Skocz do zawartości

Komputer do gier i wymagających programów ok.4000zł


Recommended Posts

Witam :)

Zastanawiam się nad złożeniem zestawu głównie do wymagających gier (BF4, NFS, itp.). Pracuję również w programach muzycznych jak np. Ableton, z tego powodu potrzebuje dobry procesor. Zdarza mi się również mieć otwartych ok. 25 kart w google chrome. Moja wstępna konfiguracja wygląda tak:

 
Płyta Główna: Asus P8Z77-V LX2
RAM: G.SKILL TridentX DDR3 2x8GB 1600mhz CL7
Procesor: Intel Core i7 3770K
Chłodzenie Proc.: SilentiumPC Spartan PRO HE924
Dysk SSD: Samsung 840 EVO 120GB/250GB
Karta Graficzna: Asus RADEON R9 270X 4GB DDR5
Obudowa: Zalman Z9
Zasilacz: CoolerMaster G550M
+Windows 8 64bit
 
Budżet: 4000 - 4500zł
 
Prosiłbym o rady,
Z góry dziękuje :)
Edytowane przez Qbixx
Link to post
Share on other sites

Nareszcie (do 4 razy sztuka)  :D Gdybyś mógł, to wypełnij to:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą
Edytowane przez szembor5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

- gry (skype w tle często), programy do tworzenia muzyki, przeglądanie internetu (dużo kart naraz), czasami edycja wideo

- 4700zł

- sama buda

- Raczej tak

- 1920x1080 21.5 cala Samsung B2230 nie zamierzam zmieniać 

- Raczej cichy obudowa nie robi różnicy (może być duża byle się wszystko zmieściło) ;)

- Mam dysk 2TB z poprzedniego PC

- PROPONOWANY ZESTAW:

Płyta Główna: Asus P8Z77-V LX2

RAM: G.SKILL TridentX DDR3 2x8GB 1600mhz CL7
Procesor: Intel Core i7 3770K
Chłodzenie Proc.: SilentiumPC Spartan PRO HE924
Dysk SSD: Crucial m500 240GB
Karta Graficzna: Asus RADEON R9 270X 4GB DDR5
Obudowa: Zalman Z9
Zasilacz: CoolerMaster G550M
+Windows 8 64bit
Edytowane przez Qbixx
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

Procesor (838zł): i5 4670k

Chłodzenie (185zł): Macho Black White

Płyta główna (345zł): Fatal1ty h87 Performance

Pamięci ram (265zł): Crucial Ballistix 8GB

Dysk SSD (309zł):  Plextor M5S 128GB

Karta graficzna (1129zł): Gigabyte radeon r9 280x 3GB

Zasilacz (265zł): CM g550m

Obudowa (198zł): Zalman z9 Plus

System (339zł): Windows 8.1 x64

Razem: 3608zł

Za taką cenę otrzymujesz mocny 4-rdzeniowy procesor, wydajne chłodzenie cpu, płytę główną z mocno rozbudowaną sekcją zasilania, 8gb ram o niskim napięciu, szybki i pojemny dysk ssd, wydajną (na poziomie gtx-a 770) kartę graficzną z dobrym układem chłodzenia, dobry elektrycznie zasilacz oraz przewiewną obudowę wykonaną z dobrej jakości materiałów.

Jeżeli chcesz tworzyć muzykę to może się przyda jakaś karta muzyczna? Czy już masz?

Do twoich zastosowań powinien starczyć taki procesor i 8GB ram.

 

Jeżeli będziesz chciał wydać więcej to można dołożyć do obudowy, np. arc midi r2 za 325zł, do pojemniejszego SSD i mocniejszej karty graficznej jaką jest r9 290, np.  

Sapphire Radeon r9 290 Tri-x 4GB świetny układ chłodzenia i bardzo wysoka wydajność, karta da radę z każdą dostępną grą na rynky jeszcze przez długi czas.

Edytowane przez genisuken
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

Procesor (838zł): i5 4670k

Chłodzenie (185zł): Macho Black White

Płyta główna (345zł): Fatal1ty h87 Performance

Pamięci ram (265zł): Crucial Ballistix 8GB

Dysk SSD (529zł):  Plextor M5S 128GB

Karta graficzna (1129zł): Gigabyte radeon r9 280x 3GB

Zasilacz (235zł): CM g550m

Obudowa (198zł): Zalman z9 Plus

System (339zł): Windows 8.1 x64

Razem: 4064zł

Za taką cenę otrzymujesz mocny 4-rdzeniowy procesor, wydajne chłodzenie cpu, płytę główną z mocno rozbudowaną sekcją zasilania, 8gb ram o niskim napięciu, szybki i pojemny dysk ssd, wydajną (na poziomie gtx-a 770) kartę graficzną z dobrym układem chłodzenia, dobry elektrycznie zasilacz oraz przewiewną obudowę wykonaną z dobrej jakości materiałów.

Jeżeli chcesz tworzyć muzykę to może się przyda jakaś karta muzyczna? Czy już masz?

Do twoich zastosowań pownien starczyć taki procesor i 8GB ram.

Dzięki wielkie :)

A jeśli miałbym na przykład większy budżet to czy zostanie przy mojej propozycji ale zmiana karty na tą proponowaną przez ciebie byłoby sensowne?

+ czy przy instalacji Win8 można wybrać żeby dokumenty muzyka itp. zapisywały się na hdd a system i programy na ssd?

I wtedy do takiego zestawu 550W wystarczy?

Link to post
Share on other sites

 

 

I wtedy do takiego zestawu 550W wystarczy?

Oczywiście, 550W będzie tutaj sporym zapasem. 

 

 

 

 

+ czy przy instalacji Win8 można wybrać żeby dokumenty muzyka itp. zapisywały się na hdd a system i programy na ssd?

Nie jestem tego pewien, ale lokalizację tych folderów ustala się już na zainstalowanym systemie.

 

 

 

A jeśli miałbym na przykład większy budżet to czy zostanie przy mojej propozycji ale zmiana karty na tą proponowaną przez ciebie byłoby sensowne?

Mógłbyś wrzucić tego R9 290 i zmienić obudowę. Z9 to fajna obudowa, ale to jest budżetówka. 

Link to post
Share on other sites
Ok dzięki za wszystko, a jakbym wziął na przykład 650W to tez pójdzie? Bo chce mieć już przyszłościowy zasilacz

Może być, będziesz miał większy zapas. Z drugiej strony technologia idzie w stronę oszczędności prądu, więc nie wykluczone, że 550W będzie wystarczające w przyszłości.  

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...