Skocz do zawartości

SteelSeries Kana v2 - przydatne informacje


Recommended Posts

Witam,

 

W ostatnim czasie często jestem pytany o Kanę v2. Postanowiłem więc stworzyć temat, w którym postaram się opisać dokładnie tę myszkę. ;)

 

1. Można ją trzymać praktycznie każdym chwytem - najlepsza będzie pod palm/claw, jednak do fingera też się nadaje. Jeśli chodzi o ułożenie palców, to sugeruję 1+2+2. Przy 1+3+1 można przypadkowo naciskać boczny klawisz małym palcem. Chwyt ze względu na dosyć spore boczne przyciski wymaga na początku przyzwyczajenia. Gryzoń oczywiście jest symetryczny.

 

2. Mysz dosyć mocno się wyróżnia, jeśli chodzi w wygląd (jedna z najładniejszych IMO). Dobrze wykonana + kabel w oplocie (dosyć sztywny, długość: 2 metry). W nocy ze względu na podświetlaną rolkę (można wyłączyć/regulować natężenie podświetlenia) i światło sensora (spód jest pół-przezroczysty) wygląda bardzo efektownie. 

 

3. Kana v2 jest bardzo lekka - 88 gramów bez kabla.

 

4. Kolor - czarna wersja ma na górze matowy plastik. W białej jest on gładki, błyszczący. Mimo tego, myszka nie ślizga się w spoconej dłoni. Sprawia wrażenie, że klei się wtedy do ręki (co nie dla każdego jest przyjemne).

 

5. ADNS-3090 - najlepszy obok 3310 sensor na rynku. Kana v2 ma wysoki LOD, który może zostać zredukowany za pomocą tape trick (naklejenie taśmy na spód w okolicach sensora) lub doklejeniu dodatkowej pary ślizgaczy, o czym zaraz napiszę więcej.

 

6. Ślizgacze - w Kanie, tak jak w większości myszek SteelSeries są one cienkie (0,5 mm), przez co przy miękkich podkładkach gryzoń może ocierać spodem o powierzchnię. Można to wyeliminować poprzez naklejenie dodatkowej pary na fabryczne. Prawdopodobnie będę to robił osobiście, więc zdam wtedy odpowiednią relację. Niektórzy naklejają na siebie nawet 3 pary, żeby zredukować LOD, ale nie warto też przesadzać. 

 

7. DPI zmienia się za pomocą przycisku na górze. Domyślnie jest to 800 (podświetlona rolka)/1600 (niepodświetlona rolka) DPI. Można to zmienić w oprogramowaniu producenta.

 

8. Oprogramowanie - SteelSeries Engine to moim zdaniem największa wada tej myszki. Na Windows 8 nie mogłem zmusić go do działania (wykrywał mysz, ale nie było możliwości zmiany ustawień), dopiero zaczął prawidłowo pracować na 8.1. Jeśli komuś nie będzie wykrywał myszki, to trzeba włączyć SS Firmware Repair Tool i zainstalować firmware ponownie. Obecnie najnowsza wersja współpracująca z Kaną to 2.8, jednak producent obiecuje obsługę przez SS Engine 3.

 

9. Na szczęście program można potem wyrzucić - Kana v2 zapamiętuje wszystkie ustawienia. 

 

Jeśli o czymś zapomniałem lub macie jakieś dodatkowe pytania, to piszcie śmiało w tym temacie. :)

 

Pozdrawiam.

 

Tycha

 


Tu jest jeszcze link do recenzji w języku angielskim - http://www.overclock.net/t/1419598/steelseries-kana-v2-review-by-takasta-updated-white-version

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Problemy z akceleracją negatywną na czarnych podkładkach, więc bym sobie odpuścił.

 

Nie jestem żadnym pro-gamerem, gram sobie rekreacyjnie aktualnie na

myszce za 20zł na piankowej podkładce, jest ok, ale myszka trochę zaczęła szwankować z LPM,

więc chcę wymienić. Nie mam nawet pojęcia co to akceleracja negatywna i nie chcę wiedzieć :)

Chodziło mi głównie, żeby sprzęt w miarę się sprawował i świecił na niebiesko,

więc chyba ją wezmę.

Link to post
Share on other sites

zamów, jak uznasz, że kursor Ci się "gubi" to znaczy, że masz akc negatywną i wtedy dokupisz sobie podkładkę np. tesoro aegis i będzie git ;) jak nie będzie się gubić to znaczy, że nie machasz za szybko myszką i nie ma problemu :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...