Skocz do zawartości

Czy warto dodać wentylator??


Recommended Posts

Witam

Mam problem a mianowicie głowie się z tym, że nie wiem czy warto dodać wentylator 80mn z boku obudowy. Mam jakąś starą obudowę ( Jest możliwe że pamięta ona Napoleona :P:P ) a nie mam kasy na nową. Tak więc postanowiłem się ją trochę ulepszyć. Dodałem na przód obudowy wentylator 120mn z starego zasilacza który musi działać na 5V bo na 12V tak szumi, że ciężko jest się skupić. Teraz nadarzyła się okazja aby w bocznej ściance zamontować wentylator 80mn (również z starego zasilacza). I tu tkwi problem czy warto go montować?? Teraz obudowa jest otwarta (Przedni wentylator który zainstalowałem jest wyłączony, ponieważ gdy jest on włączony to i tak nie ma zmiany temperatur przy otwartej budzie, a gdy obudowa jest zamknięta to żeby mięć temp. takie jak przy otwartej budzie to musi chodzić na 12V ale z wyżej wymienionych przyczyn nie jest włączony ;) . Tak czy inaczej buda jest otwarta a wentylator wyłączony) i temperatury jakie są to 22-24C w idle na procesorze i 38-40C na grafice w idle. i teraz jeśli dodam ten wentylator 80mn z boku obudowy to czy przy zamkniętej obudowie i włączonymi 2 wentylatorami temperatury będą mniejsze?? A może taki zabieg w ogóle nie ma sensu i lepiej zostać przy otwartej budzie??

 

Oczywiście za rozsądne odpowiedzi rozdam POCHWAŁY!!!! :)

Link to post
Share on other sites

Tu macie zdjęcia które chcieliście

 

http://img716.imageshack.us/gal.php?g=dsc00154c.jpg

 

Czemu boczna ścianka jest biała to wiecie. Co do kabli w tej obudowie lepiej ułożyć się ich nie da. Severn na tył obudowy nie wejdzie.

 

Tak zmierzyłem sobie mniej więcej to ile będzie zajmował ten wentylator i wyszło na to że jest on mniejszy niż się wydawało. I czy ma to w ogóle sens zakładania takiego małego wentylatora??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...