznie tylko wolniejszy jak niepodkręcony i5 4570  http://pclab.pl/art52137-12.html  oczywiście OC na dodatkowym chłodzeniu CPU, które zamieszcze niżej, na razie na BOX-ie bez OC. Kosztem np jednej pamieci ram 4GB  A-Data 4GB 1600MHz CL9 Gaming    możesz ewentualnie dać jeszcze szybszy procesor  Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/   i będziesz cieszyć sie jeszcze większa wydajnością procesora, którego ma standardowo wyższe zegary i możesz go podkręcić do ok 4,2 GHZ przy zakupie oczywiście dodatkowego chłodzenia CPU w przyszłości np. SilentiumPC Fera 2 HE1224  , a jedną kość ramu kupisz w najbliższym czasie. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

To mam ostatnie pytanie.

Odnośnie do 3350p czytałem że w TB pracuje maks 3.3Ghz, oraz widziałem opinie na różnych forach że ten procesor słabo się kręci a nawet że nie opłaca się tego robić. Potrzebuję zatem odpowiedzi na następujące pytanie. Czy model 3350 na wymienionym wyżej chłodzeniu dociągnie np. do 3,6 Ghz?? Jeśli tak to sprawa jest dla mnie jasna i zakupię zestaw podany przez Szembor5.

(Czy po włączeniu TB procesor dalej można podkręcać- głównie nad tym się zastanawiam)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...