Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem systemu, bsod, win32k.sys


Recommended Posts

inb4 wall of text

Cześć. Mam pewien problem z uruchomieniem systemu. Windows 7 64-bit HP, samsung R780 JS06PL
Zajmowałem się podmianą plików systemowych w celu zmiany ikon systemu.
Robiłem to już kiedyś, więc nie widziałem w tym żadnego problemu.
Ściągnąłem Unlockera z DP, odhaczyłem cały syf, który chciał się przy tym zainstalować,
jednak zaraz po zainstalowaniu Unlockera, pojawiła się instlacja "empty-loop unlocker bla bla" i pojawił
się program optimizerpro, czy jakoś tak. Zignorowałem ten fakt, gdyż myślałem, że skoro nie był on wyszczególniony w procesie
instalacji, to pewnie jest on dołączony do Unlockera.
Po podmianie 2 plików, dokładnie:
ActionCenter.dll
authui.dll

Włączył się ten program i zaczął naliczać wyszukane błędy itp. Postanowiłem go odinstalować. Po odinstalowaniu zaczęły się problemy.
Nie można było włączyć żadnego programu, menadżer zadań nie działał, nie można było wyłączyć systemu.
Pomyślałem "przecież to windows, restart wystarczy". Po restarcie (przytrzymanie przycisku Power) pulpit się nie wyświetlał, po prostu widniał czarny ekran. Nie mogłem uruchomić menadżera zadań.
Użyłem Samsung Recovery, by przywrócić same pliki systemowe windowsa za pomocą podstawowego przywracania. Wówczas problem się pogorszył, bo zaczęły pojawiać się BSODY,
najczęściej o kodzie Stop 0x00000050 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA oraz bad pool header, a winowajcą miał być win32k.sys

Próbowałem także napraw poprzez konsolę aktywowaną klawiszem F8. Niestety, oprogramowanie nie znajdowało błędów, a przy próbie skanowania dysku w konsoli pojawiał się komunikat, że należy uruchomić ponownie system ze względu na działający już proces naprawy...

Jak już wspominałem, system to Windows 7 64-bit HP, a dysk WD7500BPKX.
Niedawno go kupiłem i sklonowałem poprzedni dysk, na którym właśnie teraz operuję. Mam wolne łącze internetowe, dlatego zależało mi na sklonowaniu danych.
Na chwilę obecną nie wiem, co zrobić. Ściągam Hiren's Boot CD.

Może istniałaby możliwość przekopiowania plików z folderu Windows z tego dysku na tamten? Dokonałem wiele zmian na dysku od czasu jego sklonowania i trochę byłoby to nużące, by na nowo to ustawić. Chociaż po próbie naprawy plikow systemowych przez Samsung Recovery, pewnie dokonały się zmiany, które całkowicie zaburzyły działanie systemu...

Chciałbym także zaznaczyć, że uruchomienie systemu w trybie awaryjnym jest niemożliwe.

http://i.imgur.com/SJUUVFf.jpg help me

Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz uszkodziłeś system na nowym dysku. System, który sklonowałeś sobie ze starego dysku. Teraz chyba nie pozostanie nic innego jak skopiowanie ważnych plików i ponowne klonowanie. W innym przypadku czeka Cię instalacja Windows od nowa. No chyba, że zrobiłeś format starego dysku. 

Link to post
Share on other sites

Próbowałem różnych sposobów w miniXP. Nie przyniosło to skutku.

Pozostaje zrobić tak jak napisałeś. Przekopiowałem sobie najważniejsze pliki, które powstały od czasu sklonowania na drugą partycję.

Miałem dobre przeczucie, że ten stary dysk może się jeszcze przydać. A miałem go wyzerować ... ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...