Skocz do zawartości

Wydajna karta graficzna do 700zł


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym złożyć nowy komputer, lecz nie jestem pewny co do GPU, prosił bym o podanie mi nazwy GPU(niereferencyjnego) do 700zł  

 

PS. nie obchodzi mnie czy to będzie GeForce czy Radeon, po prostu ma być wydajnym :), ponieważ będzie używany do gier takich jak BF4 itp.

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Może lepiej polować na używane 7950/7970/r9 280x ich cena spada znacznie i może jakąś perełkę wyłowisz nawet do tych 700zł.

 

Tu masz trochę ponad te 700zł ale możesz szukać dalej. Jak chcesz jak najwydajniej to raczej w używane bym celował.

 

http://allegro.pl/sapphire-hd-7950-oc-boost-vapor-x-3gb-gddr5-384bit-i4158836140.html

 

http://allegro.pl/2-x-radeon-hd7950-gigabyte-gw-24m-gry-gratis-i4171505248.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

bossk

podłącze się a co by wyglądało lepiej:

http://allegro.pl/msi-radeon-r9-270x-hawk-2048mb-jak-nowa-gwarancja-i4153184502.html

 

czy wyżej wymieniony nowy msi r9 270 + 2 gry?

 

na grach mi nie zależy ;) sprzedał bym je więc zawsze t ~60-70 zł taniej wychodzi

 

mam phenoma x4 965be - czy 500w Chieftec nie będzie miał z tym problemów? o długość karty się nie martwię zostanie zapas (Gladius m40)

Edytowane przez durrka84
Link to post
Share on other sites

hej, to zalezy, Hawk to zwykly R9 270X czyli R9 270 o wyzszym taktowaniu, prawdopodobnie "zwyklego" R9 270 podkrecisz do takich samych zegarow,ale mozesz trafic na felerna sztuke.

Za 650 zl to jest dobra opcja, karta miesieczna, na tych kartach sie nie kopie krypto walut (tzn mozna ale to nie ejst oplacalne).

Z drugiej strony za 650 zl masz nowe R9 270 i gry, ktore mozesz sprzedac i obnizyc jeszcze cene karty.

Jak zalezy ci na tych grach lub chcesz je spieniezyc - bierz nwe R9 270, jak nie zalezy Ci ani na dodatkowych kilkudziesieci zlotych lub tych grach dloaczanych do karty to bierz Hawka - on ma 26.5 cm czyli zmiesci sie praktycznie w kazdej obudowie


Lepiej dołożyć 100 zl i wyrwać x9 280x

nowki za 750 zl nie wyrwiesz a karte z koparki to oczywiscie mozesz, ale nie wiem czy to oplacalne

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A poza tym skąd znowu założenie że KAŻDY radeon 280 czy 7970 to MUSIAŁ być w koparce, i przekonanie że nie warto brać, bez przesady, bit coiny to nie jest tak popularna w polsce rzecz, i na serio myślę że zdecydowana większość tych kart była po prostu do zwykłego zastosowania w gierkach itp, ja bym się w ogóle nie przejmował zwłaszcza jak na gwarancji i brał śmiało używanego 280 albo 7970

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Ja sam niedawno kupiłem 7950 za 750zł z wliczoną przesyłką i jestem puki co zadowolony. Tylko temperatury mogły by być nieco niższe ale to się jeszcze da zbić. Ogólnie na moim FX-8120 na 4,6GHz wszystkie gry odpalam i na starcie daję wszystkie ustawienia na max, w większości przypadków cały czas mam 60 klatek. Zdarzają się spadki ale to nie z winy karty. Więc jak dasz radę za 700zł wyrwać coś z 7950/7970/r9 280x co jest możliwe to na pewno będziesz zadowolony.

ps. Szukaj czegoś co ma odblokowane napięcia, niekoniecznie do zwiększania ale nawet do zmniejszania go. Ja swoją z 1,25 na 1,1 dałem + lekkie podniesienie zegarów (bardziej żeby mieć zapas na mocniejsze rzeźnie w grach niż z konieczności) i temperaturki mam niższe niż normalnie.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod pytanie jaka karta będzie lepszym wyborem z serii Radeon R9 270. Gigabyte, MSI, czy XFX?

 

Hej, podaj prosze reszte podzespolow z uwzglednieniem zasilacza

ogolnie najwydajniejsza karta do 700 zl to:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=58448

 

ale musimy sprawdzic czy zasilacz da rade itp.

Link to post
Share on other sites
hej, to zalezy, Hawk to zwykly R9 270X czyli R9 270 o wyzszym taktowaniu, prawdopodobnie "zwyklego" R9 270 podkrecisz do takich samych zegarow,ale mozesz trafic na felerna sztuke.

