Skocz do zawartości

Maksymalne bezpieczne napięcie dla E7500


Recommended Posts

Witam. Mam problem, ponieważ chciałbym się dowiedzieć, jakie jest maksymalnie bezpieczne napięcie dla Core 2 Duo e7500? Czy 1.42v to bezpieczna opcja, czy to już bardzo dużo?

EDIT:

Nie wiem dlaczego temat znalazł się w dziale chłodzenie, skoro pisałem go w dziale podkręcanie :help:

Link to post
Share on other sites

Mówisz o Aurusie Wave? Ja właśnie zastanawiałem się czy wziąść tx3 czy aurusa. Może zmień pastę termoprzewodzącą? Ja na dodatek mam dużo wentyli w budzie.

Przód:

na górze Scythe Slip Stream 120mm 1900obr/min

na dole Xilence 120mm red led

Tył:

na dole pod grafiką Pentagram Freezone 92mm

na środku Scythe Kamakaze 80mm

 

Jako dodatkowy wentylator na zasilaczu z tyłu, znajduje się jakiś Chieftec 80mm. Podłączam go gdy jest ciepło, ponieważ nie wpina się go do kompa lecz do gniazdka (mały mod - zasilacz do tv + wentylator)

 

Więc mam prawo mieć niskie temp.

Możliwe że Ty masz jeszcze lepiej, więc wtedy to wina TYLKO coolerka.

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie, lepiej weź mugena II. Na dodatek gdybyś zmieniał platformę i znów bawił się w OC to byłbyś pewien że Mugena nie zajedziesz :P Chyba że jesteś jakimś masterem, który wykręca celerony do 8Ghz :D

Link to post
Share on other sites

To lepiej zrób pomiary, i zobacz czy gniazdo na zasilanie na płycie 24 pin, masz z tyłu lub z przodu. Jeśli z tyłu to trochę lipa (przynajmniej u mnie było źle zamontować).

Link to post
Share on other sites

Alternatywa dla mugena: Thermalright Ultra 120 Extreme. Mam to bydle i chłodzi mojego quada świetnie. Jak mialem 24 st w pokoju to w idle miałem 36-38 st, a w stressie max 63. Ale niestety jest taki upał, że teraz mam 34 st w pokoju i w idle mam 46 st, nawet nie chcę sprawdzać co się w stresie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Thermalright Ultra 120 Extreme

Ja bym tego cooler'a nie kupił bo często są problemy w krzywą stopką. W dodatku jest droższy od Mugen'a i bez wentylatora co jest dodatkowym kosztem a wydajność niemal identyczna :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...