Skocz do zawartości

Poszarpane krawędzie i niska wydajność ;/


Recommended Posts

Kolejne 2 GB ramu na pewno pomogą, ale to nie da skoku jakiego oczekujesz. Zamiast wydawać pieniądze na ram, zobacz jak gra działa z poszczególnymi łatkami, być może na jednej działa poprawnie a na innej nie. Jeśli gra nie będzie chodzić ładnie na żadnej łatce to postaw XP i zobacz jak tam się sprawy mają.

Co do kręcenia procka to na boxowym jechałbym ile się da bez podbijania napięcia. Sam działam na AMD, więc konkretnych rad ci nie udzielę, ale ten cpu na powietrzu może i do 4GHz dojechać, więc przy boxowym coolerze realne jest 3,7 - 3,8 GHz. Zawsze coś. Tym bardziej, że masz mocną grafę, która musi mieć do współpracy szybie cpu, żeby się nie marnowała.

Link to post
Share on other sites

No ale jeżeli masz rację to jak to możliwe że na Viście wszystko było cacy ?? :D

Jeżeli się nie myle to win 7 jest wydajniejszy od Visty :P

Wiem, pożera mniej pamięci niż VIsta
W moim 'teście' zaraz po instalacji to 7 bierze więcej RAMu niż Vista :)

A także był test na bmk i kilku innych portalach że praktycznie nie ma różnic wydajności w grach pomiędzy systemami...

Link to post
Share on other sites

Podkręciłem przedchwilą procka na 3,6 ghz. Zeczywiście troche pomogło teraz fpsów było 20-30 (ale to i tak nie to co było kiedyś) A do tych krawędzi to dalej nie wieże ze one zawsze takie były ;/ Jak grałem rok temu na gtx 260 to to o dużo ładniej wygladało ;/

 

A i jeszcze jest problem z temperaturami :) bo po podkreceniu na 3,6 teraz wynosily w spoczynku aż 52 stopnie a w stresie gta 60. Ale to na 90% przez boxowy wentyl bo ostatnio zaczął strasznie trekotać;]

 

Mam do was jeczcze pytanie. Zapuściłem Furmarka i po 20 min temperatura osiągała 84 stopnie. To jest temperatura odpowiednia dla takiego chłodzenia ?

 

Edit:

Ale chciałbym miec taką grafike jak on :D:):P:Dhttp://www.youtube.com/watch?v=Iaca5649 ... re=related

Link to post
Share on other sites

Co to jest dwm? Ten proces? Często jest to virus.. Ile procka ci zżera?

 

Mówie że virus, bo na viście pod program skórki visty wchodził robak i obciążał system...

Przeskanuj kompa choć może być to też proces łindy. ;)

 

Aha i na lato nie kręć kompa. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Kolego. co do tych poszarpanych krawedzi To cos powiem. ;)

Mam taki sam problem a moj komp to:

Intel Core 2 Quad 4x 2.67Ghz

4GB Ram DDR-3

Karta graficzna GeForce 9800GT 1GB DDR-3

Wszystkie ustawienia mam na max. Chodzi super plynnie ale wlasnie te poszarpane tekstury. Pisalem do producenta wlasnie z tym problemem. W odpowiedzi dostalem abym zainstalowal wszystkie patche: (co nie pomoglo). w 90% przypadkach pomaga zwiekszenie rozdzielczosci. ale u mnie to nie pomoglo.. Ten blad jest zwiazany najprawdopodobnie z konfiguracja sprzętowo-programowej Twojego i mojego kompa.. Narazie nie da sie rozwiazac tego problemu. sami producenci tak napisali wiec cos musi w Tym byc.... Ale jak ktos znajdzie rozw. niech napisze//

Link to post
Share on other sites

człowieku jak ci ma się nie ciąć jak ty ustawiłeś vehical density i detail distance na 100%, nie za optymistycznie troszkę?

na 35% z tymi suwakami (szcególnie liczbe aut), mocniejsze konfiguracje wytrzymują 50%, dobrze, że ci się wogóle odpaliło z takimi ustawieniami. Wszystkie high na medium też powinno pomóc. Mam podobną konfiguracje (tyle że większe oc procesora) i ostatnio próbowałem dodatków do gta4 (taki sam żal jak samo gta) więc wiem co mówię.

Link to post
Share on other sites

człowieku jak ci ma się nie ciąć jak ty ustawiłeś vehical density i detail distance na 100%, nie za optymistycznie troszkę?

na 35% z tymi suwakami (szcególnie liczbe aut), mocniejsze konfiguracje wytrzymują 50%, dobrze, że ci się wogóle odpaliło z takimi ustawieniami. Wszystkie high na medium też powinno pomóc. Mam podobną konfiguracje (tyle że większe oc procesora) i ostatnio próbowałem dodatków do gta4 (taki sam żal jak samo gta) więc wiem co mówię.

Z 4890 i patchem w wersji 1.0.0.4 i 1.0.0.6 można sobie pozwolić na paski na poziomie 75-100%, rezygnujemy z cieni i wszystko na high i v.high.

Nie chce mi się wierzyć, że na GTX275 chodzi to gorzej.

Link to post
Share on other sites

do tego paska z autami to raczej 4 rdzeniowy procek by się przydał a nie mocniejsza karta graficzna. Żeby gra była w miarę grywalna (powyżej 30fps) trzeba zjechać na 35%. Oczywiście można też ustawić wszystko na max. i zastanawiać sie czemu samochód skręca z 3 sekundowym opóźnieniem a gra przypomina slideshow. Nie ma AA w gta jest jakiś filtr który trochę zamazuje te ząbki (ale grafika jest jednoczesnie mniej ostra)

Link to post
Share on other sites

Raczej zawsze... choć wcześniej, jak miałem zainstlowane gta to lepiej chodziło... teraz na 4870x2 25fpsów średnio -.- Ta gra jest niegrywalna. Więcej nawet mam w Crysisie, na VH z AA w FULL HD i wygląda 100x lepiej, niestety, ale panowie z R* silnik zrobili beznadziejny :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...