Ja ostatnio podkreciłem do 1100/1525 bez problemu tą R9 270msi co ciekawe piszą że ma 975mhz a tak naprawdę ma 955.

Jak ci nie zależy tak na gw tj krótsza itp itd to tego typu karty .

http://allegro.pl/club3d-radeon-hd-7970-royal-queen-i4148861089.html

Jest jednak sporo szybsza

 

 

mam phenoma x4 965be - czy 500w Chieftec nie będzie miał z tym problemów?

Sprawdz jakie masz kable w nim 270x potrzebuje 2x 6 pin chyba ze przez przejsciówki podłączysz ale ta karta za szybka do phenoma .Lepiej tutaj r9 270 msi wspominaną

Edytowane przez HAL900
Link to post
Share on other sites

HAL900

że za szybka to wiem, pod koniec roku pewnie całą platformę zmienię na coś typu i5-4670K dla tego teraz chcę coś mocniejszego, żeby sie nie marszczyć za rok i za 800 znalazłem coś ciekawego ;/ http://olx.pl/oferta/club3d-radeon-r9-280x-royal-queen-3gb-ddr5-CID99-ID5hTah.html#3957bc078d jeszcze miesiąc temu chciałem gtx 750 i już byłem na 99% przekonany ech apetyt rośnie w miarę jedzenia a co do zasilacza jak mówisz - mam niestety tylko 1 złącze 6pin więc przejściówki ;)

Edytowane przez durrka84
Link to post
Share on other sites

Proszę was bardzo o to abyście się nie kłócili, chciałbym aby pod moim komentarzem każdy (jeżeli mu się chce) napisał kartę graficzną, która będzie do moich podzespołów pasowała podam podzespoły jeszcze raz i proszę was abyście dobrali GPU tak aby cena zestawu nie przekroczyła 2350zł

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular 

Link to post
Share on other sites

Jeśli karta kopie 2 miechy to jest to praktycznie nic. A nawet jak padnie co jest mało prawdopodobne to wymienią na gwarancji.

hej, widziales kiedys koparke? Wiesz jak to dziala? Karta chodzi 24h na dobe przez x miesiecy na100% (chlodzenie tez na 100%) - policz sobie ilu godzinom zwyklego uzytkowania to odpowiada. Taka karta jest zuzyta w duzo wiekszym stopniu niz wynika to z jej wieku. Oczywiscie karta 2 miesieczna nie jest zajechana, ale malo jest kart 2 miesiecznych, wiekszosc ma jeszcze ok roku gwarancji i oczywiscie ze jak padnie na gwarancji to wymienia, ale jak padnie chwile po to juz nie.

Oczywiscie sa na Allegro karty ktore nie kopaly, ja wole dmuchac na zimne i osobiscie takiej karty bym nie kupil.

Czy sie oplaca za 750 zl kupowac uzywke jak za 950 zl sa nowki to juz sobie musi kazdy sam na to pytanie odpowiedziec, ja bym sobie takiej karty nie kupil

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy sie oplaca za 750 zl kupowac uzywke jak za 950 zl sa nowki

Obecnie to sa za 1000-1050 tej promocji z morele nie ma a np ta to watpie by była do kopania

http://olx.pl/oferta/club3d-radeon-r9-280x-royal-queen-3gb-ddr5-CID99-ID5hTah.html#3957bc078d

Ja nie kupuje rzeczy uzuwanych dlatego bym nie kupił ale podejrzewanie że wszystkie np hd7970 czy tam R9 280x ,r290 kopią to smieszne wnioski .Ja mam hd7970 i nawet za duzo nie gram bo coraz nudniejsze  te gry

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze nie wszystkie R9 280X/7970/7950 kopaly, ten ktory zalinkowales to prawie nowka, nie pisalem o takich kartach, przeczytaj mojego poprzedniego posta calego ze zrozumieniem.

Nie dziwi Cie troche ze nagle sporo sie tych Radeonow zrobilo na Allegro w zadziwiajaco niskich cenach (z gwarancja glownie 1-1.5 roku), kiedy jeszcze kilka tygodni temu kosztowaly kilkaset zl wiecej?

Ja widzialem koparki i nie kupie karty ktora w czyms takim pracowala, bo to dla mnie zadna okazja tylko chytrosc, a wiadomo jak to z nia bywa ;)

To rowniez tylko moja opinia, nikomu jej nie narzucam tylko ja wyrazam ;) kazdy zrobi jak uwaza

Link to post
Share on other sites

No nawet jak kupisz z koparki karte i ma 1.5 roku gwarancji to co za problem przepraszam, padnie to wymieniasz, nie padnie to będzie działać, nie kumam Twojej logiki, tak to na każdą kartę możesz trafić po koparce i nawet nie wiedzieć o tym, bo to żadna reguła że tam na radkach z serii 7XXX się kopało, na NV też się kopie i na różnych modelach

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...