Skocz do zawartości

Monitor do grafiki i obróbki filmów


Recommended Posts

Poszukuję monitora do celów: grafika komputerowa i obróbka video

 

Bardzo proszę o podanie dwóch propozycji:

 

Propozycja 1: Monitor - 27 cali 

Propozycja 2: Monitor - 23 lub 24 cale

 

Nie podaję konfiguracji sprzętowej ponieważ jeszcze ją składam. Na kartę graficzną przeznaczę min. tysiąc złoty - Postanowiłem najpierw wybrać monitor a następnie kupić grafikę. Monitory będą 2 (2x 27 cali lub 2x23 lub 24 cale) Jeżeli monitor wymusi kupno karty za większą kwotę będę w stanie to zrealizować. 

 

Zależy mi na jak najmniejszym bólu oczu : ) + niezawodność. Monitor do zastosowań półprofesjonalnych, monitory są do stacji roboczej która ma na siebie zarobić. Projektowanie graficzne na potrzeby druku np. banery wielkoformatowe i obróbka/skład video na potrzeby telewizji regionalnej i filmów weselnych. 

 

budżet: Nie chcę szaleć, ale chcę faktycznie sprzęt nadający się do powyższego. Na oba monitory nie chciałbym wydać więcej niż 4 tys zł (czym mniej tym lepiej) ale proszę nie sugerować się ściśle kwotą 4 tysięcy... Proszę pisać swoje przemyślane propozycje i coś wspólnie wybierzemy. 

 

Na komputerze zdarzy mi się również pograć : ] 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, że to mała kwota na dwa monitory... ale może coś da się zrobić, nie ukrywam, że praca na 2 monitorach jest znacznie wygodniejsza niż na 1. Zarazem proszę o podanie propozycji jednego monitora - jeżeli już taka sugestia padła, przemyśle. 

Link to post
Share on other sites

FG2421 to czysto gamingowy monitor. Do grafiki średni wybór.

 

 

 

2x U2413 w sumie dałoby radę zmieścić, a po kalibracji powinien dać radę

Równie dobrze można brać tańsze EA244WMi, też z możliwością kalibracji. O ile autor nie potrzebuje szeroko gamutowego monitora.

 

 

 

NEC SPECTRAVIEW 232 mogę mieć po promocyjnej cenie

Można wiedzieć w jakiej?

Link to post
Share on other sites

ten NEC to klasa wyżej od wspominanego della, w tej cenie świetna okazja, powiedz tylko w jakiej przestrzeni barwnej pracujesz?

 

 

 

Równie dobrze można brać tańsze EA244WMi, też z możliwością kalibracji. O ile autor nie potrzebuje szeroko gamutowego monitora.
 

 

a od kiedy można je kalibrować sprzętowo?

Link to post
Share on other sites

hmm tego nie wiedziałem, trochę gimnastyki z tą kalibracją, ale da się, 10 bit całkiem w porządku, z tym, że dell ma 14 plus szeroki gamut i GB-LED, jednak byłbym za dellem nawet jak autor nie potrzebuje szerokiego gamutu to reprodukcja sRGB jest na nim dobra, niemniej PA232 to całkiem konkretny sprzęt

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to ma na siebie zarabiać, to ja bym się nie bawił w półśrodki, a przymierzył do w pełni sprzętowo kalibrowanego EIZO ColorEdge CX240 (ważne - wykupić licencję na ColorNavigatora). W celu wyświetlania palet narzędziowych można zanabyć dowolny inny monitor i mieć z głowy. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...