Skocz do zawartości

mugen rev. II problem


Recommended Posts

Witam, mam problem z w/w coolerem. Procesor core i5 750, płyta GD65. Otóż, przy podkręcaniu procesora 4.0GHz, napięcie 1.34 testowałem LinX'em i wskazywało mi temperatury pokroju 92stopnie. Mniemałem, że ten mugen jest troche lepszy więc pozostaje pytanie czy może coś źle zamontowałem. Pasta oczywiście arctic silver.

Przy okazji zapytam czy jak daje Low drop w biosie to mi zawyża napięcie na rdzeniu, czy VTT też?

Teraz mam ustawione 1.232Vcore i 1.223VTT i jestem ciekaw czy VTT idzie w górę bo w cpu-Z napięcie na procku jest 1.24 w idle oraz 1.264 przy testowaniu LinX. Teraz mam takty 3,81GHz i temperatury w spoczynku 37stopni. Obudowa fractal define 2 wiatraczki na max.

Jak myślicie te temperatury przy 4GHz są w normie czy nie bardzo?

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Chyba nie bardzo, ale w sumie między 3,8 GHz a 4,0 GHz nie ma jakiejś wielkiej różnicy w wydajności. Za to zazdroszczę, że twój procek robi te 3,8 GHz już przy 1,26 V. ;)

 

U mnie na 1,2 V@3,4 GHz (w BIOS-ie; CPU-Z pokazuje 1,68 V) mam w spoczynku 42 stopnie, a pod obciążeniem 62 stopnie.

Na 4 GHz nie mogę sprawdzić, bo mój procek nie wstaje przy tylu, ale na 3,9 GHz miałem ponad 80 stopni (ale chyba nie przekroczyłem 90). Chłodzenie to Zalman Quiet + pasta Zalmana STG-2 (chyba ta, była w zestawie z chłodzeniem).

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak nie są prawidłowe te temperatury przy mugenie;/

bo większość sprawdza sobie temperatury na prime95, niestety w LinX bynajmniej w moim wypadku temperatury potrafią być nawet 11st wyższe, tam na 4.0 miałem 81st stopni a linx 92st. I co ciekawe właśnie się dowiedziałem, że moje wcześniejsze OC było niestabilne(a pół roku go uzywałem^^) mimo dwukrotnego testowania po ponad 2H prime 95 ;) na linx w ostatnim teście padł [;

No ale dobra rozkrece dziada i go jeszcze raz nasmaruje. BTW tą wcześniejszą paste co nakładałem to się pozbyć w jakiś sposób?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...