Skocz do zawartości

MSI Radeon 7970 - skalowanie obrazu problem....


Recommended Posts

Witam,

 

Mam taki sam problem jak z poprzednią kartą AMD to znaczy obraz  na telewizorze jest ucięty, a za to w grach za bardzo rozciągnięty. Aktualnie komputer jest podłączony pod TV ( 50 calowy ).

 

Przy aktualnych sterownikach nie mogę dostosować obrazu (rozciągnąć) do odpowiedniej wielkości gdyż suwak jest zablokowany.

 

Karta jest w 100% sprawna ponieważ z poprzednią kartą od AMD (Sapphire 7970) było to samo z tym, że wtedy obraz mogłem sobie rozciągnąć suwakiem - a teraz suwak jest zablokowany :/.

 

Co z tym zrobić ? Ma ktoś złoty środek ?

 

Żeby było śmieszniej na GTX 660 wszystko jest super :).

 

mój poprzedni temat z problemem lecz na innej drugiej karcie:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/94877-radeon-7970-i-benq-gw2760-ekran-si%C4%99-zmniejsza/

 

 

Tutaj screeny jak sprawa wygląda:

 

W taki sposób ucina mi obraz na pulpicie

 

http://e-fotek.pl/images/75523194303801195444.jpg

 

 

 

Suwak od skalowania nieaktywny:

 

 

http://e-fotek.pl/images/97199438997807145937.jpg

 

 

 

Tak to wygląda w grze (niby gra w porządku ale za bardzo rozciąga mi opcje z MSI afterburner - lewy górny róg)

 

http://e-fotek.pl/images/49846125041539923294.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Super miałeś rację, nie sądziłem, że rozdzielczość może tu mieć jakieś znaczenie - przy kartach Nvidia nigdy nie było takiego problemu a miałem ich kilka.

 

Druga sprawa wiesz może jak ustawić skalowanie w taki sposób aby obraz dopasowywał się sam do ramki ? To znaczy gdy podłączę monitor i telewizor (na zmianę) do kompa i to za każdym razem muszę sam suwakiem wyregulować obraz tak aby nie było czarnych pasów po bokach - jak zrobić aby robiło się to automatycznie ? - tak jak to jest w Nividia ?

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Chyba mam w domu telewizor tej samej serii, bo ma tą samą ramkę :P Z góry mogę Cię zdenerwować, bo ta seria ma problemy z radeonami a szczególnie przy grach na silniku cryengine... Np przy włączaniu crysis 1, 2 i nawet 3 tv często przeskakuje na 24Hz (czyli tak jakbyś miał max 24fps) i jedyną opcją było grać w oknie :/

 

Co do skalowania, to w TV musisz wybrać bez overscanu (p.size na pilocie) i wtedy w sterowniku przy skalowaniu ustawionym na 0 powinno być wszystko w porządku.

Zalecam wyłączyć opcje "poprawa filmów", ona dodaje widoczny lag.

Co do automatycznego skalowania, nie wiem dlaczego ale jakiś pacan z AMD chyba stwierdził że domyślnie zostawią ustawienie inne niż 0 by każdy musiał grzebać :/

 

Dodam jeszcze, że chyba lepiej podpinać komputer pod HDMI 2 tak mi się kojarzy, że coś tam było w instrukcji napisane, że te gniazdo coś lepiej obsługuje. Nie pamiętam już dokładnie o co biegało.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki ! 

 

"poprawa filmów" - wyłączona :)

 

Co do HDMI 2 lub 3 masz rację na, którymś z tych wejść lepiej pracowało PS3.

 

Właśnie każda karta AMD ma problem z tym telewizorem - nie rozumiem dlaczego, karty Nvidia śmigają bez problemów. 

 

Crysis 1 też potwierdzam był problem lecz inny bo z rozciągnięciem obrazu (gra wyświetlała się nad 1/2 ekranu).

Link to post
Share on other sites
Np przy włączaniu crysis 1, 2 i nawet 3 tv często przeskakuje na 24Hz (czyli tak jakbyś miał max 24fps) i jedyną opcją było grać w oknie

 

 

Z tego co pamiętam wystarczyła kombinacja ALT + TAB i ALT + ENTER by gra przełączyła się na dobre w tryb pełnoekranowy. Z CryEngine owszem były problemy z rozdzielczością i ustawieniami ekranu.

 

 

 

Druga sprawa wiesz może jak ustawić skalowanie w taki sposób aby obraz dopasowywał się sam do ramki ? To znaczy gdy podłączę monitor i telewizor (na zmianę) do kompa i to za każdym razem muszę sam suwakiem wyregulować obraz tak aby nie było czarnych pasów po bokach - jak zrobić aby robiło się to automatycznie ?

 

 

Z tego co pamiętam, najpierw ustawiasz w menu Ekranu daną rozdzielczość i zastosowujesz ją, następnie przechodzisz do menu AMD => Moja płaskie panele cyfrowe => Opcje skalowania i suwak przesuwasz do końca i zastosowujesz. I to samo robisz z każdą rozdzielczością której będziesz używał jeśli chcesz żeby sterownik zapamiętał ustawienia. 

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego co pamiętam wystarczyła kombinacja ALT + TAB i ALT + ENTER by gra przełączyła się na dobre w tryb pełnoekranowy. Z CryEngine owszem były problemy z rozdzielczością i ustawieniami ekranu.

Gwarantuję Ci, że w przypadku mojego telewizora to nie działało, zmiany rozdzielczości też nic nie dawały. Jak tylko wskakiwał pełny ekran, to TV się przełączał na 24Hz.

Pamiętam, że było też inne rozwiązanie niż gra w oknie, coś trzeba było pokombinować w sterowniku ale za cholerę nie pamiętam co. W każdym razie przy Crysis 3 miałem ten sam problem, tyle że już nie mogłem znaleźć rozwiązania które mi lata wcześniej przy okazji gry w C2 pomogło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na szczęście ja miałem problem tylko z Crysis 1, Crysis 2 oraz część 3 działają bez problemów :).

 

Najśmieszniejsze jest to, że to wina AMD i ich sterowników lub urządzeń bo z kartami Nvidia nigdy nie było kłopotów. 

 

Teraz wrzuciłem sobie spworotem GTX 660 i wszystko miód działa aż miło :).

 

Co do karty MSI 7970 - odsyłam ją i będę domagał się zwrotu pieniędzy od sprzedawcy bo karta ewidentnie była koparką, grzeje się niemiłosiernie do 85 stopni (do tego w kilka sekund) powodując restarty komputera a żeby tego było mało to wentylatory pracują jak kombajn.....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...